W każdym z naszych obiektów zapłacisz bonem turystycznym. Sprawdź szczegóły

pl
Kamienica Marconiego na Mazowieckiej w Warszawie

Ulica Mazowiecka w Warszawie słynie z nocnego życia, klubów nocnych i szalonych imprez. Jednak ze względy na swą historię i zabytkową architekturę ulica ta jest również warta odwiedzenia w ciągu dnia, kiedy nocny gwar cichnie, a okolica pustoszeje.

Szczególnie ciekawą historię ma kamienica przy ul. Mazowieckiej 10, warto więc zwrócić na nią uwagę zwiedzając Centrum stolicy. Budynek ten został zaprojektowany w stylu neorenesansowym przez Henryka Marconiego – znanego i cenionego warszawskiego architekta, na zlecenie prezesa Spółki Żeglugi Parowej, Stanisława Zamoyskiego. Niegdyś parter służył celom handlowym, natomiast wyższe kondygnacje przeznaczono na apartamenty i mieszkania. Niestety kamienica została zrujnowana w trakcie Powstania Warszawskiego. W 1946 r. miała miejsce jej odbudowa w nowej formie dla hotelu garnizonowego, z zachowaniem wystroju elewacji.

Obecnie w budynku mieści się Hotel Mazowiecki, który jest wspaniałą bazą wypadową do Centrum miasta, położony blisko wielu warszawskich atrakcji i jej życia nocnego.

Zapraszamy!

 

Najważniejsze informacje
zabytkowa architektura
Centrum warszawy
Obiekty w pobliżu
Hotel Mazowiecki
Warszawa