pl

Best Western Plus Hotel Rzeszów City Center

Rzeszów, Langiewicza 29B

O obiekcie

Best Western Plus Hotel Rzeszów City Center to trzygwiazdkowy hotel zlokalizowany w cichej okolicy, niewiele ponad kilometr od rzeszowskiego rynku. To świetne miejsce zarówno dla gości biznesowych, jak i dla rodzin z dziećmi. Do dyspozycji gości oddano 60 pokoi o wysokim standardzie z bezpłatnym dostępem do Internetu, przestrzeń konferencyjną oraz restaurację serwującą doskonałą lokalną kuchnię. Przy hotelu znajduje się duży, monitorowany parking.

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
cicha okolica
hotel przyjazny zwierzętom
komfortowe warunki organizacji szkoleń i konferencji
przestronny parking dla 50 samochodów
Inspiracje turystyczne w okolicy

Rzeszów – klimatyczne miasto

Klimatyczne miasto, w drodze w malownicze Bieszczady.
Czytaj

Podziemia w Rzeszowie

W odrestaurowanych, rzeszowskich piwnicach znajduje się interaktywne muzeum, które porwie Was w multimedialną podróż w czasie, ukazując burzliwą historię miasta.
Czytaj

Aleja Pod Kasztanami i secesyjne wille

Niezwykła atrakcja turystyczna i ciekawostki architektoniczne.
Czytaj

Na dobranoc – Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Świetna rozrywka dla dzieci i podróż sentymentalna dla dorosłych.
Czytaj

Dawna rezydencja magnacka w Łańcucie

Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie uważany jest powszechnie za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce.
Czytaj

Garncarski Szlak w pobliżu Rzeszowa

Wyprawa rowerowa śladem XIX-wiecznej tradycji garncarskiej.
Czytaj

Święto Młodego Wina, czyli Beaujolais Nouveau

Francuska tradycja w polskiej odsłonie, w tym wiele atrakcji i widowisko.
Czytaj

Najpiękniejsze szklane bombki są z Polski

Udaj się do jednej z fabryk bombek i zachwyć się świątecznymi ozdobami.
Czytaj

Kładka rondo

Rzeszowska kładka w kształcie ronda jest wyjątkowa w skali Polski. Zamiast czekać na światłach, można do woli spacerować w kółko ponad najbardziej ruchliwym skrzyżowaniem w mieście.
Czytaj
Rzeszów – klimatyczne miasto

Rzeszów jest idealnym miejscem na krótki wypad. Odwiedźcie go w drodze w klimatyczne Bieszczady lub wpadnijcie na weekend.

To również świetna lokalizacja dla wielbicieli enoturystyki w tej części Polski. W mieście czeka na Was wiele atrakcji i ciekawostek architektonicznych, w tym podziemna trasa turystyczna pod Rynkiem i secesyjne wille. W wolnej chwili można się zrelaksować na spacerze nad Wisłokiem lub pomknąć trasą  rowerową do Boguchwały. Po intensywnym dniu koniecznie odwiedźcie jeden z wielu pubów na miejskim Rynku.

Więcej informacji o Rzeszowie i jego okolicach znajdziecie na:
Polska Travel – Rzeszów

 

 

Podziemia w Rzeszowie

W średniowiecznym Rzeszowie rolę magazynów handlowych oraz tzw. „sklepów ziemnych” pełniły piwnice ulokowane wokół rynku miejskiego. Piwnice te tworzyły rozległą nieregularną sieć połączonych ze sobą komór i korytarzy, ulokowanych na kilku poziomach, nawet dziesięć metrów pod powierzchnią gruntu. Podziemne magazyny zapewniały towarom odpowiednią temperaturę przechowywania, chroniły przed złodziejami i pożarami. W czasach najazdów tatarskich i kataklizmów – piwnice zapewniały mieszkańcom miasta schronienie. Dziś w odrestaurowanych, rzeszowskich piwnicach znajduje się interaktywne muzeum, które porwie Was w multimedialną podróż w czasie, ukazując burzliwą historię miasta. Więcej informacji oraz godziny otwarcia muzeum: https://rzeszowskiepiwnice.pl

Aleja Pod Kasztanami i secesyjne wille

Odwiedzając Rzeszów warto poświecić wolną chwilę na spacer Aleją Pod Kasztanami. Ta niezwykła atrakcja turystyczna znajduje się w sercu Rzeszowa,
w pobliżu Zamku Lubomirskich. Trakt biegnie wzdłuż osi nieistniejącego już ogrodu należącego do letniego pałacu Lubomirskich, dalej do ul. Kraszewskiego, wzdłuż fosy rzeszowskiego zamku.
Jego nazwa pochodzi od rosnących dawniej wzdłuż drogi kasztanowców.

Ciekawostką architektoniczną przy alei są ekskluzywne, secesyjne wille
z przełomu XIX i XX w., postawione w bezpośrednim sąsiedztwie zamku według projektów K. Hołubowicza i T. M. Tekielskiego – jednego z najzdolniejszych, przedwojennych rzeszowskich architektów, którego projekty wprowadzały nowe trendy w architekturze Rzeszowa.

Na dobranoc – Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Miejskie Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to świetna rozrywka dla dzieci i podróż sentymentalna dla dorosłych.
Muzeum posiada zbiory i eksponaty związane z polskimi i zagranicznymi filmami animowanymi dla dzieci – „wieczorynkami”, latami emitowanymi w Telewizji Polskiej około godz. 19. Wśród nich są rożnego rodzaju eksponaty, lalki, rekwizyty i materiały wykorzystane przy produkcji poszczególnych filmów. Również przedmioty codziennego użytku, wykorzystywane w pop kulturze znalazły tu swoje miejsce. Odwiedzający znajdą tu swoich ulubionych bohaterów wieczorynek z dzieciństwa i przedmioty z nim związane.
Muzeum oferuje również wystawy czasowe, warsztaty oraz wiele innych, ciekawych projektów.

Zapraszamy!

Dawna rezydencja magnacka w Łańcucie

Zamek w Łańcucie jest zabytkiem kultury, który koniecznie trzeba zobaczyć. Uważany jest powszechnie za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomicie zachowanych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle bogatej kolekcji pojazdów konnych.
Najstarsze wnętrza: Wielka Sień, Sala pod Stropem oraz Sala pod Zodiakiem pochodzą z lat 40-tych XVII w. Dopełniają je XVIII-, XIX- i XX-wieczne pomieszczenia z imponującą salą balową, w której po dziś dzień odbywają się ekskluzywne wydarzenia artystyczne i kulturalne.
Zespół pałacowy otoczony jest malowniczym parkiem w stylu angielskim. Ma on powierzchnię ponad 35 ha, zobaczyć w nim można liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, niegdyś ściśle związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Garncarski Szlak w pobliżu Rzeszowa

Garncarski Szlak został wytyczony na terenie dawnego Ośrodka Garncarskiego – największego ówcześnie centrum garncarskiego w Polsce. Jego położenie w pobliżu Rzeszowa i w okolicy Puszczy Sandomierskiej sprawia, że jest to idealne miejsce na kilkugodzinny wypad. Główną atrakcję na szlaku stanowi Zagroda Garncarska w Medynie Głogowskiej, która organizuje zajęcia i warsztaty garncarskie. Podążając szlakiem biegnącym przez tutejsze miejscowości można odwiedzić również inne obiekty związane z tradycją garncarską, w tym lokalne pracownie artystyczne oferujące niezwykłe kolekcje ceramiki.

http://medynia.gok-czarna.pl.zetorzeszow.eu/

Szlakami polskich winnic

Polska enoturystyka z roku na rok rozwija się i zyskuje na popularności.
Wśród szlaków polskich winnic, szczególnie interesujące są okolice Tranowa, zwane często przez miłośników wina Polską Toskanią. To jeden z najbardziej znanych i rozwijających się winiarskich regionów polski, a przede wszystkim niezwykle urokliwe miejsce, malowniczo położone na zboczach wzgórz. Warto odwiedzić tu lokalne winnice, zapoznać się z tajnikami produkcji wina, wziąć udział w degustacjach i poznać rodzime trunki.
Ponadto z początkiem września w winnicach rozpoczyna się niezwykły okres zbiorów – winobranie. Przy tej okazji organizowanych jest wiole lokalnych imprez.

enotarnowski.pl

 

 

 

 

 

Święto Młodego Wina, czyli Beaujolais Nouveau

Święto Młodego Wina, czyli Beaujolais Nouveau tradycyjnie obchodzone jest w 3 czwartek listopada i jest to czas na degustację młodego, lekkiego tegorocznego wina. Choć jego tradycja pochodzi z Francji, z regionu Beaujolais, to obecnie nie jest już obchodzone tylko lokalnie.

W Polsce Święto Młodego Wina jest domeną głównie regionów winiarskich. W tym czasie warto udać się do Sandomierza, gdzie przez trzy dni, od piątku do niedzieli na miłośników młodego wina czeka wiele atrakcji, w tym degustacje, poczęstunki, prezentacje winnic, uroczystości na Zamku Kazimierzowskim, Winny Korowód i wiele innych. Przewidziane jest również widowisko na Rynku Starego Miasta.

Zapraszamy!

 

Najpiękniejsze szklane bombki są z Polski

Dawniej szykując się do Świąt bożonarodzeniowych ozdabiano w Polsce snopki zbóż. Z czasem przyjęła się tradycja wstawiania do domu świątecznego drzewka, które dekorowano owocami, następnie orzechami i słodyczami. Szklane bombki pojawiły się na choince stosunkowo niedawno i na stałe pozostały ich elementem dekoracyjnym.

Bombki choinkowe produkowane są na całym świecie, jednak te najpiękniejsze i najbardziej cenione, czyli szklane i ręcznie wykonywane pochodzą przede wszystkim z Polski, która słynie z tych świątecznych wyrobów. Bombki są ręcznie wytwarzane i obrabiane przy zastosowaniu dawnych technik dmuchania szkła. Nadaje się im rozmaite – często finezyjne kształty, następnie ręcznie zdobi.
Warto udać się do jednej z fabryk bombek pod Krakowem, w Warszawie, w okolicach Poznania lub Wrocławia, czy do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie niedaleko Rzeszowa, aby na żywo zapoznać się z procesem wytwarzania bombek. Wiele z tych wytwórni prowadzi spotkania i warsztat, gdzie pod okiem specjalistów można samemu wykonać małe, choinkowe dzieła sztuki.

Życzymy dobrej zabawy!

 

 

Kładka rondo

Rzeszowska kładka w kształcie ronda jest wyjątkowa w skali Polski. Zamiast czekać na światłach, można do woli spacerować w kółko ponad najbardziej ruchliwym skrzyżowaniem w mieście.

Nawierzchnię kładki wyłożono specjalnym afrykańskim gatunkiem drewna azobe bongossi. Jesto ono jednym z najtwardszych na świecie, jest też odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Balustrady wykonano z klejonego szkła hartowanego. W sumie zamontowano 291 tafli szklanych. Budowa kładki wzbudzała wiele skrajnych emocji wśród mieszkańców Rzeszowa. Obecnie po 10 latach od otwarcia – jest chętnie odwiedzaną atrakcją turystyczną miasta. Kto już po niej spacerował?

Oferty specjalne

wiosna
Rzeszów

Spędź niezwykły czas z rodziną lub przyjaciółmi w położonym w cichej okolicy Best Western Plus Hotel Rzeszów City Center. Wygodne pokoje oraz doskonała kuchnia czekają na Ciebie i Twoich bliskich.

śniadanie i obiadokolacja w cenie
10 % rabatu na całą a'la carte
bezpłatny parking
Best Western Plus Hotel Rzeszów City Center
Cena od
520 zł/doba

Pokoje

 

 

Zobacz więcej
2 Gości
POKOJE DWUOSOBOWE DBL
15 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw kosmetyków

 

Akcesoria na życzenie :

Komfortowe pokoje z łożem małżeńskim i klimatyzacją. Wyposażenie pokoju stanowią telewizor LCD z kanałami radiowymi, sejf, czajnik z zestawem do parzenia kawy i herbaty. W łazience do dyspozycji gościa są ręczniki, kosmetyki hotelowe oraz suszarka do włosów.

 

1 Gości
POKOJE DWUOSOBOWE TWN
15 m2
Do 1 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw kosmetyków

 

Akcesoria na życzenie :

Komfortowe pokoje z dwoma pojedynczymi łóżkami i klimatyzacją. Wyposażenie pokoju stanowią telewizor LCD z kanałami radiowymi, sejf, czajnik z zestawem do parzenia kawy i herbaty. W łazience do dyspozycji gościa są ręczniki, kosmetyki hotelowe oraz suszarka do włosów.

 

2 Gości
POKOJE TYPU STUDIO
30 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw kosmetyków

 

Akcesoria na życzenie :

Przestronne pokoje składające się z części wypoczynkowej oraz sypialni z klimatyzacją.
Wyposażenie pokoju stanowią telewizor LCD z kanałami radiowymi, sejf, czajnik z zestawem do parzenia kawy i herbaty. W łazience do dyspozycji gościa są ręczniki, kosmetyki hotelowe oraz suszarka do włosów.
W pokoju jest możliwość rozłożenia sofy.

 

1 Gości
POKÓJ JEDNOOSOBOWY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
14 m2
Do 1 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw kosmetyków

 

Akcesoria na życzenie :

Przestronny pokój, w którym komfortowo można poruszać się na wózku inwalidzkim. Pokój klimatyzowany wyposażony w telewizor LCD z kanałami radiowymi, sejf, czajnik z zestawem do parzenia kawy i herbaty.
Łazienka posiada wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

 

Restauracje i bary

Zobacz więcej
Restauracja Hetmańska
regionalna, polska
Pn-Pt
06:30-22:00
Sb-Nd
07:00-22:00

Restauracja, zlokalizowana w zabytkowej XIX wiecznej części budynku, specjalizuje się w przygotowaniu regionalnych potraw przełamanych nutą nowoczesności. W godzinach rannych serwuje śniadania w formie szwedzkiego stołu dla gości hotelowych. W restauracji znajduje się bar z szerokim wyborem alkoholi i koktajli. W restauracji organizowane są przyjęcia okolicznościowe do 80 osób.

 

Relaks

 

 

Zobacz więcej

Sale konferencyjne

 

 

Zobacz więcej
Sala 1
Do 50 Osób
60 m2

Rzutnik, ekran, flipchart, AC, Wi-Fi, laptop na życzenie.

Serwis kawowy oraz lunch dla Uczestników szkoleń na życzenie.

Możliwość połączenia z salą numer 2 – w sumie 120 m kw.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
50
Szkolne
25
Podkowa
24
Sala 2
Do 50 Osób
60 m2

Rzutnik, ekran, flipchart, Wi-Fi, laptop na życzenie.

Serwis kawowy oraz lunch dla Uczestników szkoleń na życzenie.

Możliwość połączenia z salą numer 1 – w sumie 120 m kw.

Ustawienia stołów
Teatralne
50
Szkolne
25
Podkowa
50
Sala 3
Do 60 Osób
80 m2

Rzutnik, ekran, flipchart, Wi-Fi, laptop na życzenie.

Serwis kawowy oraz lunch dla Uczestników szkoleń na życzenie.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
60
Szkolne
30
Podkowa
30

Dojazd i kontakt

 

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Lotnisko: 13,7 km
Dworzec PKP: 2,5 km
Dworzec PKS: 2,3 km
Dane kontaktowe
Best Western Plus Hotel Rzeszów City Center
ul. Langiewicza 29B
35-085 Rzeszów
podkarpackie
Ważne informacje
doba hotelowa
14:00-12:00
właściciel obiektu
PHH Hotele Sp. z o.o.
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Best Western Plus Hotel Rzeszów City Center
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny