W każdym z naszych obiektów zapłacisz bonem turystycznym.

pl

Afrykarium we Wrocławiu

Za oknem zimno i mokro, a Wy marzycie o dalekich podróżach?

Wcale nie musicie jechać na drugi koniec świata, aby poczuć afrykański klimat i znaleźć się wśród niezwykłej fauny i flory tego kontynentu.
O najstarszym w Polsce wrocławskim zoo słyszał chyba każdy, natomiast nie każdy wie, że jego największą atrakcją jest Afrykarium – oceanarium poświęcone życiu wodnemu Afryki, które zajmuje największy pawilon na terenie ogrodu zoologicznego, o powierzchni prawie 2h.

Wśród wielu egzotycznych gatunków zamieszkujących różne strefy klimatyczne – od pustynnych po tropikalną dżunglę – można tu spotkać niezwykłe, kolorowe ryby żyjące pośród raf koralowych i w afrykańskich jeziorach, rekiny, płaszczki, meduzy, mureny i ptactwo wodne, także żółwie, hipopotamy, krokodyle, antylopy, mangusty, a nawet pingwiny i wiele innych niezwykłych zwierząt. Prawdziwą atrakcją dla zwiedzających jest szklany tunel, w którym można obserwować otaczający podwodny świat.

Oceanarium wrocławskie to z pewnością jedna z największych atrakcji turystycznych w tym regionie, a nawet w Polsce, warto więc odwiedzić je w czasie urlopu lub krótszego pobytu we Wrocławiu.

 

Zapraszamy do wrocławskiego Afrykarium!

Najważniejsze informacje
oceanarium we wrocławskim zoo
otwarte cały rok
Obiekty w pobliżu
HOTEL WIENIAWA
Wrocław