W każdym z naszych obiektów zapłacisz bonem turystycznym.

pl

Hotel Royal

Kraków, św. Gertrudy 26-29

O obiekcie

Royal Kraków, to trzygwiazdkowy hotel należący do sieci PHH Hotele. Hotel zlokalizowany jest u podnóża Zamku Królewskiego na Wawelu, w bezpośredniej bliskości Rynku Głównego i dzielnicy Kazimierz, zaledwie kilometr od centrum Krakowa. Do dyspozycji gości oddano 63 pokoje o zróżnicowanym standardzie z bezpłatnym dostępem do internetu, przestrzeń konferencyjną oraz restaurację. Przy hotelu znajduje się parking.

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
położony u podnóża Zamku Królewskiego
parking
Inspiracje turystyczne w okolicy

Na łyżwy pod gołym niebem

Wypróbuj swoich sił na łyżwach na jednym z wielu plenerowych lodowisk.
Czytaj

Krakowskie Szopki Bożonarodzeniowe

Szlakiem krakowskich Szopek Bożonarodzeniowych.
Czytaj

Najpiękniejsze szklane bombki są z Polski

Udaj się do jednej z fabryk bombek i zachwyć się świątecznymi ozdobami.
Czytaj

Świąteczne choinki i iluminacje

Spacery wśród ulicznych, świątecznych dekoracji.
Czytaj

Wody termalne na jesienno-zimowe chłody.

Zdrowie i wypoczynek w polskich gorących źródłach.
Czytaj

Krakowskie kopce i panorama miasta

Niezwykłe punkty widokowe na panoramę miasta i okolicy.
Czytaj

Wawel po godzinach – magia Wzgórza

Magia Wzgórza Wawelskiego od lat zachęca turystów do zwiedzania.
Czytaj
Śladami Św. Walentego – podróż w walentynki

Zbliżają się walentynki. Romantyczne upominki przepełniają sklepy. Czym zaskoczyć drugą połowę, by na długo zapamiętała ten dzień?
Prezent czy kwiaty to już standard. Może warto tym razem udać się w podróż tropem patrona zakochanych – św. Walentego. Jego relikwie znajdują się w kilku zakątkach Polski. W Krakowie spoczywają w Bazylice św. Floriana, w Lublinie w Kościele Nawrócenia św. Pawła, w Poznaniu zaś w Farze Poznańskiej. Wizyta w tych miejscach to niezwykły pomysł na spędzenie walentynek z historią tego święta w tle. 14 lutego znajdźcie więc czas nie tylko dla siebie, ale i dla Walentego, by w pełni cieszyć się tym wyjątkowym dniem!

Skijoring – wyzwanie narciarskie

Amatorów aktywnego urlopu zimowego zachęcamy do wypróbowania swoich sił w skijoringu.

Jest to stosunkowo nowy sport w Polsce, wymagający dobrej kondycji fizycznej. Polega na ciągnięciu zawodnika poruszającego się na nartach biegowych przez psy lub konia uczepionych specjalną uprzężą. Niekiedy używane są pojazdy mechaniczne, takie jak skutery i motocykle.

Sport ten wywodzi się ze Skandynawii i Syberii, natomiast zyskuje na popularności, szczególnie w południowej Polsce. Zawody w skijoringu można obejrzeć np. w ramach Parad Gazdowskich, gdzie są jedną z atrakcji tego typu wydarzeń.

Zapraszamy do zimowej zabawy!

 

Kumoterki – wyścigi góralskich sań

Widowiskowe wyścigi małych, góralskich sań po śniegu zwane Kumoterkami lub Gońbą Kumoterską są jedną z największych zimowych atrakcji organizowanych corocznie na Podhalu.

Ich nazwa wywodzi się od pary góralskiej – kumotra i kumoszki, która staruje w zawodach, ubrana w tradycyjne stroje ludowe. Kumoter powozi saniami, a kumoszka balansuje, aby te nie wypadły z krętej trasy.

Zawody odbywają się w licznych miejscowościach regionu jako jeden z elementów Parad Gazdowskich i cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno miejscowych rodzin góralskich, jak i turystów.

Wieloletnia tradycja zawodów została wpisana na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Zapraszamy do dobrej zabawy! To widowisko trzeba zobaczyć.

Na łyżwy pod gołym niebem

Zima w naszym klimacie daje możliwość skorzystania ze wspaniałych, plenerowych lodowisk i wypróbowania swoich sił na łyżwach.
Jazda na świeżym powietrzu jest atrakcją nie tylko dla doświadczonych osób, ale również dla tych którzy jeżdżą rekreacyjnie lub postanowili dopiero poznać ten sport. To również idealny przepis na zimową aktywność w mieście i pomysł na doskonałe spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Polskie miasta oferują wiele lodowisk plenerowych, które warto odwiedzić choć raz o tej porze roku. Wspaniałe lodowisko Ice Park z dużą i małą taflą oraz lodową alejką przygotował Kraków. Miłośnicy jazdy na łyżwach znajdą też możliwość skorzystania z lodowisk w Warszawie – pod Pałacem Kultury, na Stegnach oraz klimatycznego lodowiska na Starym Mieście, o ile tylko warunki pogodowe na to pozwalają.
Chętnych na jazdę „pod chmurką” zapraszają również Katowice, Olsztyn, Rzeszów i inne miasta. Korzystając z lodowisk nie trzeba martwić się o własny sprzęt – wiele z obiektów dysponuje własną wypożyczalnią.

 

 

Krakowskie Szopki Bożonarodzeniowe

Jak co roku mieszkańcy Krakowa oraz osoby odwiedzające miasto w okresie okołoświątecznym mają wspaniałą okazję do podziwiania przepięknych krakowskich Szopek Bożonarodzeniowych eksponowanych w ramach akcji Wokół Szopki. Szopki są wystawiane w różnych lokalizacjach, w tym na placach, ulicach, czy witrynach różnych obiektów przestrzeni miejskiej, takich jak np. sklepy, czy restauracje.
Organizatorem tej niezwykłej atrakcji jest Muzeum Krakowa wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym.

Dla chętnych mapka szopek z trasą spaceru do pobrania na stronie www.wokolszopki.pl

Zapraszamy!

Najpiękniejsze szklane bombki są z Polski

Dawniej szykując się do Świąt bożonarodzeniowych ozdabiano w Polsce snopki zbóż. Z czasem przyjęła się tradycja wstawiania do domu świątecznego drzewka, które dekorowano owocami, następnie orzechami i słodyczami. Szklane bombki pojawiły się na choince stosunkowo niedawno i na stałe pozostały ich elementem dekoracyjnym.

Bombki choinkowe produkowane są na całym świecie, jednak te najpiękniejsze i najbardziej cenione, czyli szklane i ręcznie wykonywane pochodzą przede wszystkim z Polski, która słynie z tych świątecznych wyrobów. Bombki są ręcznie wytwarzane i obrabiane przy zastosowaniu dawnych technik dmuchania szkła. Nadaje się im rozmaite – często finezyjne kształty, następnie ręcznie zdobi.
Warto udać się do jednej z fabryk bombek pod Krakowem, w Warszawie, w okolicach Poznania lub Wrocławia, czy do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie niedaleko Rzeszowa, aby na żywo zapoznać się z procesem wytwarzania bombek. Wiele z tych wytwórni prowadzi spotkania i warsztat, gdzie pod okiem specjalistów można samemu wykonać małe, choinkowe dzieła sztuki.

Życzymy dobrej zabawy!

 

 

Świąteczne choinki i iluminacje

W wielu miastach grudzień to czas radosnych świątecznych jarmarków i wielu atrakcji z tym związanych. Jednak przede wszystkim to okazja to podziwiania przepięknych bożonarodzeniowych i noworocznych dekoracji oraz iluminacji, którymi zostają udekorowane ulice miast. Zazwyczaj w centralnym miejscu staje ogromna, przystrojona choinka, która zachwyca przez kilka tygodni mieszkańców miasta i przyjezdnych.

W tym czasie warto udać się na spacer przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w Warszawie, wśród zachwycająco rozświetlonych dekoracji ulic, aż do Starego Miasta i ustawionej na pl. Zamkowym choinki. W Krakowie zaś najbardziej okazałą choinkę można podziwiać na Rynku Głównym. Także inne polskie miasta jak np. Gdańsk, Szczecin, Katowice i Poznań zachwycają swoimi bogato zdobionymi choinkami i świątecznie rozświetlonymi ulicami.

Zapraszamy na spacery!

Dziadek do orzechów – magia baletu i muzyki

Dziadek do orzechów do muzyki Piotra Czajkowskiego to świąteczna klasyka dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Przedstawienie grane corocznie w okresie świątecznym przenosi widzów w niezwykły, bajkowy świat, pełen magii i kolorowych kostiumów. Wspaniałe akrobacje baletowe, tancerze i przepiękna muzyka – to naprawdę warto obejrzeć.

Osoby, które jeszcze nie miały okazji oglądać na żywo Dziadka do orzechów mogą wybrać się np. do Teatru Wielkiego w Warszawie, ICE Kraków Congress Centre, Teatru Wielkiego W Poznaniu lub Poznań Congress Center, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Warmińsko-Mazurska lub innego miejsca – niektóre z nich oferują jeszcze ostatnie bilety na tegoroczne i styczniowe przedstawienia.

Gorąco polecamy!

Wody termalne na jesienno-zimowe chłody.

Polska, zaraz za Słowacją i Węgrami, jest bogata w gorące źródła i oferuje wiele miejsc, w różnych regionach kraju, gdzie można skorzystać z kąpieli w wodach termalnych. Jest to doskonała forma relaksu i wypoczynku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Wody termalne mają dużą zawartość makro i mikroelementów i w zależności od miejsca różnią się składem. Dzięki swym właściwościom leczniczym, oprócz relaksu zapewniają działanie prozdrowotne  i pomoc przy różnych dolegliwościach.

W Polsce jest duży wybór obiektów oferujących kąpiele w wodach termalnych, a najbardziej znane można odwiedzić w: Mszczonowie, Uniejowie, Poznaniu, Lądku-Zdroju, Solcu Zdroju, Busko Zdroju, Jeleniej Górze, Witowie (Chochołowie) i Lidzbarku Warmińskim.

Gorąco zapraszamy!

Ojcowski Park Narodowy w jesiennej odsłonie

Ojcowski Park Narodowy przyciąga o każdej porze roku jednak tym, którzy szukają miejsca by zachwycić się polską złotą jesienią polecamy wybrać się na wycieczkę w te okolice w październiku.

Daje to możliwość podziwiania przyrody z jej różnorodnością barw, kiedy drzewa nasycone są kolorami w odcieniach żółci, czerwienie i pomarańczu, tworząc wspaniałe widoki. Jesienny las i opustoszałe szlaki tworzą klimatyczny nastrój szczególnie o poranku, gdy okolicę otulają mgły.

Jedną z najbardziej malowniczych tras Ojcowskiego Parku  jest zielony szlak, biegnący przez punkty widokowe na Dolinę Prądnika.

Podążając nim zobaczymy wapienne skały, wąwóz i dolinę rzeki Prądnik, zajrzymy do Jaskini Ciemnej, przejdziemy obok skały Rękawica, a wspinając się po zboczach Góry Koronnej będziemy mieć wspaniałe widoki na okolicę.

Przy okazji wędrówki warto również odwiedzić ruiny Zamku w Ojcowie.

 

 

Szlakami polskich winnic

Polska enoturystyka z roku na rok rozwija się i zyskuje na popularności.
Wśród szlaków polskich winnic, szczególnie interesujące są okolice Tranowa, zwane często przez miłośników wina Polską Toskanią. To jeden z najbardziej znanych i rozwijających się winiarskich regionów polski, a przede wszystkim niezwykle urokliwe miejsce, malowniczo położone na zboczach wzgórz. Warto odwiedzić tu lokalne winnice, zapoznać się z tajnikami produkcji wina, wziąć udział w degustacjach i poznać rodzime trunki.
Ponadto z początkiem września w winnicach rozpoczyna się niezwykły okres zbiorów – winobranie. Przy tej okazji organizowanych jest wiole lokalnych imprez.

enotarnowski.pl

 

 

 

 

 

Droga Królewska w Krakowie

Droga Królewska to obecnie najsłynniejsza i jedna z najchętniej zwiedzanych tras turystycznych w Krakowie. Niegdyś drogę tę przemierzały orszaki królewskie, procesje oraz pochody kierujące się na Wawel, w związku z ważnymi uroczystościami i wydarzeniami. Jej historia sięga jednak czasów starożytnych, kiedy to w tym rejonie biegł szlak handlowy przemierzany przez kupców.
Wzdłuż dzisiejszej trasy znajdują się przede wszystkim najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne, ale można też znaleźć tu interesujące zakątki, ciekawą architekturę oraz poczuć wspaniałą atmosferę starego Krakowa.

Droga Królewska zaczyna się na Pl. Matejki i prowadzi przez liczne zabytki starego Krakowa, min. Barbakan, Bramę Floriańską, ul. Floriańską, następnie przez Rynek Główny, mijając Kościół Mariacki i Sukiennice, dalej ul. Grodzką oraz Kanoniczą na wzgórze Wawelskie.

 

 

Krakowskie kopce i panorama miasta

Krakowskie kopce to jedne z popularniejszych miejscowych atrakcji turystycznych i jednocześnie punkty widokowe, z których można podziwiać piękną panoramę miasta i okolicy. W przeszłości kopce pełniły rolę miejsc kultów, pochówków, spełniały też funkcje obserwacyjno-obronne, a także wznoszono je w celu upamiętnienia osób lub wydarzeń historycznych.
Kraków może poszczycić się ich największą ilością spośród polskich miast, a najbardziej znane to Kopiec Kościuszki, Kopiec Piłsudskiego oraz Kopiec Kraka i Wandy, które są najstarszymi kopcami w Krakowie. Obecnie to wyjątkowe miejsca na spacery, chętnie odwiedzane przez mieszkańców miasta i turystów.

Wawel po godzinach – magia Wzgórza

Spośród wielu atrakcyjnych miejsc na mapie Krakowa szczególnie wyróżnia się Wzgórze Wawelskie. Znajdujący się na nim Zamek Królewski będący niegdyś rezydencją władców Polski zasłynął wysublimowaną architekturą, a także zdobiącymi go dziełami sztuki. Kolekcje i zbiory obejmują m.in. największe namioty tureckie w Europie, arrasy króla Zygmunta II Augusta, porcelanę miśnieńską czy włoskie obrazy renesansowe. Na Wawelu odbywają się również wystawy tymczasowe, a w sezonie letnim turyści zachęcani są do korzystania ze specjalnych tras tematycznych, podczas których poszukują legendarnego smoka lub odkrywają sekretne komnaty. Miłośników sztuki, zwłaszcza sakralnej, z pewnością dodatkowo zainteresuje znajdująca się na miejscu Katedra, w której od pięciuset lat rozbrzmiewa Dzwon Zygmunta, a zwolenników pięknych zdjęć urzeknie taras widokowy. Magia Wzgórza Wawelskiego od lat zachęca turystów do zwiedzania, warto więc choć raz w życiu ją poczuć!

Więcej o wydarzeniach na Wawelu: cykle wydarzeń

Oferty specjalne

city break
Kraków

Nieopodal Wzgórza Wawelskiego, na obrzeżach starego miasta, w przepięknej secesyjnej kamienicy, ulokowany jest Hotel Royal. Ze względu na swoje wyjątkowe usytuowanie, jest to idealne miejsce dla turystów przyjeżdżających poznawać Kraków. Na Rynek Główny, dotrzemy z hotelu spacerem w 15 minut, do dzielnicy Kazimierz – w 5 minut. Gdybyśmy chcieli podczas pobytu, zobaczyć słynny obraz Dama z gronostajem Leonarda da Vinci – do Muzeum Czartoryskich dotrzemy także w 15 minut.

atrakcyjna cena
urozmaicone śniadanie w cenie pobytu
świetna lokalizacja
Hotel Royal
Cena od
15% rabatu
lato
Kraków

W dniach 21 czerwca do 2 lipca Kraków zamieni się w europejską stolicę sportu. Do miasta zawitają mistrzowie starego kontynentu i tysiące kibiców. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty specjalnej Hotelu Royal na czas Igrzysk Europejskich. Zabytkowy obiekt położony u stóp Wawelu, doskonale skomunikowany jest ze stadionem Tauron Arena. Do dyspozycji Gości pozostają 63 komfortowe pokoje, 2 sale konferencyjne oraz hotelowa restauracja.

atrakcyjna lokalizacja
korzystna cena
oferta ze śniadaniami
Hotel Royal
Cena od
320 zł/doba
lato
Kraków

Kraków zachwyca swoimi zabytkami (m.in. Wawel, Kościół Mariacki, Rynek Staromiejski) czy muzeami (podziemia pod Sukiennicami, komnaty królewskie). Zobaczysz tu arcydzieła sztuki, a wśród nich słynną na cały świat 'Damę z gronostajem’ Leonada da Vinci. Dzieci mogą obserwować na żywo proces produkcji cukierków w Fabryce Słodyczy, odwiedzić Ogród Doświadczeń lub zobaczyć miasto z wysokości wielkiego koła widokowego. Odpoczywaj w zabytkowym Hotelu Royal w Krakowie, położonym w turystycznym sercu miasta, u podnóża Wzgórza Wawelskiego!

15% od ceny dnia
10% zniżki na parking
bezprzewodowy Internet
urozmaicone śniadanie w cenie pobytu
Hotel Royal
Cena od
15% rabatu

Pokoje

 

 

Zobacz więcej
2 Gości
Pokój typu Standard
14-49 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw do parzenia herbaty, zestaw kosmetyków, butelka wody w pokoju

 

Akcesoria na życzenie :

Przestronne pokoje jedno i dwuosobowe.

 

Gości
Pokój typu Lux
16-67 m2
Do Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw kosmetyków, butelka wody w pokoju, zestaw do parzenia herbaty i kawy.

 

Akcesoria na życzenie :

Przestronny pokój wyposażony w dodatkowy zestaw wypoczynkowy.

 

2 Gości
Pokój typu Business
57-99 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw kosmetyków, butelka wody w pokoju, zestaw do parzenia herbaty i kawy, zestaw wypoczynkowy, sejf

 

Akcesoria na życzenie :

Przestronny pokój z wydzieloną częścią dzienną.

 

2 Gości
Pokój typu Superior
38-39 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw kosmetyków, woda w pokoju, zestaw do parzenia herbaty

 

Akcesoria na życzenie :

Przestronny pokój dwuosobowy.

 

Restauracje i bary

UWAGA! Dostępność usług gastronomicznych zgodnie z aktualnymi wytycznymi epidemiologicznymi.

Zobacz więcej
Restauracja Royal
polska, włoska, amerykańska, międzynarodowa
Pn-Nd
12:00-22:00
Restauracja specjalizuje się w kuchni polskiej i międzynarodowej oraz obsłudze konferencji i przyjęć okolicznościowych. W godzinach 6:30-10:30 w restauracji serwowane są śniadania.

 

 

Art Cafe Bar
bar
Pn-Nd
12:00-24:00
Bar oferuje szeroki wybór alkoholi, kotajli oraz przekąsek.

 

 

Relaks

 

 

Zobacz więcej

Sale konferencyjne

 

 

Zobacz więcej
Sala konferencyjna 404
Do 25 Osób
42 m2

Klimatyzowana sala konferencyjna o pow.42m2, wyposażona w sprzęt audiowizualny, flipcharty, z możliwością dostosowania ustawienia krzeseł oraz dostępną łazienką.

 

Ustawienia stołów
Kinowe
25
Szkolne
18
Podkowa
25
Bankietowe
20
Sala konferencyjna 401
Do 25 Osób
39 m2

Klimatyzowana sala konferencyjna o pow.39m2, wyposażona w sprzęt audiowizualny, flipcharty, z możliwością dostosowania ustawienia krzeseł oraz dostępną łazienką.

 

Ustawienia stołów
Kinowe
25
Szkolne
18
Podkowa
25
Bankietowe
18

Dojazd i kontakt

 

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Lotnisko: 14 km
Dworzec PKP: 3,5 km
Dworzec PKS: 3,5 km
Dane kontaktowe
Hotel Royal
św. Gertrudy 26-29
31-048 Kraków
małopolskie
Ważne informacje
doba hotelowa
14:00-12:00
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Hotel Royal
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny