W każdym z naszych obiektów zapłacisz bonem turystycznym.

pl

Hotel Mazowiecki Warszawa

Warszawa, Mazowiecka 10

O obiekcie

Hotel Mazowiecki w Warszawie, to jednogwiazdkowy obiekt należący do sieci PHH Hotele. Hotel zlokalizowany jest samym centrum stolicy, 15 minut spacerem od przepięknego Starego Miasta, w bezpośredniej bliskości galerii sztuki i tętniących życiem klubów. Do dyspozycji gości oddano 56 pokoi o zróżnicowanym standardzie oraz restaurację, która słynie z wykwintnej kuchni.

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
bezpłatne Wi-Fi
przyjazny dla zwierząt
doskonała restauracja
Inspiracje turystyczne w okolicy

38 Warszawski Festiwal Filmowy

Międzynarodowy festiwal filmowy - filmowe emocje, konkursy i spotkanie z twórcami.
Czytaj

Kolekcja Sztuki Egipskiej

Starożytne eksponaty udostępnione zwiedzającym w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Czytaj

Muzeum Neonów

Zwiedzanie kolekcji starych, warszawskich neonów.
Czytaj

Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego - piękne o każdej porze roku.
Czytaj
Czas na morsowanie

Kąpiele w zimnej wodzie z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. To świetny sposób na wzmocnienie organizmu, zadbanie o naszą odporność, a przede wszystkim duża dawka pozytywnej energii.

W Polsce jest wiele miejsc idealnych do morsowania. Można znaleźć ich nawet kilkaset (mapy morsowanie znajdziesz w Internecie). Najbardziej oczywiste jest wybrzeże Bałtyku, ale również liczne jeziora, zalewy i inne zbiorniki wodne nadają się do zimowych kąpieli.
Pomimo wielu korzyści zdrowotnych, przed rozpoczęciem morsowania należy skonsultować się z lekarzem. Kąpiele najlepiej zażywać w większej grupie, dlatego dobrym pomysłem jest dołączenie do klubu morsów, gdzie będziemy pod okiem doświadczonych uczestników kąpieli.

Kto i gdzie morsuje?
– Olsztyński Klub Morsów „Iglo” (plaża w Kortowie, Olsztyn)
– Morsy Warszawa (Jezioro Czerniakowskie, Warszawa)
– Morsy z Radomia (zalew w Borkach, Radom)
– Morsy w Łodzi (Arturówek, Łodzi)
– Morsy Poznań oraz Złotniki Morsują (Jezioro Kierskie, k. Poznania)
– Klub Morsów „Morświn” (Świnoujście)
– Kołobrzeski Klub Morsów (Kołobrzeg)
– Gdański Klub Morsów (Jelitkowo, Gdańsk)

Sezon na morsowanie trwa od jesieni do wiosny. Zatem, kto jeszcze nie wypróbował taj atrakcji nadal ma okazję wskoczyć do lodowatej wody w tym sezonie.

Najpiękniejsze szklane bombki są z Polski

Dawniej szykując się do Świąt bożonarodzeniowych ozdabiano w Polsce snopki zbóż. Z czasem przyjęła się tradycja wstawiania do domu świątecznego drzewka, które dekorowano owocami, następnie orzechami i słodyczami. Szklane bombki pojawiły się na choince stosunkowo niedawno i na stałe pozostały ich elementem dekoracyjnym.

Bombki choinkowe produkowane są na całym świecie, jednak te najpiękniejsze i najbardziej cenione, czyli szklane i ręcznie wykonywane pochodzą przede wszystkim z Polski, która słynie z tych świątecznych wyrobów. Bombki są ręcznie wytwarzane i obrabiane przy zastosowaniu dawnych technik dmuchania szkła. Nadaje się im rozmaite – często finezyjne kształty, następnie ręcznie zdobi.
Warto udać się do jednej z fabryk bombek pod Krakowem, w Warszawie, w okolicach Poznania lub Wrocławia, czy do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie niedaleko Rzeszowa, aby na żywo zapoznać się z procesem wytwarzania bombek. Wiele z tych wytwórni prowadzi spotkania i warsztat, gdzie pod okiem specjalistów można samemu wykonać małe, choinkowe dzieła sztuki.

Życzymy dobrej zabawy!

 

 

Świąteczne choinki i iluminacje

W wielu miastach grudzień to czas radosnych świątecznych jarmarków i wielu atrakcji z tym związanych. Jednak przede wszystkim to okazja to podziwiania przepięknych bożonarodzeniowych i noworocznych dekoracji oraz iluminacji, którymi zostają udekorowane ulice miast. Zazwyczaj w centralnym miejscu staje ogromna, przystrojona choinka, która zachwyca przez kilka tygodni mieszkańców miasta i przyjezdnych.

W tym czasie warto udać się na spacer przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w Warszawie, wśród zachwycająco rozświetlonych dekoracji ulic, aż do Starego Miasta i ustawionej na pl. Zamkowym choinki. W Krakowie zaś najbardziej okazałą choinkę można podziwiać na Rynku Głównym. Także inne polskie miasta jak np. Gdańsk, Szczecin, Katowice i Poznań zachwycają swoimi bogato zdobionymi choinkami i świątecznie rozświetlonymi ulicami.

Zapraszamy na spacery!

Dziadek do orzechów – magia baletu i muzyki P. Czajkowskiego

Dziadek do orzechów do muzyki Piotra Czajkowskiego to świąteczna klasyka dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Przedstawienie grane corocznie w okresie świątecznym przenosi widzów w niezwykły, bajkowy świat, pełen magii i kolorowych kostiumów. Wspaniałe akrobacje baletowe, tancerze i przepiękna muzyka – to naprawdę warto obejrzeć.

Osoby, które jeszcze nie miały okazji oglądać na żywo Dziadka do orzechów mogą wybrać się np. do Teatru Wielkiego w Warszawie, ICE Kraków Congress Centre, Teatru Wielkiego W Poznaniu lub Poznań Congress Center, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Warmińsko-Mazurska lub innego miejsca – niektóre z nich oferują jeszcze ostatnie bilety na tegoroczne i styczniowe przedstawienia.

Gorąco polecamy!

Wody termalne na jesienno-zimowe chłody.

Polska, zaraz za Słowacją i Węgrami, jest bogata w gorące źródła i oferuje wiele miejsc, w różnych regionach kraju, gdzie można skorzystać z kąpieli w wodach termalnych. Jest to doskonała forma relaksu i wypoczynku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Wody termalne mają dużą zawartość makro i mikroelementów i w zależności od miejsca różnią się składem. Dzięki swym właściwościom leczniczym, oprócz relaksu zapewniają działanie prozdrowotne  i pomoc przy różnych dolegliwościach.

W Polsce jest duży wybór obiektów oferujących kąpiele w wodach termalnych, a najbardziej znane można odwiedzić w: Mszczonowie, Uniejowie, Białce Tatrzańskie, Bukowinie Tatrzańskiej, Poznaniu, Łądku Zdroju, Solcu Zdroju, Busko Zdroju, Jeleniej Górze i Lidzbarku Warmińskim.

Gorąco zapraszamy!

Kamienica Marconiego na Mazowieckiej w Warszawie

Ulica Mazowiecka w Warszawie słynie z nocnego życia, klubów nocnych i szalonych imprez. Jednak ze względy na swą historię i zabytkową architekturę ulica ta jest również warta odwiedzenia w ciągu dnia, kiedy nocny gwar cichnie, a okolica pustoszeje.

Szczególnie ciekawą historię ma kamienica przy ul. Mazowieckiej 10, warto więc zwrócić na nią uwagę zwiedzając Centrum stolicy. Budynek ten został zaprojektowany w stylu neorenesansowym przez Henryka Marconiego – znanego i cenionego warszawskiego architekta, na zlecenie prezesa Spółki Żeglugi Parowej, Stanisława Zamoyskiego. Niegdyś parter służył celom handlowym, natomiast wyższe kondygnacje przeznaczono na apartamenty i mieszkania. Niestety kamienica została zrujnowana w trakcie Powstania Warszawskiego. W 1946 r. miała miejsce jej odbudowa w nowej formie dla hotelu garnizonowego, z zachowaniem wystroju elewacji.

Obecnie w budynku mieści się Hotel Mazowiecki, który jest wspaniałą bazą wypadową do Centrum miasta, położony blisko wielu warszawskich atrakcji i jej życia nocnego.

Zapraszamy!

 

38 Warszawski Festiwal Filmowy

Jesienna wizyta w stolicy to dobra okazja do udziału w corocznym, międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Filmowym. Wydarzenie od lat cieszy się ogromną popularnością i w tym roku odbędzie się już po raz 38.
Festiwal, to nie tylko ciekawe pokazy i filmowe emocje, ale również konkursy, spotkania z twórcami i wydarzenia specjalne. Wykorzystajcie więc swój wolny czas i weźcie w nim udział.
Pokazy filmów organizowane będą w wyznaczonych kinach festiwalowych w Warszawie, w dniach od 14 do 23 października 2022 r.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Szlakiem praskich murali

Zwiedzanie miasta to nie tylko zabytki i historyczna architektura, ale również nowoczesne formy w przestrzeni publicznej.
Na miłośników wielkoformatowej twórczości ulicznej czeka warszawska Praga, gdzie warto wybrać się na spacer w poszukiwaniu murali, zdobiących na każdym kroku stare mury budynków. Praskie ulice, podwórka, miejsca widoczne i łatwo dostępne, ale również schowane za bramami i klimatyczne zakątki oferują sztukę uliczną dostępną dla wszystkich, o każdej porze.

Szczególnie dużo murali powstało w okolicach ulic Brzeskiej, Stalowej, Wileńskiej, Strzeleckiego, Małej, Frycza-Modrzewskiego oraz w wielu innych lokalizacjach. Nawet krótki, godzinny spacer po tej części Pragi wystarczy by odnaleźć co najmniej kilkanaście murali. Można tu natknąć się na perełki stworzone przez znanych artystów, takich jak Ernest Zacharevic, Conor Harrington, włoskich artystów CT i 108, hamburskiego artystę 1010 i innych, nierzadko wyznaczających trendy w sztuce ulicznej.

Kolekcja Sztuki Egipskiej

Dla miłośników sztuki starożytnej oraz dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji spędzać wakacji w Egipcie, Muzeum Narodowe w Warszawie otworzyło w tym roku Galerię Sztuki Starożytnej. W dziewięciu salach muzealnych eksponowane są wspaniałe zabytki starożytnych cywilizacji.
Wśród nich znalazła się pokaźna kolekcja eksponatów pochodzących ze starożytnego Egiptu. Prezentowane są m.in. 10-metrowa Księga Umarłych Piastunki Bakai z XIV w. p.n.e., egipskie sarkofagi, czy rytualne wrota.
Nowa aranżacja i przebudowa stałej ekspozycji trwała ostatnie 10 lat. Galerie przygotowano z użyciem nowoczesnych aranżacji i multimediów tak, aby spełniała oczekiwania współczesnych zwiedzających.

Zapraszamy do zwiedzania!

Więcej informacji na stronie Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

 

 

Muzeum Neonów

Muzeum Neonów w Warszawie to oryginalne miejsce prezentujące kolekcję około 100 starych reklam świetlnych. Tu można podziwiać neony, które niegdyś stanowiły nie tylko formę reklamy, ale przede wszystkim sztukę użytkową i istotny element dekoracyjny wkomponowany w przestrzeń miasta i jego architekturę. Reklamy te powstawały w ramach procesu tak zwanej neonizacji Warszawy, a wiele z nich to efekt pracy znanych polskich artystów i grafików należących do Polskiej Szkoły Plakatu.

http://www.neonmuzeum.org/

Muzeum Motoryzacji i Techniki Skarb Narodu

Na miłośników klasycznych samochodów czekają niezwykłe perełki motoryzacji. Wystawa w dawnej Fabryce Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu oferuje zarówno polskie klasyki m.in. Warszawy, Syreny, Fiaty, Polonezy, Żuki i Tarpany jak i inne ciekawe eksponaty z całego świata, w tym zachodnie samochody sportowe, kolekcjonerskie i filmowe.

Ekspozycję można zwiedzać w weekendy. Sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie on-line .
https://muzeumskarbnarodu.pl/

Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego jest pełen niespodzianek. Poza przebogatym księgozbiorem można tam obejrzeć wystawy, np. Polskiej Szkoły Plakatu, zjeść lub napić się w jednym z kilku punktów gastronomicznych, a ukoronowaniem wizyty jest spacer po ogrodach zlokalizowanych na dachu. Z ogrodów można podziwiać piękną panoramę Warszawy i przepływającą Wisłę – do Bulwarów Wiślanych jest już stamtąd tylko kilka kroków. Spacer warto zakończyć w Elektrowni Powiśle – z pietyzmem odrestaurowanym kompleksie dawnej elektrowni, która obecnie pełni rolę centrum handlowo-rozrywkowego.

Oferty specjalne

Warszawa

Poznaj wszystkie sekrety Warszawy i odwiedź to niezwykłe miasto z rodziną lub przyjaciółmi.

W pakiecie:

  • 2 noce
  • pokój standard dwuosobowy
  • śniadanie w cenie

przedpłata 100%, bezzwrotna

Doskonałe śniadanie w cenie
Hotel Mazowiecki Warszawa
Cena od
255 zł/doba

Pokoje

Hotel dysponuje 56 pokojami o zróżnicowanym standardzie. W każdym pokoju znajduje się telewizor oraz bezpłatne wi-fi. Część pokoi wyposażonych jest w łazienki. Na życzenie goście mogą wypożyczyć m.in. suszarkę do włosów, żelazko oraz czajnik.

 

Zobacz więcej
1-2 Gości
Pokój typu standard
18-28 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
na życzenie
na życzenie

Bezpłatny zestaw kosmetyków, żelazko na życzenie

 

Akcesoria na życzenie :

W klasie standard goście mają do wyboru pokoje jednoosobowe, dwuosobowe z jednym łóżkiem, dwuosobowe z łóżkami TWIN. Wszystkie pokoje zapewniają doskonałe warunki zarówno do wypoczynku, jak i do pracy.

 

1-2 Gości
Pokój z umywalką - łazienka poza pokojem
28 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
na życzenie
na życzenie

Bezpłatny zestaw kosmetyków, żelazko na życzenie

 

Akcesoria na życzenie :

W tej klasie goście mają do wyboru pokoje jednoosobowe, dwuosobowe z jednym łóżkiem, dwuosobowe z łóżkami TWIN. W pokojach znajduje się umywalka, łazienka jest poza pokojem. Wszystkie pokoje zapewniają doskonałe warunki zarówno do wypoczynku, jak i do pracy.

 

Restauracje i bary

Hotel Mazowiecki słynie z doskonałej restauracji Kuźnia Smaku, która cieszy się ogromną popularnością wśród gości hotelowych, turystów i mieszkańców stolicy.

UWAGA! Dostępność usług gastronomicznych zgodnie z aktualnymi wytycznymi epidemiologicznymi.

 

 

 

 

Zobacz więcej
Kuźnia Smaku
polska, międzynarodowa
Pn-Nd
12:00-23:00
Kuźnia Smaku to niezwykła restauracja, która na stałe wpisała się już w kulinarną mapę Warszawy. Menu oparte jest na wyjątkowych przepisach z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku, które zachwycają gości hotelu, turystów i Warszawiaków. Restauracja to również doskonałe miejsce na organizację przyjęcia okolicznościowego, bankietu lub spotkania integracyjnego.

 

 

 

 

 

Relaks

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej

Sale konferencyjne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej

Dojazd i kontakt

Tutaj sprawdzisz najważniejsze informacje dotyczące lokalizacji Hotelu Mazowiecki oraz dane kontaktowe. Masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego i napisz do nas.

 

 

 

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Lotnisko: 9,5 km
Dworzec PKP: 2 km
Dworzec PKS: 5 km
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Dane kontaktowe
Hotel Mazowiecki
ul. Mazowiecka 10
00-048 Warszawa
mazowieckie
Ważne informacje
doba hotelowa
14:00-12:00
Zarezerwuj swój pobyt
w Hotel Mazowiecki Warszawa
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny