pl

Holiday Inn Express Rzeszów Airport

Jasionka, Jasionka 952

O obiekcie

Holiday Inn Express Rzeszów Airport to trzygwiazdkowy hotel należący do międzynarodowej sieci InterContinental Hotels Group. Hotel zlokalizowany jest zaledwie kilkaset metrów od Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, tuż obok G2A Areny i około 12 kilometrów od centrum Rzeszowa. Do dyspozycji gości oddano 120 pokoi, restaurację, bar oraz przestrzeń konferencyjną. Przy hotelu znajduje się parking.

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
przyjazny dla zwierząt
dla niepełnosprawnych
sale konferencyjne
Inspiracje turystyczne w okolicy

Rzeszów – klimatyczne miasto

Klimatyczne miasto, w drodze w malownicze Bieszczady.
Czytaj

Podziemia w Rzeszowie

W odrestaurowanych, rzeszowskich piwnicach znajduje się interaktywne muzeum, które porwie Was w multimedialną podróż w czasie, ukazując burzliwą historię miasta.
Czytaj

Aleja Pod Kasztanami i secesyjne wille

Niezwykła atrakcja turystyczna i ciekawostki architektoniczne.
Czytaj

Na dobranoc – Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Świetna rozrywka dla dzieci i podróż sentymentalna dla dorosłych.
Czytaj

Dawna rezydencja magnacka w Łańcucie

Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie uważany jest powszechnie za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce.
Czytaj

Garncarski Szlak w pobliżu Rzeszowa

Wyprawa rowerowa śladem XIX-wiecznej tradycji garncarskiej.
Czytaj

Najpiękniejsze szklane bombki są z Polski

Udaj się do jednej z fabryk bombek i zachwyć się świątecznymi ozdobami.
Czytaj

Kładka rondo

Rzeszowska kładka w kształcie ronda jest wyjątkowa w skali Polski. Zamiast czekać na światłach, można do woli spacerować w kółko ponad najbardziej ruchliwym skrzyżowaniem w mieście.
Czytaj
Rzeszów – klimatyczne miasto

Rzeszów jest idealnym miejscem na krótki wypad. Odwiedźcie go w drodze w klimatyczne Bieszczady lub wpadnijcie na weekend.

To również świetna lokalizacja dla wielbicieli enoturystyki w tej części Polski. W mieście czeka na Was wiele atrakcji i ciekawostek architektonicznych, w tym podziemna trasa turystyczna pod Rynkiem i secesyjne wille. W wolnej chwili można się zrelaksować na spacerze nad Wisłokiem lub pomknąć trasą  rowerową do Boguchwały. Po intensywnym dniu koniecznie odwiedźcie jeden z wielu pubów na miejskim Rynku.

Więcej informacji o Rzeszowie i jego okolicach znajdziecie na:
Polska Travel – Rzeszów

 

 

Podziemia w Rzeszowie

W średniowiecznym Rzeszowie rolę magazynów handlowych oraz tzw. „sklepów ziemnych” pełniły piwnice ulokowane wokół rynku miejskiego. Piwnice te tworzyły rozległą nieregularną sieć połączonych ze sobą komór i korytarzy, ulokowanych na kilku poziomach, nawet dziesięć metrów pod powierzchnią gruntu. Podziemne magazyny zapewniały towarom odpowiednią temperaturę przechowywania, chroniły przed złodziejami i pożarami. W czasach najazdów tatarskich i kataklizmów – piwnice zapewniały mieszkańcom miasta schronienie. Dziś w odrestaurowanych, rzeszowskich piwnicach znajduje się interaktywne muzeum, które porwie Was w multimedialną podróż w czasie, ukazując burzliwą historię miasta. Więcej informacji oraz godziny otwarcia muzeum: https://rzeszowskiepiwnice.pl

Aleja Pod Kasztanami i secesyjne wille

Odwiedzając Rzeszów warto poświecić wolną chwilę na spacer Aleją Pod Kasztanami. Ta niezwykła atrakcja turystyczna znajduje się w sercu Rzeszowa,
w pobliżu Zamku Lubomirskich. Trakt biegnie wzdłuż osi nieistniejącego już ogrodu należącego do letniego pałacu Lubomirskich, dalej do ul. Kraszewskiego, wzdłuż fosy rzeszowskiego zamku.
Jego nazwa pochodzi od rosnących dawniej wzdłuż drogi kasztanowców.

Ciekawostką architektoniczną przy alei są ekskluzywne, secesyjne wille
z przełomu XIX i XX w., postawione w bezpośrednim sąsiedztwie zamku według projektów K. Hołubowicza i T. M. Tekielskiego – jednego z najzdolniejszych, przedwojennych rzeszowskich architektów, którego projekty wprowadzały nowe trendy w architekturze Rzeszowa.

Na dobranoc – Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Miejskie Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to świetna rozrywka dla dzieci i podróż sentymentalna dla dorosłych.
Muzeum posiada zbiory i eksponaty związane z polskimi i zagranicznymi filmami animowanymi dla dzieci – „wieczorynkami”, latami emitowanymi w Telewizji Polskiej około godz. 19. Wśród nich są rożnego rodzaju eksponaty, lalki, rekwizyty i materiały wykorzystane przy produkcji poszczególnych filmów. Również przedmioty codziennego użytku, wykorzystywane w pop kulturze znalazły tu swoje miejsce. Odwiedzający znajdą tu swoich ulubionych bohaterów wieczorynek z dzieciństwa i przedmioty z nim związane.
Muzeum oferuje również wystawy czasowe, warsztaty oraz wiele innych, ciekawych projektów.

Zapraszamy!

Dawna rezydencja magnacka w Łańcucie

Zamek w Łańcucie jest zabytkiem kultury, który koniecznie trzeba zobaczyć. Uważany jest powszechnie za jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomicie zachowanych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle bogatej kolekcji pojazdów konnych.
Najstarsze wnętrza: Wielka Sień, Sala pod Stropem oraz Sala pod Zodiakiem pochodzą z lat 40-tych XVII w. Dopełniają je XVIII-, XIX- i XX-wieczne pomieszczenia z imponującą salą balową, w której po dziś dzień odbywają się ekskluzywne wydarzenia artystyczne i kulturalne.
Zespół pałacowy otoczony jest malowniczym parkiem w stylu angielskim. Ma on powierzchnię ponad 35 ha, zobaczyć w nim można liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, niegdyś ściśle związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Garncarski Szlak w pobliżu Rzeszowa

Garncarski Szlak został wytyczony na terenie dawnego Ośrodka Garncarskiego – największego ówcześnie centrum garncarskiego w Polsce. Jego położenie w pobliżu Rzeszowa i w okolicy Puszczy Sandomierskiej sprawia, że jest to idealne miejsce na kilkugodzinny wypad. Główną atrakcję na szlaku stanowi Zagroda Garncarska w Medynie Głogowskiej, która organizuje zajęcia i warsztaty garncarskie. Podążając szlakiem biegnącym przez tutejsze miejscowości można odwiedzić również inne obiekty związane z tradycją garncarską, w tym lokalne pracownie artystyczne oferujące niezwykłe kolekcje ceramiki.

http://medynia.gok-czarna.pl.zetorzeszow.eu/

Najpiękniejsze szklane bombki są z Polski

Dawniej szykując się do Świąt bożonarodzeniowych ozdabiano w Polsce snopki zbóż. Z czasem przyjęła się tradycja wstawiania do domu świątecznego drzewka, które dekorowano owocami, następnie orzechami i słodyczami. Szklane bombki pojawiły się na choince stosunkowo niedawno i na stałe pozostały ich elementem dekoracyjnym.

Bombki choinkowe produkowane są na całym świecie, jednak te najpiękniejsze i najbardziej cenione, czyli szklane i ręcznie wykonywane pochodzą przede wszystkim z Polski, która słynie z tych świątecznych wyrobów. Bombki są ręcznie wytwarzane i obrabiane przy zastosowaniu dawnych technik dmuchania szkła. Nadaje się im rozmaite – często finezyjne kształty, następnie ręcznie zdobi.
Warto udać się do jednej z fabryk bombek pod Krakowem, w Warszawie, w okolicach Poznania lub Wrocławia, czy do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie niedaleko Rzeszowa, aby na żywo zapoznać się z procesem wytwarzania bombek. Wiele z tych wytwórni prowadzi spotkania i warsztat, gdzie pod okiem specjalistów można samemu wykonać małe, choinkowe dzieła sztuki.

Życzymy dobrej zabawy!

 

 

Szlakami polskich winnic

Polska enoturystyka z roku na rok rozwija się i zyskuje na popularności.
Wśród szlaków polskich winnic, szczególnie interesujące są okolice Tranowa, zwane często przez miłośników wina Polską Toskanią. To jeden z najbardziej znanych i rozwijających się winiarskich regionów polski, a przede wszystkim niezwykle urokliwe miejsce, malowniczo położone na zboczach wzgórz. Warto odwiedzić tu lokalne winnice, zapoznać się z tajnikami produkcji wina, wziąć udział w degustacjach i poznać rodzime trunki.
Ponadto z początkiem września w winnicach rozpoczyna się niezwykły okres zbiorów – winobranie. Przy tej okazji organizowanych jest wiole lokalnych imprez.

enotarnowski.pl

 

 

 

 

 

Kładka rondo

Rzeszowska kładka w kształcie ronda jest wyjątkowa w skali Polski. Zamiast czekać na światłach, można do woli spacerować w kółko ponad najbardziej ruchliwym skrzyżowaniem w mieście.

Nawierzchnię kładki wyłożono specjalnym afrykańskim gatunkiem drewna azobe bongossi. Jesto ono jednym z najtwardszych na świecie, jest też odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Balustrady wykonano z klejonego szkła hartowanego. W sumie zamontowano 291 tafli szklanych. Budowa kładki wzbudzała wiele skrajnych emocji wśród mieszkańców Rzeszowa. Obecnie po 10 latach od otwarcia – jest chętnie odwiedzaną atrakcją turystyczną miasta. Kto już po niej spacerował?

Oferty specjalne

Pokoje

Hotel dysponuje 120 pokojami o zróżnicowanym wyposażeniu i kolorystyce, którą goście mogą dobrać w zależności od nastroju. Wszystkie pokoje są klimatyzowane, mają telewizor, biurko do pracy, dostęp do bezprzewodowego internetu oraz łazienkę. Ponadto w pokojach znajduje się żelazko i deska do prasowania. W zależności od preferencji, goście mogą wybrać pomiędzy czterema rodzajami pokoi.

 

Zobacz więcej
1-2 Gości
Pokój dwuosobowy
18 m2
Do 2+1 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw do parzenia kawy i herbaty, żelazko i deska do prasowania, wybór twardości poduszek.

 

Akcesoria na życzenie :
tak

 

 

1-2 Gości
Pokój dwuosobowy dopasowany do potrzeb osób niepełnosprawnych
28 m2
Do 2+1 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw do parzenia kawy i herbaty, żelazko i deska do prasowania, wybór twardości poduszek.

 

Akcesoria na życzenie :

 

 

1-2 Gości
Pokój z dwoma pojedynczymi łóżkami
18 m2
Do 2+1 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw do parzenia kawy i herbaty, żelazko i deska do prasowania, wybór twardości poduszek.

 

Akcesoria na życzenie :

 

 

1-4 Gości
Pokój z wygodnym podwójnym łóżkiem i dodatkową sofą
18 m2
Do 2+2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw do parzenia kawy i herbaty, żelazko i deska do prasowania, wybór twardości poduszek.

 

Akcesoria na życzenie :

 

 

Restauracje i bary

Holiday Inn Express Rzeszów Airport zaprasza do restauracji serwującej dania a la carte oraz do całodobowego baru.

UWAGA! Dostępność usług gastronomicznych zgodnie z aktualnymi wytycznymi epidemiologicznymi.

Zobacz więcej
Restauracja
międzynarodowa
Pn-Nd
14:00-22:00
Restauracja w Holiday Inn Express Rzeszów Airport już od wczesnych godzin porannych serwuje doskonałe śniadania. W godzinach popołudniowych możesz skosztować kuchni polskiej i międzynarodowej. Szeroki wybór propozycji znajdziesz w naszej karcie menu.

Restauracja w Holiday Inn Express Rzeszów Airport już od wczesnych godzin porannych serwuje doskonałe śniadania. W godzinach popołudniowych możesz skosztować kuchni polskiej i międzynarodowej. Szeroki wybór propozycji znajdziesz w naszej karcie menu.Restauracja w Holiday Inn Express Rzeszów Airport już od wczesnych godzin porannych serwuje doskonałe śniadania. W godzinach popołudniowych możesz skosztować kuchni polskiej i międzynarodowej. Szeroki wybór propozycji znajdziesz w naszej karcie menu.Restauracja w Holiday Inn Express Rzeszów Airport już od wczesnych godzin porannych serwuje doskonałe śniadania. W godzinach popołudniowych możesz skosztować kuchni polskiej i międzynarodowej. Szeroki wybór propozycji znajdziesz w naszej karcie menu.

 

Bar
alkohole i przekąski
Pn-Nd
24/7
Bar dostępny jest przez całą dobę i oferuje wybór alkoholi oraz drobnych przekąsek. Bar jest doskonałym miejscem do szybkich spotkań z przyjaciółmi i współpracownikami.

 

 

Relaks

 

 

Zobacz więcej

Sale konferencyjne

Przestrzeń konferencyjna w Holiday Inn Express Rzeszów Airport to doskonałe miejsce do organizacji szkoleń i warsztatów. Organizatorzy w zależności od potrzeb mają do wyboru jedną z dwóch sal konferencyjnych. Obie sale to współczesny design, nowoczesne wyposażenie audio-wideo, dostęp do światła dziennego z możliwością pełnego zaciemnienia.

 

Zobacz więcej
SMART
Do 40 Osób
50 m2

Przestronna sala konferencyjna, idealna do organizacji szkoleń i warsztatów. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audio-wideo oraz szybkie łącze internetowe. Bufet kawowy serwowany jest w sali.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
40
Konferencyjne
15
Szkolne
30
EXPRESS
Do 10 Osób
20 m2

Kameralna sala, idealna do organizacji warsztatów. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audio-wideo oraz szybkie łącze internetowe. Bufet kawowy serwowany jest w sali.

 

Ustawienia stołów
Konferencyjne
10
Szkolne
10

Dojazd i kontakt

 

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Dworzec PKP: 12,5 km
Lotnisko: 500 m
Dworzec PKS: 12,5 km
Dane kontaktowe
Holiday Inn Express Rzeszów Airport
Jasionka 952
36-002 Jasionka
podkarpackie
Ważne informacje
doba hotelowa:
15:00-11:00
właściciel obiektu
POLSKI HOLDING HOTELOWY SP. Z O.O.
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Holiday Inn Express Rzeszów Airport
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny