pl

Inspiracje

Filtruj wg. kryteriów:

Destynacja

                  {{ formMultiSelect.destination }}
                  
                
Brak wyników

Typ inspiracji

                  {{ formMultiSelect.type }}
                  
                
Brak wyników
Resetuj wszystkie filtry
Brak wyników
Łazienki Królewskie
Letnia rezydencja ostatniego króla Rzeczypospolitej dla turystów odwiedzających Warszawę jest miejscem, którego nie można ominąć podczas zwiedzania miasta.
Jezioro Ukiel
Największym i zarazem najgłębszym olsztyńskim jeziorem jest Ukiel, którego powierzchnia wynosi 412 ha, a maksymalna głębokość dochodzi do 43 m.
Orla Perć
Orla Perć to tatrzański szlak liczący 4,5 km, wytyczony w wysokogórskim terenie, najdłuższy graniowy szlak turystyczny w Polsce i uznawany zgodnie za najtrudniejszy do pokonania.
Zamek Cesarski
Zamek Cesarski jest jednym z najmłodszych zamków w Europie. Zbudowany został ekspresowo w latach 1905-1910
Jaskinie w Kościeliskiej
W polskich Tatrach znajduje się łącznie około 900 jaskiń. Pięć z 6 jaskiń udostępnionych turystom, znajdziemy w Dolinie Kościeliskiej.
Ławeczka Kopernika
Będąc w Olsztynie, mamy możliwość ogrzania się w blasku dawnego włodarza tutejszych dóbr kapitulnych, wybitnego astronoma.
Zadaszony most
Zadaszony most jest jednym z najbardziej oryginalnych i najbardziej rozpoznawalnych zabytków Lądka-Zdroju.
Bałtycki Park Miniatur
W 45 minut dookoła Bałtyku – taka podróż możliwa jest tylko w Bałtyckim Parku Miniatur w Międzyzdrojach na wyspie Wolin.
Król Eryk I
Nazwany na cześć urodzonego w Darłowie władcy: Danii, Szwecji i Norwegii statek turystyczny Król Eryk I, jest jedną z atrakcji portu w Darłówku.
Festiwal Kwiatów Jadalnych
Doroczny Festiwal Kwiatów Jadalnych to niezwykła impreza odbywająca się na początku wakacji w rozsławiających Dobrzycę Ogrodach Hortulus
Polska Floryda
Nie tylko Hollywood ma swoją aleję gwiazd. Polska Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach składa się już z blisko 200 odcisków dłoni postaci zasłużonych dla kina i teatru.
Zamek Czocha
Zamek Czocha to jedna z największych atrakcji Dolnego Śląska, która co rok przyciąga tysiące turystów! To podręcznikowy przykład tego, jak powinno wyglądać wzorcowe mroczne zamczysko.
Twierdza Toruń
Fenomen Torunia polega na tym, że znajdują się tu przepięknie zachowane zabytki wszystkich epok, od średniowiecza począwszy. Zawdzięczamy to w dużej mierze Twierdzy Toruń, która chroniła i na długi czas zakonserwowała pierwotną tkankę architektoniczną miasta.
Rafting na Popradzie
W regionie Krynicy-Zdrój lub Muszyny niebanalną formą spędzenia wolnego czasu jest spływ pontonowy malowniczą doliną Popradu. 
TAPZ
Tatry. Opisane, zbadane, a mimo to wciąż kryjące wiele tajemnic. Czy można opowiedzieć ich historię na nowo? Spojrzeć na nie tak, by zobaczyć niewidoczne? W otwartym 18 maja 2024 r. Tatrzańskim Archiwum Planety Ziemia podjęto tę próbę.
Góry Izerskie
Gór Izerskie to z jednej strony: łagodne szczyty, kwieciste łąki i malownicze potoki; z drugiej strony: ostry klimat, charakterystyczny bardziej dla terenów tajgi i tundry aniżeli naszej szerokości geograficznej.
Chochołów
Jadąc przez Chochołów nie sposób przeoczyć wyjątkowość tutejszej zabudowy, dużą liczbę, zachowanych w świetnym stanie, drewnianych chałup zwróconych szczytami do drogi, wyróżniających się jasnym kolorem drewnianych płazów.
D-Day na Helu
D-Day to największa operacja desantowa II wojny światowej – lądowanie wojsk alianckich w Normandii. Jak co roku przypominają nam o tym wydarzeniu grupy rekonstrukcyjne, spotykające się w drugiej połowie sierpnia na Półwyspie Helskim.
Trojak (766 m n.p.m.)
Przebywając w Lądku-Zdroju, warto wybrać się niebieskim szlakiem na górę Trojak (wys. 766 m n.p.m.). Trasa nie jest zbyt długa, stanowi popularny kierunek spacerowy tutejszych kuracjusz.
Bieszczadzkie retorty
Tradycja wypału węgla drzewnego w Bieszczadach obrosła legendami. Osoby trudniące się tą pracą nazywamy węglarzami lub budnikami, a ich prowizoryczne osiedla, zlokalizowane często w głębi lasu – budami.
Latarnia w Helu
Wysoka na 41,5 m latarnia, w Helu, z tarasem widokowym i światłem umieszczonym na wysokości 39 m, widoczna jest dla statyków z odległości nawet 18 mil morskich (czyli około 36 km). Źródło światła stanowi dziś żarówka o mocy 1000 W, która w przypadku przepalenia, wykonuje obrót o 45 stopni, a na jej miejsce ustawia się automatycznie żarówka zapasowa.
Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie
Znajdziemy w nim unikalne motocykle przedwojennej firmy Alba, samochody marki Stoewer, powojenne Junaki ze Szczecińskiej Fabryki Motocykli. Są też polskie jednoślady: skutery Osa, motorowery: Komar, Żak i Ryś oraz motocykle: WSK, SHL i Sokoły.
Maszt Wolności
Do 2013 roku był to najwyższy maszt flagowy w Polsce. Liczy 60 m wysokości. Powiewa na nim największa flaga w Polsce, liczącą aż 100 m² powierzchni. Dziś deklasują go tylko Maszty Stulecia w Ossowie – 70 m wysokości.
Port w Helu
W okresie międzywojennym stanowił największą polską bazę rybacką. W 1921 roku w porcie zarejestrowanych było aż 180 rybaków, 42 kutry motorowe oraz 175 łodzi żaglowo-motorowych.
Obraz Konstytucja 3 Maja 1791
W centrum obrazu znajduje się Stanisław Małachowski, marszałek Sejmu Wielkiego. Historycy odnajdują na płótnie jeszcze 40 innych postaci historycznych. Choć Jan Matejko w szczegółach starał się zrekonstruować atmosferę przemarszu ulicą Świętojańską w Warszawie, to ukrył w nim też kilka ciekawych scen symbolicznych.
Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach
Odkryj najstarsze w Polsce muzeum na wolnym powietrzu, założone w 1906 r. przez małżeństwo Gulgowskich, w XVIII-wiecznej kaszubskiej chałupie, odkupionej od miejscowego gospodarza.
Ptasi raj
Wyspa Karsibór, położona na malowniczych wodach Zalewu Szczecińskiego, jest prawdziwym rajem dla miłośników dzikiej przyrody. Ten niewielki, ale uroczy skrawek ziemi skrywa w sobie niezliczone skarby natury i jest idealnym miejscem ucieczki od miejskiego zgiełku.
Sanktuarium w Szczyrku
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, znane również jako kościół na górce w Szczyrku, jest wyjątkowym miejscem kultu religijnego w Beskidzie Śląskim, słynącym z XIX-wiecznych objawień Matki Bożej. 
Zamek w Muszynie
Legenda głosi, że w podziemiach pod zamkiem znajduje się ukryta ogromna sala z zaklętymi kamiennym snem rycerzami, którzy budzą się co roku – w Niedzielę Palmową – by ucztować i znów zamienić się w głazy. Kiedyś mają ożyć i połączyć siły z tatrzańskimi skamieniałymi rycerzami, by bronić w granic Rzeczypospolitej.
Wielkanocne Jajo
Doroczną tradycją jest spotkanie najlepszych narciarzy „minionych czasów” na Polanie Kalatówki w Tatrach w Lany Poniedziałek. Mowa oczywiście o Zawodach o Wielkanocne Jajo, organizowanych w niepowtarzalnej atmosferze wspólnej zabawy – czyli wyjątkowej retro imprezie narciarskiej.
Pijałki
Porcelanowa pijałka, bez której nie mógł się obyć żaden kuracjusz odwiedzający w okresie międzywojennym górskie uzdrowisko.  Ten wyposażony w specjalną rurkę dzbanek, wymusza picie wody małymi łykami, co umożliwia docenienie jej walorów zdrowotnych i smakowych. 
Tatrzańskie krokusy
Zwiastunem wiosny w Tatrach są krokusy. Ich magia przyciąga rokrocznie nawet 60 tysięcy turystów. Najczęściej udają się oni do Doliny Chochołowskiej, by podziwiać tam unikalne kobierce kwiatowe. Najbardziej efektowne skupiska krokusów można zobaczyć właśnie na Polanie Chochołowskiej, na Kalatówkach, Polanie Pisanej, ale też spacerując ścieżką pod reglami.
Połoniny
Niektórzy mieszkańcy Zakopanego, nie bez złośliwości, twierdzą, że prawdziwa wartość podróży w Bieszczady tkwi w tym, że można wspiąć się na najwyższe ich szczyty, by z tutejszych połonin zobaczyć, przy dobrej pogodzie, oddalone o 180 km Tatry. My wiem, że nie jest to nie jedyny powód…
Centrum Nauki Morskiej
Centrum Nauki Morskiej imienia profesora Jerzego Stelmacha to innowacyjna instytucja edukacyjna i badawcza. Główne tematy ekspozycji skupiają się na oceanografii i żegludze.
Największy ceglany kościół
Bazylika Mariacka w Gdańsku jest największą ceglaną świątynią na świecie. Kamień węgielny pod jej budowę położono 23 marca 1343 roku – wzmiankę o tym wydarzeniu znajdziemy na tablicy umieszczonej przy wejściu do zakrystii. Budowa odbywała się etapami przez 159 lat. W 1502 roku mistrz krzyżacki Henryk Hetzel położył ostatnią cegłę sklepienia.
Muzeum Marii Skłodowskiej
Muzeum na warszawskiej Starówce znajduje się w kamienicy, w której matka Marii prowadziła, w drugiej połowie XIX w., szkołę dla dziewcząt. To tu przyszła na świat późniejsza noblistka.
Podziemne miasto na Wolinie
Dziś jest chętnie odwiedzaną atrakcją turystyczną, ale aż do 2013 roku o jego istnieniu wiedziała tylko garstka ludzi. Mowa o tajnym „podziemnym mieście” w lesie między osiedlami Przytór i Warszów w Świnoujściu. Stanowi go system bunkrów, połączonych kilometrem podziemnych korytarzy.
Krupówki
Krupówki atakują dziś turystów krzykliwymi reklamami typu „wstąp i kup cokolwiek”. Nie zawsze tak było.  Jest to jedna z najstarszych ulic Zakopanego, swój status zyskała w 1870 roku. Nazwa pochodzi od łąki, przez którą przebiegał już wcześniej trakt z wyżej położonych domostw i z przemysłowych Kuźnic - do centrum wsi Zakopane i kościoła przy ulicy Kościeliskiej.
Żywe muzeum
Żywe Muzeum Piernika w Toruniu przenosi nas w czasy, gdy pierniki figuralne eksponowane w domach mieszczańskich, świadczyły o zamożności gospodarzy, gdy Toruń był ważnym miastem handlowym, do którego docierały barki z egzotycznymi towarami, w tym drogimi przyprawami z odległych stron świata.
Czarna – bieszczadzki Kuwejt
Co jakiś czas w mediach pojawia się sensacyjna informacja o bogactwie złóż ropy naftowej w Bieszczadach. W miejscowości Czarna jest ona skutecznie pozyskiwana przynajmniej od lat 60-tych XX wieku.
Zamek Chojnik
Zamek Chojnik, położony na trudno dostępnej, skalistej górze Chojnik w Karkonoszach, to malownicza średniowieczna ruina, pełna tajemnic i legend. Jego budowniczym był Bolko II Mały, ostatni niezależny książę piastowski na Śląsku. Jednak to rodowi Schaffgotschów, w których ręce zamek trafił po śmierci Bolka, obiekt zawdzięcza czas swojej prosperity.
Twierdza Wisłoujście
Twierdza Wisłoujście, nazywana Bramą do Rzeczpospolitej, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie półwyspu Westerplatte. Jest najstarszą twierdzą na polskim wybrzeżu i unikatem w skali światowej, niestety wciąż mało znanym.
Młyn Wiedzy
Młyn Wiedzy to pierwsze w województwie kujawsko-pomorskim centrum nauki. Jego siedzibą jest zrewitalizowany budynek dawnego Młyna Richtera – to jeden z najcenniejszych toruńskich zabytków architektury przemysłowej.
Radziejowa (1266 m n.p.m.)
Radziejowa to najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego. Dzięki drewnianej wieży (przy dobrej pogodzie) podziwiać stąd możemy widok na Beskidy Żywiecki, Pieniny, Gorce, a nawet odległe Tatry.
Toruńskie planetarium
W mieście urodzin najwybitniejszego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika nie może zabraknąć porządnego planetarium. Turystom nie wypada też takiego miejsca omijać.
Wodospad Kamieńczyka
Legenda głosi, że w skład wód zasilających ten wodospad wchodzą łzy siedmiu rusałek opłakujących siostrę, która poszukując ukochanego (Kamieńczyka Bronisza), zginęła spadając ze skały.
Wieża widokowa na Smreku
Wieża widokowa na Smreku w Górach Izerskich - wprawdzie wybudowali ją Czesi i znajduje się około 200 m za polską granicą, to wspomnimy o niej, bo jest łatwo dostępna od polskiej strony i roztacza się z niej przepiękny widok na nasze Góry Izerskie, fragment Karkonoszy oraz Pogórze Izerskie.
Szopka u Kapucynów
Ruchoma szopka przy warszawskiej Starówce funkcjonuje w okresie bożonarodzeniowym już od 75 lat. Przyciąga dzieci i dorosłych, mieszkańców stolicy, turystów, a nawet gości zagranicznych.
Reglowa piękność
Zapraszamy na wycieczkę do malowniczej tatrzańskiej Doliny Białego, zwanej przez niektórych Reglową pięknością. Jej wylot znajduje się zaledwie kilkaset metrów na zachód od zakopiańskiej skoczni narciarskiej. Stefan Żeromski pisało o niej: „Zazwyczaj chodzę do Doliny Białego (…), leżę sobie tam w podścielisku pysznych mchów i całych zarośli liści borówek”.
Ufo w Karkonoszach
Pierwsze obserwacje meteorologiczne zaczęto prowadzić na Śnieżce już w 1824 roku. W 1900 roku postawiono tu pierwszy budynek dla meteorologów, ale już od 1880 roku prowadzony jest tu nieprzerwany ciąg pomiarowy, pozwalający badać zmiany zachodzące w klimacie Ziemi.
Zabytkowy wiadukt
Wiadukt kolejowy w Łabajowie, to jedno z chętniej uwiecznianych na fotografiach miejsc Beskidu Śląskiego.
Wrocławski Watykan
Uliczki i zaułki Ostrowa Tumskiego we Wrocławiu rozświetla ponad 100 latarni gazowych. Codziennie tuż przed zapadnięciem zmroku oraz o świcie zapala i gasi je prawdziwy latarnik w cylindrze na głowie i w czarnej pelerynie.
Stawa Młyn
Dla wielu ten „wiatraczek” jest miejscem magicznym, przywołującym miłe, być może romantyczne wspomnienia. Mowa o charakterystycznej stawie – świetle nawigacyjnym wprowadzającym starki do portu w Świnoujściu.
Gąsienicowa
Hala Gąsienicowa, stanowiąca północną część Doliny Gąsienicowej, wzięła swoją nazwę od historycznych właścicieli tych terenów – znanego góralskiego rodu Gąsieniców.
Rybie Jezioro
Rybie Jezioro - wszyscy je znamy, niektórzy je widzieli, nie wszyscy o tym wiedzą – to historyczna nazwa największego, jednego z najgłębszych i zdecydowanie najludniej odwiedzanego tatrzańskiego stawu – Morskiego Oka.
Baj Pomorski
Idąc tam poczujecie się jak wciągnięci w fabułę książki Opowieści z Narni. Po gruntownej modernizacji, dzięki ścisłej współpracy architektów i scenografów, budynek teatru Baj Pomorski od 2006 r. cieszy się chyba najoryginalniejszą fasadą w Polsce - przypominającą do złudzenia wielką drewnianą szafę.
Rudawy Janowickie
Żółte, Purpurowe, Błękitne i Zielone Jeziorko - to zbiorniki wodne powstałe w dawnych wyrobiskach pokopalnianych, ich nazwy pochodzą od oryginalnego zabarwienia wody przez minerały skalne zalegające pod wodą.
Muzeum Rybołówstwa
Kościół Piotra i Pawła w Helu, wybudowany został na przełomie XIV i XV w., a od 1526 r. należał do wspólnoty Kościoła Ewangelickiego. Przed 1647 r. wieża kościelna pełniła ważną funkcję latarni morskiej. Palono tu ogień jako światło nawigacyjne dla kutrów i statków.
Twierdza Kłodzko
Twierdza Kłodzko jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Dolnego Śląska i jednym z najstarszych zespołów obronnych w Polsce. 
Kładka rondo
Rzeszowska kładka w kształcie ronda jest wyjątkowa w skali Polski. Zamiast czekać na światłach, można do woli spacerować w kółko ponad najbardziej ruchliwym skrzyżowaniem w mieście.
Krakowski Kazimierz
Przez dziesięciolecia krakowski Kazimierz pozostawał zapomniany na turystycznej mapie Krakowa. Obecnie przeżywa swój renesans i stał się nawet dzielnicą krakowskiej bohemy.
Na styku kultur
Drewniane cerkwie w Bieszczadach to jeden z najbardziej charakterystycznych symboli regionu. Ich niepowtarzalne formy, powstałe na styku kultury Wschodu i Zachodu, należą do najciekawszych zjawisk w europejskiej architekturze.
Błędne Skały
Miejsce jest tak unikalne, że kręcono tu niektóre sceny do filmu „Opowieści z Narni: Książę Kaspian”. Malownicza sceneria skalnego labiryntu, o powierzchni ponad 20 ha, jest nie lada atrakcją turystyczną Gór Stołowych.
Siekierezada
Jest miejscem, które pokochasz od pierwszego wejrzenia lub od wejścia znienawidzisz. Siekierezada to najbardziej rozpoznawalna bieszczadzka knajpa.
Fokarium
Jadąc na Hel przygotujcie monety 5-złotowe! Przecież będąc tu nie można ominąć okazji odwiedzenia jedynego w Polsce fokarium. Wpuści nas do niego automat - na monety.
Fontanna Neptuna
Mało kto wie, że przepiękna Fontanna Neptuna – duma Gdańska, liczy już przeszło 400 lat. Sam posąg został odlany w 1612 roku, waży 650 kg i ma wysokość około 2 m. Fontanna zdobi Długi Targ od 1634 roku.
Powązki Wojskowe
Warszawskie Powązki Wojskowe nazwę swą wzięły od wsi Powązki, do której wcześniej przynależały te ziemie. Nekropolia została założona w roku 1912 jako cmentarz dla żołnierzy rosyjskich. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r., zmieniono ją w polski cmentarz wojskowy.
Zamek krzyżacki w Toruniu
Był jedną z najstarszych tego typu budowli krzyżackich na prawym brzegu Wisły.
Muzeum Historii Polski
44 000 m² to powierzchnia największego w Polsce obiektu muzealnego.
Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu
Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu czynne jest sezonowo, posiada bogaty zbiór eksponatów militarnych pochodzących z II Wojny Światowej.
Skalite
Kompleks skoczni narciarskich „Skalite” to jedna z największych atrakcji Szczyrku.
Grzyb dla leniwych
Bardzo możliwe, że już podczas tegorocznego grzybobrania natkniesz się na zupełnie nieznany okaz, trochę podobny do prawdziwka, a trochę do koźlarza – to złotoborowik wysmukły, który przybył do Polski około 4 lata temu z Ameryki Północnej i skutecznie się rozgościł w naszych lasach.
Gdzie jest Nemo?
My widzieliśmy go w działającym od 2019 r oceanarium w Międzyzdrojach. Prócz kochanych przez dzieci błazenków, znajdziemy tu inne kolorowe ryby raf koralowych, a także rybie okazy z najdalszych zakątków świata, a wśród nich drapieżne rekiny, mureny i zjawiskowe płaszczki.
„Bieszczadzka ciuchcia”
Być w Bieszczadach i nie wybrać się na przejażdżkę słynną „bieszczadzką ciuchcią”, to nie być w Bieszczadach...
Rezerwat Las Lipowy
Rezerwat Las Lipowy obok Muszyny powołano w 1919 roku jako jeden z pierwszych rezerwatów przyrody II Rzeczypospolitej.
Dom Jerzego Kukuczki
Góralska chata z numerem 340 stoi w przysiółku Wilcze, około 3 km na północ od centrum Istebnej w Beskidzie Śląskim. Dotrzeć tu można wędrując niebieskim szlakiem z centrum miejscowości. 
Jezioro Bukowno
Jezioro Bukowno koło Dąbek nad Bałtykiem powstało w wyniku odcięcia jego wód od morza przez piaszczystą mierzeję. Ma ona dziś około 7 km długości. Stanowi jeden z najspokojniejszych, najmniej uczęszczanych turystycznie odcinków polskiego wybrzeża.
Fort Beniaminów
Fort Beniaminów pochodzi z czasów carskich, była łącznikiem Twierdzy Zegrze oraz Twierdzy Warszawa. W burzliwym XX w., fort wielokrotnie wykorzystywano podczas działań wojennych.
Trójstyk PL, CZ, SK
Jeśli planujecie jechać na wakacje w góry, ale nie możecie się zdecydować, czy wybrać Polskę, Czechy lub Słowację to miejsce będzie dla Was idealne.
Tudzień Kultury Beskidzkiej
Tydzień Kultury Beskidzkiej to największe w Polsce święto folkloru. Na przełomie lipca i sierpnia, Beskidy i okolice opanowuje śpiew, muzyka i taniec ludowy.
Rowery w Szczyrku
Szczyrk to rowerowy raj. Funkcjonująca, także latem, kolej gondolowa na Halę Skrzyczeńską oraz krzesełkowa na Zbójnicką Kopę, umożliwiły prężny rozwój okolicy w kierunku turystyki rowerowej.
Wodospad Wilczki
Odwiedzając w wakacje Lądek-Zdrój, warto wybrać się na wycieczkę do majestatycznego wodospadu Wilczki, znajdującego się w masywie Śnieżnika.
Festiwal Górskiego Folkloru
Sierpniowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich jest chyba największą i najbarwniejszą tego typu imprezą w Polsce. Wydarzenie trwa około tygodnia. W tym czasie, na konkursowej scenie festiwalu, zobaczyć można roztańczone grupy górali z całego niemal świata. 
Jastarnia
Do lat dwudziestych XX w. była to mała, cicha wioska rybacka, niewiele osób wiedziało o jej istnieniu
Tajny poligon Hitlera
To tu od maja 1943 roku do lutego 1945 roku, na tajnym poligonie doświadczalnym V3, udoskonalano super broń, która miała zdaniem Hitlera odmienić losy II wojny światowej.
Naftowe Eldorado
Gdzie znajduje się najstarsza na świecie czynna kopalnia ropy naftowej? – W południowo-wschodniej Polsce i jest udostępniona do zwiedzania!
UFO w Darłowie
Jest jedynym rozsuwanym mostem w Polsce, dlatego sądzimy, iż warto poświęcić chwilę z wakacyjnego czasu na spacer po nim.
Źródła „Muszynianki”
Dają orzeźwienie w upalne dni, są nie tylko przepyszne, ale i zdrowe. Już kronikarz Jan Długosz opisywał przed wiekami lecznicze właściwości źródeł w Muszynie (Beskid Sądecki).
Marsz Śledzia
Są to zawody sportowe, ale rywalizację między zawodnikami zastępuje współpraca i dobra zabawa. Impreza ma miejsce na płyciźnie zatoki Puckiej - łączącej Hel ze stałym lądem w Rewie.
Świątynia Wang
Kościół Górski Naszego Zbawiciela, znany bardziej pod nazwą Świątynia Wang w Karpaczu, jest uznawany za bezcenny przykład dawnej sztuki nordyckiej. Rocznie odwiedza go blisko 200 000 turystów.
Plaża w Ustroniu Morskim
Każdy turysta wybierający Ustronie Morskie jako cel wakacyjnego wypoczynku, z pewnością odwiedzi znajdującą się tu jedną z najpiękniejszych nadbałtyckich plaż. Ma ona długość aż 9 kilometrów.
Jaskinia Niedźwiedzia
Łączna długość korytarzy wynosi ponad 5 km, co czyni Jaskinię Niedźwiedzią najdłuższą z jaskiń Sudeckich i plasuje wśród dziesięciu najdłuższych jaskiń w Polsce.
Zabytkowe cerkwie Łemkowskie
Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich w Beskidzie Sądeckim obejmuje 11 charakterystycznych budowli, typu zachodnio-łemkowskiego, w większości drewnianych, rozlokowanych na terenach gminy Krynica Zdrój.
Amber Sky w Gdańsku
Wolińskie żubry
Dziś chcemy zaprosić Cię do największej atrakcji Międzyzdrojów, o ile oczywiście twoim celem nie jest wylegiwanie się tu na plaży. Zagroda Pokazowa Żubrów jest ulokowana w odległości 1,5 km od centrum kurortu.
Przylądek Rozewie
Warto przyjechać do Rozewia, zobaczyć najstarszą w Polsce latarnię morską, uruchomioną w 1822 roku. Latarnia udostępniona jest dla zwiedzających, choć nadal też pracuje, pełniąc funkcję istotnego punktu nawigacyjnego.