pl

Hotel Kapitan

Szczecin, Narutowicza 17D

O obiekcie

Kapitan Szczecin, to jednogwiazdkowy hotel należący sieci PHH Hotele. Hotel zlokalizowany jest zaledwie 1,5 kilometra od dworca kolejowego Szczecin Główny i 2 kilometry od zabytkowej części miasta. Do dyspozyji gości oddano 42 pokoje o zróżnicowanym standardzie z bezpłatnym dostępem do internetu. Przy hotelu znajduje się parking.

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
blisko zabytkowej części miasta
przyjazny zwierzętom
Inspiracje turystyczne w okolicy

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich stał się jedną z największych atrakcji Szczecina i głównym ośrodkiem życia kulturalnego miasta.
Czytaj

Dźwigozaury w szczecińskiej stoczni

Nocna wyprawa do stoczni na wyspie Łasztownia.
Czytaj

Centrum Nauki Morskiej

Centrum Nauki Morskiej imienia profesora Jerzego Stelmacha to innowacyjna instytucja edukacyjna i badawcza. Główne tematy ekspozycji skupiają się na oceanografii i żegludze.
Czytaj

Szczecin – zieleń, woda i rekreacja

Miasto portowe z wspaniałymi warunkami do rekreacji.
Czytaj

Zalew Szczeciński – jezioro jak morze

Zalew Szczeciński, z pozoru wygląda jak ogromne jezioro, w rzeczywistości klasyfikowany jest jako zatoka morska, którą od Bałtyku oddzielają dwie wielkie wyspy Uznam i Wolin.
Czytaj

Woliński Park Narodowy – klify i dzika przyroda

Spektakularne klify, obszary chronione i niezwykły świat zwierząt.
Czytaj

Jezioro Szmaragdowe i jego okolice

Atrakcja przyrodnicza Szczecina w otoczeniu Puszczy Bukowej.
Czytaj
Zamek Książąt Pomorskich

Mimo, że jest niemal w całości powojenną rekonstrukcją, nie posiada też bogatego zabytkowego wyposażenia, stał się jedną z największych atrakcji Szczecina i głównym ośrodkiem życia kulturalnego miasta.

Zamek Książąt Pomorskich odbudowano z gruzów po II wojnie światowej w oparciu o miedzioryt z 1652 roku oraz odnalezione w archiwum szwedzkim rysunki. Przywrócono mu wygląd nawiązujący do układu jaki posiadał w okresie największej swojej świetności.

Na najwyższej, 60-metrowej wieży zamkowej znajduje się punkt widokowy, z której rozpościera się malowniczy widok na miasto i okolicę. Przy zamku funkcjonuje kino studyjne, opera, teatr, organizowane są także koncerty i wydarzenia kulturalne. Aktualny harmonogram wydarzeń znajdziecie na stronie: zamek.szczecin.pl.

Dźwigozaury w szczecińskiej stoczni

Zapraszamy na nocną wyprawę do stoczni na wyspie Łasztownia. Podświetlane żurawie zwane także „dźwigozaurami” stały się kolorowym symbolem Szczecina. Są widoczne z Wałów Chrobrego, a zdjęcie z nimi jest tak samo obowiązkowe jak zdjęcie z wieżą Eiffla w Paryżu.

Centrum Nauki Morskiej

Centrum Nauki Morskiej imienia profesora Jerzego Stelmacha to innowacyjna instytucja edukacyjna i badawcza. Główne tematy ekspozycji skupiają się na oceanografii i żegludze. Odwiedzając to miejsce, możesz podziwiać między innymi autentyczny kajak, którym Aleksander Doba pokonał Atlantyk. Ponadto, na dachu Centrum znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się malowniczy widok na miasto.

Szczecin – zieleń, woda i rekreacja

Szczecin jest dużym miastem, położonym w północo-zachodniej Polsce, przy ujściu rzeki Odry do Zalewu Szczecińskiego.

Choć nie leży bezpośrednio nad morzem jest znaczącym miastem portowym. Charakterystyczne dla niego jest mnóstwo terenów zielonych i woda, a co za tym idzie wspaniałe warunki do rekreacji i uprawiania sportów.

Więcej informacji o Szczecinie i jego atrakcjach znajdziesz na:
Polska Travel – Szczecin

Zalew Szczeciński – jezioro jak morze

Zalew Szczeciński, z pozoru wygląda jak ogromne jezioro, w rzeczywistości klasyfikowany jest jako zatoka morska, którą od Bałtyku oddzielają dwie wielkie wyspy Uznam i Wolin.

Niegdyś przecięty na pół, pilnie strzeżoną granicą Polski i Niemiec, dziś zrasta się w jeden organizm i zaczyna tętnić turystycznym życiem.

Akwen jest miejscem idealnym do uprawiania sportów wodnych. Na turystów, po obu stronach granicy, czekają urokliwe miejscowości, zabytki, świetnie przygotowane kąpieliska i piaszczyste plaże zachęcające do błogiego wypoczynku. Wokół zbiornika wytyczono liczący 260 kilometrów międzynarodowy szlak rowerowy R66.

Obszar Zalewu Szczecińskiego jest też cenną w skali Europy ostoją ptaków wodno-błotnych. Ich kolonie osiągają tu podczas zimowisk liczbę 150 000, a w okresach migracji nawet do 250 000 osobników. Nad Zalewem zaobserwowano aż 9 gatunków ptaków z polskiej czerwonej księgi zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Woliński Park Narodowy – klify i dzika przyroda

Jeśli planujesz wypoczynek na Pomorzu Zachodnim, w okolicach Międzyzdrojów, Świnoujścia czy Szczecina koniecznie odwiedź Woliński Park Narodowy, który mieści się na największej polskiej wyspie Wolin i obejmuje wybrzeże nad Bałtykiem oraz nad Zalewem Szczecińskim.
To wyjątkowe i malownicze miejsce, doskonałe do aktywnego wypoczynku. Korzystając z tutejszych szlaków turystycznych i ścieżek dydaktycznych na obszarze 11 tyś. ha możesz podziwiać wspaniałe krajobrazy i przyrodę.

Spektakularne nadmorskie klify, pasmo wzniesień moreny czołowej, delta Świny z bagnistymi wysepkami, jeziora polodowcowe, a także wiele rzadkich i chronionych gatunków tutejszej fauny i flory – to wszystko robi duże wrażenie.

Szczególną atrakcją jest rezerwat żubrów, gdzie można obserwować zwierzęta ze specjalnych tarasów widokowych.

Więcej informacji o Wolińskim Parku Narodowym znajdziecie na:
Polska Travel – Woliński park narodowy

Tajemnica Krzywego Lasu

Krzywy Las to niezwykły pomnik przyrody zlokalizowany około 35 km od Szczecina, w Nowym Czarnowie, nieopodal elektrowni „Dolna Odra”. Nazwa lasu nawiązuje do charakterystycznie zdeformowanych sosen, które zasadzono tu w latach 30-tych XX wieku. Jest wiele teorii na temat pochodzenia osobliwych krzywizn drzew, natomiast żadna nie została ostatecznie potwierdzona.

Jezioro Szmaragdowe i jego okolice

Wybierając się na weekend lub dłuższy pobyt w okolice Szczecina warto odwiedzić w wolnej chwili niezwykle urokliwie Jezioro Szmaragdowe, które swą nazwę zawdzięcza charakterystycznej zielonkawo-szmaragdowej barwie.

Jezioro leży na terenie szczecińskiego osiedla Zdroje, na obszarze Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”  i wraz z jego piękną okolicą jest popularnym miejscem rekreacyjnym i wypoczynkowym dla mieszkańców Szczecina.

Ten sztuczny zbiornik wodny powstał stosunkowo niedawno w dawnym wyrobisku kopalni kredy i margla, poprzez jego nagłe zalanie. Na dnie jeziora do dnia dzisiejszego znajdują się pozostałości działalności górniczej na tym terenie.
Obecnie, w okolicy wyznaczone są szlaki turystyczne, ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne oraz punkty widokowe, z których można podziwiać panoramę Szczecina. W pobliżu znajdują się również liczne atrakcje historyczne, m.in. Grota Toepffera oraz ruiny siedziby Toepfferów, do których należała pobliska kopalnia.

Oferty specjalne

Boże Ciało
Szczecin

Zaplanuj czerwcowy weekend w Szczecinie i zarezerwuj pobyt w hotelu Kapitan. W tym mieście nie będziesz się nudzić. Zawsze oferuje ono turystom mnóstwo atrakcji. Ciepłe, czerwcowe dni to idealna okazja do spacerów po urokliwych uliczkach, zwiedzania zabytków, poznania historii regionu. Zapraszamy!

niska cena
doskonała lokalizacja
Hotel Kapitan
Cena od
160 zł
majówka
Szczecin

Szczecin to miasto, które tętni życiem o każdej porze roku. Dla odwiedzających go turystów ma do zaoferowania wiele atrakcji. Zabierz bliską osobę i zarezerwuj pobyt majowy w hotelu Kapitan. Spędzisz wiosenne, ciepłe dni zwiedzając urokliwe uliczki, podziwiając architekturę starych zabytków. Możesz wybrać się na spacer brzegiem Odry po Wałach Chrobrego, a wieczorem na koncert do Szczecińskiej Filharmonii. Zapraszamy !

atrakcyjna cena
bezpłatny parking
Hotel Kapitan
Cena od
160 zł
wakacje
Szczecin

Planujesz zwiedzanie ciekawych miejsc w Polsce, koniecznie przyjedź do Szczecina. Przygotowaliśmy specjalną ofertę pobytową w hotelu Kapitan. Nasz hotel zlokalizowany jest blisko centrum miasta i najważniejszych jego zabytków. Oferuje wygodne, czyste pokoje w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy!

darmowy parking
doskonała lokalizacja
Hotel Kapitan
Cena od
160 zł

Pokoje

 

 

Zobacz więcej
2 Gości
Pokój typu Standard
14-20 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

zestaw kosmetyków, ręcznik

 

Akcesoria na życzenie :

9 pokoi jednoosobowych
3 pokoi dwuosobowy typu Double
21 pokoi dwuosobowych typu Twin
2 pokoje typu Studio

 

2 Gości
Pokój typu Economy
11 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

zestaw kosmetyków, ręcznik

 

Akcesoria na życzenie :

4 pokoje jednoosobowe
3 pokoje dwuosobowe

 

Restauracje i bary

 

 

Zobacz więcej

Relaks

 

 

Zobacz więcej

Sale konferencyjne

 

 

Zobacz więcej

Dojazd i kontakt

 

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Lotnisko: 47 km
Dworzec PKP: 1,5 km
Dworzec PKS: 1,5 km
Dane kontaktowe
Hotel Kapitan
Narutowicza 17D
70-240 Szczecin
zachodniopomorskie
Ważne informacje
doba hotelowa
14:00-12:00
właściciel obiektu
PHH Hotele Sp. z o.o.
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Hotel Kapitan
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny