pl

Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita w Wiśle

Wisła, os. Bajcary 14

O obiekcie

Geovita w Wiśle znajduje się w zacisznym i malowniczym zakątku doliny Malinki, zaledwie 200 m od skoczni narciarskiej im. Adama Małysza. Atrakcyjne usytuowanie obiektu i dogodny dojazd sprawia, że możecie spędzić u nas czas aktywnie i twórczo. Bliskość szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych, wyciągów narciarskich i tras do narciarstwa biegowego sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Możecie odkryć uroki Wisły, posmakować regionalnej kuchni, odpocząć od zgiełku miast, zadbać o swoje zdrowie i dobrze się bawić.

Zobacz więcej
Walory obiektu
bliskość szlaków turystycznych
sąsiedztwo 3 stoków narciarskich
wyśmienita kuchnia
przyjazny zwierzętom
przyjazny rodzinom
Inspiracje turystyczne w okolicy

Malinowska Skała

Malinowska Skała to chluba i symbol Beskidu Śląskiego. Znajduje się tuż pod szczytem góry, noszącej tę samą nazwę, w grzbiecie głównym pasma Baraniej Góry. Od 1977 roku jest objęta ochroną jako pomnik przyrody.
Czytaj

Zabytkowy wiadukt

Wiadukt kolejowy w Łabajowie, to jedno z chętniej uwiecznianych na fotografiach miejsc Beskidu Śląskiego.
Czytaj

Rowery w Szczyrku

Szczyrk to rowerowy raj. Funkcjonująca, także latem, kolej gondolowa na Halę Skrzyczeńską oraz krzesełkowa na Zbójnicką Kopę, umożliwiły prężny rozwój okolicy w kierunku turystyki rowerowej.
Czytaj

Barania Góra

Barania Góra położona jest w południowo-wschodniej części Beskidu Śląskiego. To tu bierze swój początek królowa polskich rzek – Wisła.
Czytaj

Tudzień Kultury Beskidzkiej

Tydzień Kultury Beskidzkiej to największe w Polsce święto folkloru. Na przełomie lipca i sierpnia, Beskidy i okolice opanowuje śpiew, muzyka i taniec ludowy.
Czytaj

Trójstyk PL, CZ, SK

Jeśli planujecie jechać na wakacje w góry, ale nie możecie się zdecydować, czy wybrać Polskę, Czechy lub Słowację to miejsce będzie dla Was idealne.
Czytaj

Dom Jerzego Kukuczki

Góralska chata z numerem 340 stoi w przysiółku Wilcze, około 3 km na północ od centrum Istebnej w Beskidzie Śląskim. Dotrzeć tu można wędrując niebieskim szlakiem z centrum miejscowości. 
Czytaj

Skalite

Kompleks skoczni narciarskich „Skalite” to jedna z największych atrakcji Szczyrku.
Czytaj
Malinowska Skała

Malinowska Skała to chluba i symbol Beskidu Śląskiego. Znajduje się tuż pod szczytem góry, noszącej tę samą nazwę, w grzbiecie głównym pasma Baraniej Góry.
Ze skałą związana jest legenda mówiąca, że to kamień młyński rzucony w tym miejscu przez samego diabła. Geolodzy twierdzą, iż jest to raczej odsłonięcie zlepieńców warstw gondulskich.
Do Malinowskiej Skały dotrzeć możemy wieloma trasami. My polecamy wyjechać samochodem na Przełęcz Salmopolską, skąd stosunkowo łatwym czerwonym szlakiem idzie się około 1,5 godziny, mijając po drodze także niedużą ale bardzo ciekawą Jaskinię Malinowską, stanowiącą dodatkową atrakcję wycieczki.

Zabytkowy wiadukt

Wiadukt kolejowy w Łabajowie, to jedno z chętniej uwiecznianych na fotografiach miejsc Beskidu Śląskiego.

W tym roku obchodzi swoje dziewięćdziesiąte urodziny. Potężną budowlę z siedmioma łukami i ośmioma smukłymi filarami wzniesiono w latach 1931-1933. Wiadukt ma 130 metrów długości i 26 metrów wysokości, wzorowany jest na podobnych mu konstrukcjach z Alp Austriackich. Gdy powstawał, planowano poprowadzenie linii kolejowej, jeszcze 20 km na południe przez góry – aż do Zwardonia. Jednak II wojna światowa pokrzyżowała ambitne plany inżynierów, a po wojnie projekt zarzucono. Dziś linia kolejowa, która miała w zamyśle usprawnić transport turystów na ternie Beskidu Śląskiego, kończy swój bieg 250 m za wspominanym wiaduktem, na małej stacyjce Wisła-Głębce.

Rowery w Szczyrku

Szczyrk to rowerowy raj. Funkcjonująca, także latem, kolej gondolowa na Halę Skrzyczeńską oraz krzesełkowa na Zbójnicką Kopę, umożliwiły prężny rozwój okolicy w kierunku turystyki rowerowej.

Wśród szczytów i długich grzbietów Beskidu Śląskiego znajdziecie dziś szereg dobrze oznakowanych, widokowych tras rowerowych. Są one zróżnicowane pod względem trudności, tak by każdy miłośnik jednośladu mógł znaleźć coś dla siebie.

Amatorzy mocnych wrażeń na stokach Skrzycznego znajdą też specjalnie wyprofilowane tory downhillowe.

Propozycje dobrze opisanych wycieczek rowerowych znajdziecie na licznych stronach w Internecie. My polecamy oficjalny serwis urzędu miasta: www.szczyrk.pl/trasy-rowerowe.

Barania Góra

Barania Góra położona jest w południowo-wschodniej części Beskidu Śląskiego. To tu bierze swój początek królowa polskich rzek – Wisła. Przybliżone położenie źródeł Wisły, opisywał Jan Długosz już w XV w. w kronice Chorographia Regni Poloniae. Dokładną lokalizację ustalono dopiero 400 lat później. Nie było to łatwe, gdyż w rzeczywistości poszukiwanie na Baraniej Górze wielkiego tryskającego źródła Wisły może być zajęciem rozczarowującym – woda pojawia się tu mało spektakularnie, w niepozornych strumykach wypływających spod kamieni lub kępek mchu.

Obszary źródliskowe Wisły chronione są rezerwatem przyrody i nie są dostępne dla turystów. Można natomiast zorganizować wycieczkę na szczyt Baraniej Góry. Prowadzi na niego aż 8 szlaków turystycznych. Panorama z wierzchołka jest uznawana za najpiękniejszą w Beskidzie Śląskim. Dzięki znajdującej się na Baraniej Górze wieży widokowej mamy okazję zobaczyć piękne wioski w dolinach, beskidzkie szczyty, a przy dobrej pogodzie nawet odległe o dziesiątki kilometrów Tatry i Sudety.

Tudzień Kultury Beskidzkiej

Tydzień Kultury Beskidzkiej to największe w Polsce święto folkloru. Na przełomie lipca i sierpnia Beskidy opanowuje śpiew, muzyka i taniec ludowy. Zarówno polski, jak i zagraniczny folklor, gości w: Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu oraz Ujsołach, Jabłonkowie i Istebnej. Podczas festiwalu na scenie prezentują się tysiące wykonawców z dziesiątek zespołów polskich oraz kilkunastu grup zagranicznych, ponadto około stu kapel, grup śpiewaczych czy solistów. Warto to zobaczyć!

Więcej informacji: https://tkb.ar

Zdj. Materiał prasowy organizatora- autor: Daniel Franek/Okiem fotoreporterat.pl

 

 

Trójstyk PL, CZ, SK

Jeśli planujecie jechać na wakacje w góry, ale nie możecie się zdecydować, czy wybrać Polskę, Czechy lub Słowację to miejsce będzie dla Was idealne. Trójstyk, bo o nim mowa,  jest punktem położonym w południowej części Beskidu Śląskiego, u zbiegu granic wyżej wspomnianych państw. Zaistniał na mapach w roku 1993, po rozpadzie Czechosłowacji.

To jedyne miejsce przy polskiej granicy, gdzie postawiono aż trzy słupy. Powodem był fakt, że geodezyjny punkt spotkania państw znajduje się w korycie strumienia, który to strumień ma też aż trzy nazwy. Po polskiej stronie to „Wawrzaczowy Potok”, po słowackiej – „Gorylów Potok”, natomiast Czesi nazywają go „Kubankowskim Potokiem”.

Na polanie nad strumieniem znajdziemy wiaty turystyczne z paleniskami, plac zabaw dla dzieci oraz siłownię plenerową. Odbywa się tu wiele transgranicznych imprez kulturalnych i sportowych.

Dom Jerzego Kukuczki

Góralska chata z numerem 340 stoi w przysiółku Wilcze, około 3 km na północ od centrum Istebnej w Beskidzie Śląskim. Dotrzeć tu można wędrując niebieskim szlakiem z centrum miejscowości.
Izba Pamięci Jerzego Kukuczki to prywatne mini muzeum poświęcone legendarnemu polskiemu himalaiście. Miejsce stworzone i prowadzone jest przez jego żonę – panią Cecylię Kukuczkę.  To tutaj Kukuczka bywał ze swoją rodziną, synami i przyjaciółmi. Tu odpoczywał między kolejnymi wyprawami oraz w ciszy pracował nad swoimi książkami. Wprawdzie urodził się w Katowicach, ale jego korzenie sięgają właśnie Istebnej. Znał ten region jak własną kieszeń, spędził w nim swoje dzieciństwo.

Planując odwiedziny w muzeum, warto umówić się wcześniej z Panią Cecylią na zwiedzanie. Usłyszymy wówczas wiele ciekawych opowieści na temat wypraw himalajskich.
Jest to wspaniała propozycja spędzenia czasu w słotne jesienne dni.
Kontakt do muzeum: https://www.facebook.com/Izba.Pamieci.Jerzego.Kukuczki 

Skalite

Kompleks skoczni narciarskich „Skalite” to jedna z największych atrakcji Szczyrku. Pierwsze zawody odbyły się tu już w 1937 roku. Rekord skoczni należy do Krzysztofa Lei, który w 2011 roku poszybował na odległość 116 metrów. Zarówno zimą jak i latem, regularnie odbywają się tu treningi polskiej kadry skoczków oraz zawody w skokach narciarskich.

Oferty specjalne

Pokoje

Ośrodek dysponuje 47 pokojami, od wschodniej strony rozpościera się przepiękny widok na Przełęcz Salmopolską, a od zachodniej na pasmo Czantorii i Soszowa. Wszystkie pokoje mają przyjemny, współczesny wystrój i udogodnienia potrzebne turystom.

Zobacz więcej
1 Gości
Pokój jednoosobowy
12 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
Akcesoria na życzenie :

Pokój o powierzchni 12 m2 bez balkonu oraz widoku na góry. Pokój z wygodnym pojedynczym łóżkiem, łazienką z prysznicem, biurkiem, telewizorem, czajnikiem, suszarką do włosów, bezpłatnym dostępem do internetu.

2 Gości
Pokój dwuosobowy TWIN
14 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
Akcesoria na życzenie :

Pokój o powierzchni 14 m2. Pokój z dwoma wygodnymi pojedynczymi łóżkami, łazienką z prysznicem, telewizorem, czajnikiem, suszarką do włosów, bezpłatnym dostępem do Internetu.

2 Gości
Pokój dwuosobowy DOUBLE
14 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
Akcesoria na życzenie :

Pokój o powierzchni 14 m2. Pokój z jednym podwójnym łożem, łazienką z prysznicem, telewizorem, czajnikiem, suszarką do włosów, bezpłatnym dostępem do Internetu.

3 Gości
Pokój trzyosobowy
21 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
Akcesoria na życzenie :

Pokój dla trzech osób typu studio z dwiema sypialniami o łącznej powierzchni 21 m2. Pokój z trzema pojedynczymi łóżkami, łazienką z prysznicem, telewizorem, czajnikiem, suszarką do włosów, bezpłatnym dostępem do Internetu.

4 Gości
Pokój czteroosobowy
24 m2
Do 5 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
Akcesoria na życzenie :

Pokój dla czterech osób typu studio z dwiema sypialniami o łącznej powierzchni 24 m2. Pokój z dwoma pojedynczymi łóżkami oraz jednym podwójnym łożem małżeńskim, łazienką z prysznicem, telewizorem, czajnikiem, suszarką do włosów, bezpłatnym dostępem do Internetu.

2 Gości
Pokój dwuosobowy STUDIO
21 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
Akcesoria na życzenie :

Pokój typu studio o łącznej powierzchni 21 m2. Pokój z jedna sypialnią dwoma wygodnymi pojedynczymi łóżkami oraz salonem, łazienką z prysznicem, telewizorem, czajnikiem, suszarką do włosów, bezpłatnym dostępem do Internetu.

2 Gości
Apartament dwuosobowy
36 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
Akcesoria na życzenie :

Sypialnia z salonem o łącznej powierzchni 36 m2 z widokiem na góry. Pokój z z podwójnym łożem, łazienką z prysznicem, telewizorem, lodówką, czajnikiem, suszarką do włosów, bezpłatnym dostępem do Internetu.

Restauracje i bary

W CKiR Geovita w Wiśle goście mogą skorzystać z pakietów pobytowych z wyżywieniem. Posiłki serwowane są w przestronnej jadalni. Goście mają również do dyspozycji kawiarnię oraz obszerną (do 100 osób) chatę grillową, w której organizowane są przyjęcia okolicznościowe oraz biesiady regionalne.

Zobacz więcej
Jadalnia
polska, regionalna
Przestronna jadalnia z tarasem zewnętrznym w której serwowane są śniadania, obiady i kolacje. Rozpościera się z niej przepiękny widok. Rozpościera się z niej przepiękny widok na góry.
Chata grillowa
regionalna, dania z grilla
Drewniana chata z centralnie umieszczonym paleniskiem. Idealne miejsce na spotkania integracyjne i biesiady przy regionalnych potrawach z grilla i góralskiej muzyce.
Kawiarnia
polska
Klub to idealne miejsce na wieczorny wypoczynek i relaks. Kameralny nastrój, bogaty wybór szlachetnych oraz regionalnych trunków oraz sala bilardowa. Wymagającym Gościom proponujemy salę VIP, zapewniającą pełną dyskrecję i swobodną zabawę nawet w kilkunastoosobowej grupie.

Relaks

Zabiegi z zakresu odnowy biologicznej.

Zobacz więcej
Gabinet masażu i rehabilitacyjny
Masaże lecznicze i relaksacyjne, zabiegi profilaktyczno-lecznicze.

Gabinet oferuje różnego rodzaju zabiegi lecznicze, które skutecznie przeciwdziałają, zapobiegają i zwalczają wiele dolegliwości. Gabinet masażu z kolei oferuje masaże lecznice i relaksacyjne.

Hydromasaż
Wodne kąpiele lecznicze

Hydromasaż to połączenie zalet tradycyjnego masażu z relaksującymi właściwościami ciepłej lub zimnej kąpieli. Woda wypompowywana z dysz pod wysokim ciśnieniem uderza w mięśnie, powodując ich rozluźnienie, co działa odprężająco na cały organizm.

Sauna
Sauna sucha (fińska)

Przebywanie w suchej saunie sprawia, że organizm oczyszcza się z toksyn. To także dobra metoda na relaks, rozluźnienie i zniwelowanie napięcia wynikającego ze stresu. Co ciekawe, sauna sucha posiada także właściwości odchudzające. Jeden seans w jej wnętrzu pozwala spalić nawet 300 kalorii!

Sale konferencyjne

Przestrzeń konferencyjna w Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita w Wiśle składa się z dwóch sal o zróżnicowanej wielkości. Oferujemy w pełni wyposażone sale z rzutnikiem multimedialnym,
ekranem, nagłośnieniem, dostępem do Internetu, flipchartem.

Zobacz więcej
Sala Widokowa
Do 120 Osób
144 m2

Duża sala w której można zorganizować szkolenie nawet na 120 osób. Klimatyzowana, wyposażona w rzutnik, ekran i sprzęt multimedialny.

Ustawienia stołów
teatralne
120
szkolne
80
bankietowe
65
podkowa
49
Sala kamienna
Do 60 Osób
60 m2

Kameralna salka do organizowania małych szkoleń, spotkań, wyposażona w rzutnik i ekran.

Ustawienia stołów
teatralne
60
szkolne
40
bankietowe
40
podkowa
34

Dojazd i kontakt

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Lotnisko: 130 km
Dworzec: 4,5 km
Przystanek: 50 m
Dane kontaktowe
CENTRUM KONFERENCJI I REKREACJI GEOVITA W WIŚLE
os. Bajcary 14
43-460 Wisła
śląskie
Ważne informacje
doba hotelowa
14:00-11:00
właściciel obiektu
Geovita S.A.
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita w Wiśle
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny