pl

Halo Szczyrk

ul. Wrzosowa 21, Szczyrk

O obiekcie

Halo Szczyrk to trzygwiazdkowy hotel należący do nowej polskiej marki sieci hoteli i obiektów, która oferuje nowoczesny standard obsługi w możliwie przystępnych cenach.

Hotel położony jest w otoczeniu zieleni i malowniczych wzgórz Beskidu Śląskiego, na zboczu Klimczoka, 800 m od centrum Szczyrku. Oferuje wyjątkowe lokalne jedzenie i komfort w nowoczesnym wydaniu.

Do dyspozycji Gości jest 95 nowoczesnych pokoi. Część z nich posiada balkony z zapierającym dech w piersiach widokiem, część ma do dyspozycji wygodne patio, inne sąsiadują z przestronnym tarasem. Wszystkie pokoje w Szczyrku charakteryzuje dobrze przemyślany, nowoczesny wystrój.

Ponadto w obiekcie dostępny jest basen, jacuzzi, saunarium, strefa wypoczynku, a nawet sala gimnastyczna z boiskami do piłki ręcznej i koszykówki, siłownia oraz stół pingpongowy.

Dla najmłodszych przygotowano tu dedykowaną salę zabaw. Na recepcji dostępne są też gry planszowe. Na terenie hotelu znajduje się przestronny plac zabaw wyposażony w huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice i wiele innych atrakcji. W wysokim sezonie obiekt oferuje zajęcia z animatorem.

Dla starszych dzieci w obiekcie znajduje się stół do ping ponga oraz piłkarzyki. Dzięki atrakcjom dostępnym w hotelu, dzieci będą miały wiele okazji do spędzania czasu i zabawy w gronie rówieśników.

Ponadto obiekt posiada w pełni wyposażone zaplecze konferencyjne i 70 miejsc parkingowych. W sezonie powakacyjnym jest to doskonałe miejsce do organizacji spotkań biznesowych i imprez okolicznościowych, a także imprez integracyjnych.

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
hotel w górach
przyjazny rodzinie
przyjazny zwierzętom
przestronne pokoje
Inspiracje turystyczne w okolicy

Skalite

Kompleks skoczni narciarskich „Skalite” to jedna z największych atrakcji Szczyrku.
Czytaj

Malinowska Skała

Malinowska Skała to chluba i symbol Beskidu Śląskiego. Znajduje się tuż pod szczytem góry, noszącej tę samą nazwę, w grzbiecie głównym pasma Baraniej Góry. Od 1977 roku jest objęta ochroną jako pomnik przyrody.
Czytaj

Rowery w Szczyrku

Szczyrk to rowerowy raj. Funkcjonująca, także latem, kolej gondolowa na Halę Skrzyczeńską oraz krzesełkowa na Zbójnicką Kopę, umożliwiły prężny rozwój okolicy w kierunku turystyki rowerowej.
Czytaj

Tudzień Kultury Beskidzkiej

Tydzień Kultury Beskidzkiej to największe w Polsce święto folkloru. Na przełomie lipca i sierpnia, Beskidy i okolice opanowuje śpiew, muzyka i taniec ludowy.
Czytaj

Sanktuarium w Szczyrku

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, znane również jako kościół na górce w Szczyrku, jest wyjątkowym miejscem kultu religijnego w Beskidzie Śląskim, słynącym z XIX-wiecznych objawień Matki Bożej. 
Czytaj

Barania Góra

Barania Góra położona jest w południowo-wschodniej części Beskidu Śląskiego. To tu bierze swój początek królowa polskich rzek – Wisła.
Czytaj

Trójstyk PL, CZ, SK

Jeśli planujecie jechać na wakacje w góry, ale nie możecie się zdecydować, czy wybrać Polskę, Czechy lub Słowację to miejsce będzie dla Was idealne.
Czytaj

Dom Jerzego Kukuczki

Góralska chata z numerem 340 stoi w przysiółku Wilcze, około 3 km na północ od centrum Istebnej w Beskidzie Śląskim. Dotrzeć tu można wędrując niebieskim szlakiem z centrum miejscowości. 
Czytaj

Zabytkowy wiadukt

Wiadukt kolejowy w Łabajowie, to jedno z chętniej uwiecznianych na fotografiach miejsc Beskidu Śląskiego.
Czytaj
Skalite

Kompleks skoczni narciarskich „Skalite” to jedna z największych atrakcji Szczyrku. Pierwsze zawody odbyły się tu już w 1937 roku. Rekord skoczni należy do Krzysztofa Lei, który w 2011 roku poszybował na odległość 116 metrów. Zarówno zimą jak i latem, regularnie odbywają się tu treningi polskiej kadry skoczków oraz zawody w skokach narciarskich.

Malinowska Skała

Malinowska Skała to chluba i symbol Beskidu Śląskiego. Znajduje się tuż pod szczytem góry, noszącej tę samą nazwę, w grzbiecie głównym pasma Baraniej Góry.
Ze skałą związana jest legenda mówiąca, że to kamień młyński rzucony w tym miejscu przez samego diabła. Geolodzy twierdzą, iż jest to raczej odsłonięcie zlepieńców warstw gondulskich.
Do Malinowskiej Skały dotrzeć możemy wieloma trasami. My polecamy wyjechać samochodem na Przełęcz Salmopolską, skąd stosunkowo łatwym czerwonym szlakiem idzie się około 1,5 godziny, mijając po drodze także niedużą ale bardzo ciekawą Jaskinię Malinowską, stanowiącą dodatkową atrakcję wycieczki.

Rowery w Szczyrku

Szczyrk to rowerowy raj. Funkcjonująca, także latem, kolej gondolowa na Halę Skrzyczeńską oraz krzesełkowa na Zbójnicką Kopę, umożliwiły prężny rozwój okolicy w kierunku turystyki rowerowej.

Wśród szczytów i długich grzbietów Beskidu Śląskiego znajdziecie dziś szereg dobrze oznakowanych, widokowych tras rowerowych. Są one zróżnicowane pod względem trudności, tak by każdy miłośnik jednośladu mógł znaleźć coś dla siebie.

Amatorzy mocnych wrażeń na stokach Skrzycznego znajdą też specjalnie wyprofilowane tory downhillowe.

Propozycje dobrze opisanych wycieczek rowerowych znajdziecie na licznych stronach w Internecie. My polecamy oficjalny serwis urzędu miasta: www.szczyrk.pl/trasy-rowerowe.

Tudzień Kultury Beskidzkiej

Tydzień Kultury Beskidzkiej to największe w Polsce święto folkloru. Na przełomie lipca i sierpnia Beskidy opanowuje śpiew, muzyka i taniec ludowy. Zarówno polski, jak i zagraniczny folklor, gości w: Wiśle, Szczyrku, Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu oraz Ujsołach, Jabłonkowie i Istebnej. Podczas festiwalu na scenie prezentują się tysiące wykonawców z dziesiątek zespołów polskich oraz kilkunastu grup zagranicznych, ponadto około stu kapel, grup śpiewaczych czy solistów. Warto to zobaczyć!

Więcej informacji: https://tkb.ar

Zdj. Materiał prasowy organizatora- autor: Daniel Franek/Okiem fotoreporterat.pl

 

 

Sanktuarium w Szczyrku

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, znane również jako kościół na górce w Szczyrku, jest wyjątkowym miejscem kultu religijnego w Beskidzie Śląskim, słynącym z XIX-wiecznych objawień Matki Bożej.
Kościół, górujący nad miejscowością, położony jest blisko urokliwego niebieskiego szlaku turystycznego, który prowadzi do Klimczoka. Świątynia przyciąga turystów i pielgrzymów, chcących pomodlić się oraz nawiedzić obraz Matki Bożej, namalowany według relacji z wspomnianych objawień.

 

Barania Góra

Barania Góra położona jest w południowo-wschodniej części Beskidu Śląskiego. To tu bierze swój początek królowa polskich rzek – Wisła. Przybliżone położenie źródeł Wisły, opisywał Jan Długosz już w XV w. w kronice Chorographia Regni Poloniae. Dokładną lokalizację ustalono dopiero 400 lat później. Nie było to łatwe, gdyż w rzeczywistości poszukiwanie na Baraniej Górze wielkiego tryskającego źródła Wisły może być zajęciem rozczarowującym – woda pojawia się tu mało spektakularnie, w niepozornych strumykach wypływających spod kamieni lub kępek mchu.

Obszary źródliskowe Wisły chronione są rezerwatem przyrody i nie są dostępne dla turystów. Można natomiast zorganizować wycieczkę na szczyt Baraniej Góry. Prowadzi na niego aż 8 szlaków turystycznych. Panorama z wierzchołka jest uznawana za najpiękniejszą w Beskidzie Śląskim. Dzięki znajdującej się na Baraniej Górze wieży widokowej mamy okazję zobaczyć piękne wioski w dolinach, beskidzkie szczyty, a przy dobrej pogodzie nawet odległe o dziesiątki kilometrów Tatry i Sudety.

Trójstyk PL, CZ, SK

Jeśli planujecie jechać na wakacje w góry, ale nie możecie się zdecydować, czy wybrać Polskę, Czechy lub Słowację to miejsce będzie dla Was idealne. Trójstyk, bo o nim mowa,  jest punktem położonym w południowej części Beskidu Śląskiego, u zbiegu granic wyżej wspomnianych państw. Zaistniał na mapach w roku 1993, po rozpadzie Czechosłowacji.

To jedyne miejsce przy polskiej granicy, gdzie postawiono aż trzy słupy. Powodem był fakt, że geodezyjny punkt spotkania państw znajduje się w korycie strumienia, który to strumień ma też aż trzy nazwy. Po polskiej stronie to „Wawrzaczowy Potok”, po słowackiej – „Gorylów Potok”, natomiast Czesi nazywają go „Kubankowskim Potokiem”.

Na polanie nad strumieniem znajdziemy wiaty turystyczne z paleniskami, plac zabaw dla dzieci oraz siłownię plenerową. Odbywa się tu wiele transgranicznych imprez kulturalnych i sportowych.

Dom Jerzego Kukuczki

Góralska chata z numerem 340 stoi w przysiółku Wilcze, około 3 km na północ od centrum Istebnej w Beskidzie Śląskim. Dotrzeć tu można wędrując niebieskim szlakiem z centrum miejscowości.
Izba Pamięci Jerzego Kukuczki to prywatne mini muzeum poświęcone legendarnemu polskiemu himalaiście. Miejsce stworzone i prowadzone jest przez jego żonę – panią Cecylię Kukuczkę.  To tutaj Kukuczka bywał ze swoją rodziną, synami i przyjaciółmi. Tu odpoczywał między kolejnymi wyprawami oraz w ciszy pracował nad swoimi książkami. Wprawdzie urodził się w Katowicach, ale jego korzenie sięgają właśnie Istebnej. Znał ten region jak własną kieszeń, spędził w nim swoje dzieciństwo.

Planując odwiedziny w muzeum, warto umówić się wcześniej z Panią Cecylią na zwiedzanie. Usłyszymy wówczas wiele ciekawych opowieści na temat wypraw himalajskich.
Jest to wspaniała propozycja spędzenia czasu w słotne jesienne dni.
Kontakt do muzeum: https://www.facebook.com/Izba.Pamieci.Jerzego.Kukuczki 

Zabytkowy wiadukt

Wiadukt kolejowy w Łabajowie, to jedno z chętniej uwiecznianych na fotografiach miejsc Beskidu Śląskiego.

W tym roku obchodzi swoje dziewięćdziesiąte urodziny. Potężną budowlę z siedmioma łukami i ośmioma smukłymi filarami wzniesiono w latach 1931-1933. Wiadukt ma 130 metrów długości i 26 metrów wysokości, wzorowany jest na podobnych mu konstrukcjach z Alp Austriackich. Gdy powstawał, planowano poprowadzenie linii kolejowej, jeszcze 20 km na południe przez góry – aż do Zwardonia. Jednak II wojna światowa pokrzyżowała ambitne plany inżynierów, a po wojnie projekt zarzucono. Dziś linia kolejowa, która miała w zamyśle usprawnić transport turystów na ternie Beskidu Śląskiego, kończy swój bieg 250 m za wspominanym wiaduktem, na małej stacyjce Wisła-Głębce.

Oferty specjalne

wakacje
Szczyrk

Halo Szczyrk to idealne miejsce komfortowej regeneracji i relaksu w otoczeniu natury, z dala od miejskiego zgiełku i codziennych obowiązków. Latem Beskid Śląski oferuje przepiękne górskie szlaki, zachęcające do pieszych wędrówek, spacerów i rowerowych eskapad, a przyjazne wnętrza Halo Szczyrk staną się bezpiecznym zapleczem Twoich codziennych wypraw i przygód.

komfortowe pokoje
atrakcyjna lokalizacja
basen, sauna
Halo Szczyrk
Cena od
310 zł/osoba

Pokoje

Halo Szczyrk to idealne miejsce na wypoczynek w górach! Oferta obejmuje ponad 200 miejsc noclegowych, w 95 w większości świeżo wyremontowanych pokojach i apartamentach. Część z nich posiada balkony z zapierającym dech w piersiach widokiem, część ma do dyspozycji wygodne patio, inne sąsiadują z przestronnym tarasem. Wszystkie pokoje w Szczyrku charakteryzuje dobrze przemyślany, nowoczesny wystrój.

Na najwyższej kondygnacji przygotowano dwa wyjątkowe apartamenty z antresolą i ogromnym, panoramicznym oknem, z którego roztacza się przepiękny widok na Skrzyczne. W ofercie obiektu znajdziesz także mniejsze apartamenty, nadające się idealnie na romantyczny wypad czy rodzinny urlop w górach.

 

Zobacz więcej
3 Gości
Pokój 2-poziomowy exclusive view
m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

 

 

Akcesoria na życzenie :

Na wyposażeniu: czajnik bezprzewodowy, lodówka, suszarka do włosów i ręczniki. Do tego pokoju przynależy łazienka z prysznicem.

 

1 Gości
Pokój 1-osobowy
11 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

 

 

Akcesoria na życzenie :

Pokój o powierzchni 11 m² z wygodnym pojedynczym łóżkiem, łazienką z prysznicem, telewizorem, czajnikiem, suszarką do włosów, bezpłatnym dostępem do Internetu.

 

2 Gości
Pokój 2-osobowy standard
12 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

 

 

Akcesoria na życzenie :

Pokój o powierzchni 12 m² z balkonem oraz widokiem na góry. Pokój z dwoma wygodnymi pojedynczymi łóżkami, łazienką z prysznicem, telewizorem, czajnikiem, suszarką do włosów, bezpłatnym dostępem do Internetu.

 

2 Gości
Pokój 2-osobowy deluxe
12 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

 

 

Akcesoria na życzenie :

Pokój o powierzchni 12 m² z dwoma wygodnymi pojedynczymi łóżkami, które można połączyć, łazienką z prysznicem, telewizorem, czajnikiem, suszarką do włosów, bezpłatnym dostępem do Internetu.
Większość pokoi tej kategorii posiada balkon i widok na góry.

 

4 Gości
Studio rodzinne z własnym tarasem
25 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

 

 

Akcesoria na życzenie :

Studio rodzinne to idealne rozwiązanie dla rodzin lub grup przyjaciół, którzy chcą spędzić czas razem, a jednocześnie zachować prywatność w oddzielnych sypialniach. Pokój ma powierzchnię 25 m², co zapewnia odpowiednią przestrzeń do wypoczynku i relaksu.

W studio znajdują się dwa oddzielne, wygodne łóżka oraz dodatkowa rozkładana sofa, dzięki czemu zamieszkasz tu wygodnie nawet w grupie czterech osób. Biurko i stolik kawowy oraz wygodne fotele pozwalają na przyjemny relaks i odprężenie. Do studia przynależy duży, prywatny taras, z którego rozciąga się przepiękny widok na góry. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku na świeżym powietrzu, przy filiżance kawy czy herbaty. Łazienka wyposażona została we wszystkie niezbędne udogodnienia, aby zapewnić Ci pełen komfort podczas pobytu, prysznic posiada deszczownicę.

 

2 Gości
Apartament 2-osobowy deluxe z salonem
24 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

 

 

Akcesoria na życzenie :

Apartament 2 os. deluxe o powierzchni 24 m² z balkonem oraz widokiem na góry. Pokój składa się z sypialni oraz pokoju dziennego połączonych wspólnym przedpokojem. W sypialni dwa wygodne pojedyncze łóżka, które można połączyć, w pokoju dziennym jest rozkładana dwuosobowa sofa. Pokój posiada łazienkę z prysznicem, telewizor, czajnik, suszarkę do włosów, lodówkę, bezpłatny dostęp do Internetu.

 

Restauracje i bary

W hotelu Halo Szczyrk z radością zaczyna się każdy dzień. Bufety śniadaniowe obfitują w świeże i pachnące produkty. Specjalnością obiektu jest pyszne domowe ciasto drożdżowe, przygotowywane na miejscu, według sprawdzonych, tradycyjnych receptur.

 

Zobacz więcej
Sala restauracyjna
polska
Z przestronnej sali restauracyjnej, w której serwowane są śniadania, obiady i kolacje, rozpościera się przepiękny widok na góry.

 

 

Bar
polska
Tutejszy bar jest przyjemnym miejscem na spędzenie leniwego popołudnia. Wnętrza sprzyjają spotkaniom i rozmowom. Menu à la carte bazuje na sezonowym kalendarzu. Dania są proste, obfite, przygotowane z dbałością i sercem. Każdy odnajdzie tu coś pysznego.

 

 

Relaks

 

 

Zobacz więcej
Basen

W hotelu Halo Szczyrk można odpocząć, korzystając z całorocznego krytego basenu. Basen ma wymiary 6 x 12 m i głębokości 1-1,8 m. Dodatkową atrakcją basenu są bicze wodne oraz jacuzzi, które pozwolą na pełne odprężenie, rozmasują też zbolałe po trudach górskich wędrówek mięśnie. W sezonie letnim można opalać się na przyległym do basenu patio.

 

Sauna sucha i parowa

Zachęcamy do skorzystania ze strefy saun, które pomogą zrelaksować się i zregenerować siły po dniu spędzonym na nartach lub pieszych wędrówkach. To doskonałe miejsce odpoczynku dla ciała i ducha przez cały rok.

Sauna parowa poprawia wydolność i krążenie, oczyszcza organizm z toksyn i rozluźnia umysł. Sauna sucha doskonale wpływa na skórę i układ krwionośny.

 

Sala wypoczynku

Strefa relaksu jest miejscem dla osób szukających wytchnienia, wyciszenia i regeneracji. Czekają tu na Gości wygodne leżaki, a w tle słychać łagodną muzykę, która pozwoli wyciszyć się i odprężyć.

 

Sala gimnastyczna

Sala gimnastyczna o wymiarach 12 x 24 m. to doskonała propozycja dla grup sportowych, które muszą odbywać regularne treningi, nawet w czasie niepogody.

 

Sale konferencyjne

Przestrzeń konferencyjna w hotelu Halo Szczyrk składa się z dwóch sal o zróżnicowanej wielkości. Obie sale wyposażone są w niezbędny sprzęt audio-wideo. Zorganizuj szkolenie lub warsztaty z przepięknym widokiem na górskie szczyty.

 

Zobacz więcej
Sala duża - parter
Do 90 Osób
115 m2

Duża sala w której można zorganizować szkolenie nawet na 90 osób. Klimatyzowana, wyposażona w rzutnik i ekran.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
90
Podkowa
34
Szkolne
60
Bankietowe
40
Sala mała - I piętro
Do 18 Osób
37 m2

Mała salka do organizowania małych szkoleń, spotkań. Klimatyzowana, wyposazona w rzutnik i ekran.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
18
Podkowa
10
Szkolne
14

Dojazd i kontakt

Tutaj sprawdzisz najważniejsze informacje dotyczące lokalizacji hotelu Halo Szczyrk oraz dane kontaktowe. Masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego i napisz do nas.

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Lotnisko: 78 km
Dworzec PKP: 16,5 km
Dworzec PKS: 1,6 km
Dane kontaktowe
Halo Szczyrk
ul. Wrzosowa 21
43-370, Szczyrk
śląskie
Ważne informacje
zameldowanie
od 15:00
wymeldowanie
do 11:00
właściciel obiektu
POLSKI HOLDING HOTELOWY SP. Z O.O.
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Polski Holding Hotelowy sp. z o.o, z siedzibą w Warszawie ul., Komitetu Obrony Robotników 39G, 02-148 Warszawa oraz jej spółki zależne (PHH Hotele sp. z o.o, z siedzibą w Warszawie ul. Żwirki i Wigury 1, 00-906 Warszawa; Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych sp. z o.o., z siedzibą w Katowicach, Aleja Wojciecha Korfantego 9, 40-951 Katowice; PHN PROPERTY MANAGEMENT sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Al. Jana Pawła 12 lok. V/24, 00-124 Warszawa; INTERFERIE S.A z siedzibą w Legnicy, ul. Chojnowska 41, 59-220 Legnica; Interferie Medical SPA Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy, ul. Chojnowska 41, 59-220 Legnica; Geovita S.A. z siedzibą w Jadwisin gm. Serock, ul. Ogrodowa 31, 05 – 140 Jadwisin gm. Serock; Elbest sp. z o.o. z siedzibą w Bełchatowie, przy ul. 1 Maja 63, 97-400 Bełchatów; Przedsiębiorstwo Usługowe „Holtur” Sp. z o.o. w Kołobrzegu, ul. Koszalińska 72 78-100 Kołobrzeg) informacji handlowych za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących (telefony, komputery, smartfony, tablety itp.) dla celów marketingu bezpośredniego, tj. przy wykorzystaniu następujących kanałów komunikacji:*
{{ showError(errors.items, 'comunicationCanaladresemail', '') }}
{{ showError(errors.items, 'comunicationCanalnumertelefonu', '') }}
{{ showError(errors.items, 'comunicationCanalSMS', '') }}
{{ showError(errors.items, 'acceptedPolitykaPrywatnosci', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Halo Szczyrk
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny