W każdym z naszych obiektów zapłacisz bonem turystycznym.

pl

Ikar Poznań

Poznań, Solna 18

O obiekcie

Ikar Poznań, to obiekt należący do sieci PHH Hotele. Zlokalizowany jest zaledwie kilometr od poznańskiego Starego Rynku oraz dwa kilometry od Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do dyspozycji gości oddano 164 pokoje o zróżnicowanym standardzie z bezpłatnym dostępem do Internetu, obszerną przestrzeń konferencyjną, restaurację serwującą doskonałą kuchnię oraz drink bar. Przy obiekcie znajduje się parking.

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
przestronne sale konferencyjne
bliskość Starego Miasta i MTP
duży parking
Inspiracje turystyczne w okolicy

Poznań – przez dzieje Polski

Tu znajdziesz wspaniałe zabytki, dużo historii i liczne atrakcje.
Czytaj

Poznańskie Koziołki

Bezapelacyjnie najbardziej rozpoznawalnym symbolem Poznania są koziołki na wieży ratuszowej. Aby zobaczyć cudowny spektakl z trykającymi koziołkami, trzeba stawić się na Starym Rynku przed ratuszem, punktualnie o godzinie 12:00.
Czytaj

Rogale i gęsina na Świętego Marcina

Obchody Dnia Świętego Marcina zgodnie z polską tradycją.
Czytaj

Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu

Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu to miejsce wyjątkowe – unikalna interaktywna ekspozycja, prezentująca historię złamania szyfrów Enigmy, a także sposoby utajniania informacji na przestrzeni dziejów.
Czytaj

Najpiękniejsze szklane bombki są z Polski

Udaj się do jednej z fabryk bombek i zachwyć się świątecznymi ozdobami.
Czytaj

Czas na morsowanie – wzmocnienie i energia

Zimna woda zdrowia doda - a w Polsce jest wiele miejsc do morsowania.
Czytaj

Świąteczne choinki i iluminacje

Spacery wśród ulicznych, świątecznych dekoracji.
Czytaj

Wody termalne na jesienno-zimowe chłody.

Zdrowie i wypoczynek w polskich gorących źródłach.
Czytaj
Poznań – przez dzieje Polski

Poznań i jego zabytki opowiedzą Wam o początkach naszej państwowości i ponad tysiącletnich dziejach Polski.

Czeka tu na Was nie tylko historia, ale również kultura, zachwycająca architektura, liczne atrakcje i rekreacja. Położone w zachodniej Polsce, nad malowniczą Wartą jest ważnym ośrodkiem nauki, przemysłu i handlu z najstarszym centrum wystawienniczym.

Więcej informacji o Poznaniu i jego okolicach znajdziecie na:
Polska Travel – Poznań

Poznańskie Koziołki

Bezapelacyjnie najbardziej rozpoznawalnym symbolem Poznania są koziołki na wieży ratuszowej. Przeżywały różne koleje losu. Pierwsze trykające figurki, rozweselające mieszkańców miasta, pojawiły się w już w XVI w, jednak nie przetrwały zbyt długo i poległy w starciu z żywiołem – zostały zniszczone w pożarze ratusza po uderzeniu pioruna w 1675 r.

Kolejna para koziołków ucierpiała w drugiej wojnie światowej, podczas walk o miasto. Odrestaurowano je w 1954 r. Dziś możemy się cieszyć czwartą z kolei parą figurek, którą ufundował wraz z mechanizmem zegarowym, lokalny przedsiębiorca w 1993 r.

Legenda głosi, że pomysł na umieszczenie w zegarze figurek walczących zwierzaków wziął się od dwóch kozłów, które uciekły z przysłowiowego garnka kucharzowi przygotowującemu, przy okazji otwarcia ratusza, ucztę dla miejskich rajców. Wystraszone biegały podobno, ku uciesze mieszczan, po gzymsie budynku.

Aby zobaczyć cudowny spektakl z trykającymi koziołkami, trzeba stawić się na Starym Rynku przed ratuszem, punktualnie o godzinie 12:00. „Seansowi” towarzysz hejnał odgrywany z zegarowej wieży.

Koziołkom nadano zostały dowcipne imiona: Pyrek od poznańskiego słowa pyra (ziemniak) i Tyrek od trykania.

Rogale i gęsina na Świętego Marcina

Nie przegap corocznych obchodów Dnia Świętego Marcina i wybierz się na 11 listopada do Poznania, aby świętować imieniny ulicy tego patrona. To radosne wydarzenie przyciąga wielu mieszkańców Poznania oraz turystów. Wśród licznych atrakcji na pewno nie zabraknie muzyki, pokazów i Kiermaszu Świętomarcińskiego, na którym można zakupić m.in. różnorodne rękodzieło.

Miłośników atrakcji kulinarnych zachęcamy do posmakownia tradycyjnych rogali świętomarcińskich, z pysznym nadzieniem z białego maku, udekorowanych lukrem i kruszonymi orzechami, z których słynie Poznań. Rogal kształtem nawiązuje do podkowy, którą zgubił niegdyś koń świętego. Wypieki tego słodkiego przysmaku są już ponad 150-letnią tradycją.
Według polskiej tradycji obchody Dnia Świętego Marcina należy uczcić również daniem z gęsiny. W tym czasie na stołach króluje pieczona gęś w jabłkach, dania z piersi gęsi, a także gęsie podroby z dodatkiem żurawiny, porzeczek i tłuczonych ziemniaków.

Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu

Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu to miejsce wyjątkowe – unikalna interaktywna ekspozycja, prezentująca historię złamania szyfrów Enigmy, a także sposoby utajniania informacji na przestrzeni dziejów. Centrum mieści się u zbiegu ulic Kościuszki i Św. Marcin, w gmachu Collegium Martineum.

Przed wojną znajdował się tu oddział biura szyfrów Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Pracowali w nim m.in. Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski – matematycy, którzy złamali kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Historycy uważają, że było to jedno z najważniejszych wydarzeń II wojny światowej, że wyczyn trójki młodych szyfrantów, pozwolił skrócić wojnę o około 3 lata i ocalić nawet 30 milionów istnień ludzkich.

Palmiarnia Poznańska – egzotyka i tropiki

Palmiarnia Poznańska w Parku Wilsona to niezwykłe miejsce w sercu Poznania. Można podziwiać tu m.in. okazy tropikalnych roślin nie wyjeżdżając do dalekich, egzotycznych krajów. Ogród posiada w swej kolekcji około 1100 gatunków roślin, a dodatkowo w akwarium 170 gatunków ryb i około 50 gatunków roślin wodnych.
Palmiarnia Poznańska jest największą w Polsce oraz jedną z największych i najstarszych w Europie. Placówka ma bogatą historię swej działalności – powstała w 1911 r. i w tym roku obchodzi swoje 110 lecie.

W Palmiarni dostępna jest wystawa „Delfiny słodkowodne i morświny. Najbardziej zagrożone walenie świata”. Zwiedzający mogą zapoznać się z gatunkami delfinów słodkowodnych i morświnów, prezentowanych w postaci makiet w skali 1:1.

Zapraszamy do zwiedzania!

Istnieje możliwość zwiedzania Palmiarni z przewodnikiem.
Więcej informacji otrzymasz na stronie Palmiarni Poznańskiej.

Śladami Św. Walentego – podróż w walentynki

Zbliżają się walentynki. Romantyczne upominki przepełniają sklepy. Czym zaskoczyć drugą połowę, by na długo zapamiętała ten dzień?
Prezent czy kwiaty to już standard. Może warto tym razem udać się w podróż tropem patrona zakochanych – św. Walentego. Jego relikwie znajdują się w kilku zakątkach Polski. W Krakowie spoczywają w Bazylice św. Floriana, w Lublinie w Kościele Nawrócenia św. Pawła, w Poznaniu zaś w Farze Poznańskiej. Wizyta w tych miejscach to niezwykły pomysł na spędzenie walentynek z historią tego święta w tle. 14 lutego znajdźcie więc czas nie tylko dla siebie, ale i dla Walentego, by w pełni cieszyć się tym wyjątkowym dniem!

Najpiękniejsze szklane bombki są z Polski

Dawniej szykując się do Świąt bożonarodzeniowych ozdabiano w Polsce snopki zbóż. Z czasem przyjęła się tradycja wstawiania do domu świątecznego drzewka, które dekorowano owocami, następnie orzechami i słodyczami. Szklane bombki pojawiły się na choince stosunkowo niedawno i na stałe pozostały ich elementem dekoracyjnym.

Bombki choinkowe produkowane są na całym świecie, jednak te najpiękniejsze i najbardziej cenione, czyli szklane i ręcznie wykonywane pochodzą przede wszystkim z Polski, która słynie z tych świątecznych wyrobów. Bombki są ręcznie wytwarzane i obrabiane przy zastosowaniu dawnych technik dmuchania szkła. Nadaje się im rozmaite – często finezyjne kształty, następnie ręcznie zdobi.
Warto udać się do jednej z fabryk bombek pod Krakowem, w Warszawie, w okolicach Poznania lub Wrocławia, czy do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie niedaleko Rzeszowa, aby na żywo zapoznać się z procesem wytwarzania bombek. Wiele z tych wytwórni prowadzi spotkania i warsztat, gdzie pod okiem specjalistów można samemu wykonać małe, choinkowe dzieła sztuki.

Życzymy dobrej zabawy!

 

 

Dziadek do orzechów – magia baletu i muzyki

Dziadek do orzechów do muzyki Piotra Czajkowskiego to świąteczna klasyka dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Przedstawienie grane corocznie w okresie świątecznym przenosi widzów w niezwykły, bajkowy świat, pełen magii i kolorowych kostiumów. Wspaniałe akrobacje baletowe, tancerze i przepiękna muzyka – to naprawdę warto obejrzeć.

Osoby, które jeszcze nie miały okazji oglądać na żywo Dziadka do orzechów mogą wybrać się np. do Teatru Wielkiego w Warszawie, ICE Kraków Congress Centre, Teatru Wielkiego W Poznaniu lub Poznań Congress Center, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Warmińsko-Mazurska lub innego miejsca – niektóre z nich oferują jeszcze ostatnie bilety na tegoroczne i styczniowe przedstawienia.

Gorąco polecamy!

Czas na morsowanie – wzmocnienie i energia

Kąpiele w zimnej wodzie z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. To świetny sposób na wzmocnienie organizmu, zadbanie o naszą odporność, a przede wszystkim duża dawka pozytywnej energii.

W Polsce jest wiele miejsc idealnych do morsowania. Można znaleźć ich nawet kilkaset (mapy morsowanie znajdziesz w Internecie). Najbardziej oczywiste jest wybrzeże Bałtyku, ale również liczne jeziora, zalewy i inne zbiorniki wodne nadają się do zimowych kąpieli.
Pomimo wielu korzyści zdrowotnych, przed rozpoczęciem morsowania należy skonsultować się z lekarzem. Kąpiele najlepiej zażywać w większej grupie, dlatego dobrym pomysłem jest dołączenie do klubu morsów, gdzie będziemy pod okiem doświadczonych uczestników kąpieli.

Kto i gdzie morsuje?
– Olsztyński Klub Morsów „Iglo” (plaża w Kortowie, Olsztyn)
– Morsy Warszawa (Jezioro Czerniakowskie, Warszawa)
– Morsy z Radomia (zalew w Borkach, Radom)
– Morsy w Łodzi (Arturówek, Łodzi)
– Morsy Poznań oraz Złotniki Morsują (Jezioro Kierskie, k. Poznania)
– Klub Morsów „Morświn” (Świnoujście)
– Kołobrzeski Klub Morsów (Kołobrzeg)
– Gdański Klub Morsów (Jelitkowo, Gdańsk)

Sezon na morsowanie trwa od jesieni do wiosny. Zatem, kto jeszcze nie wypróbował taj atrakcji nadal ma okazję wskoczyć do lodowatej wody w tym sezonie.

Świąteczne choinki i iluminacje

W wielu miastach grudzień to czas radosnych świątecznych jarmarków i wielu atrakcji z tym związanych. Jednak przede wszystkim to okazja to podziwiania przepięknych bożonarodzeniowych i noworocznych dekoracji oraz iluminacji, którymi zostają udekorowane ulice miast. Zazwyczaj w centralnym miejscu staje ogromna, przystrojona choinka, która zachwyca przez kilka tygodni mieszkańców miasta i przyjezdnych.

W tym czasie warto udać się na spacer przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w Warszawie, wśród zachwycająco rozświetlonych dekoracji ulic, aż do Starego Miasta i ustawionej na pl. Zamkowym choinki. W Krakowie zaś najbardziej okazałą choinkę można podziwiać na Rynku Głównym. Także inne polskie miasta jak np. Gdańsk, Szczecin, Katowice i Poznań zachwycają swoimi bogato zdobionymi choinkami i świątecznie rozświetlonymi ulicami.

Zapraszamy na spacery!

Wody termalne na jesienno-zimowe chłody.

Polska, zaraz za Słowacją i Węgrami, jest bogata w gorące źródła i oferuje wiele miejsc, w różnych regionach kraju, gdzie można skorzystać z kąpieli w wodach termalnych. Jest to doskonała forma relaksu i wypoczynku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Wody termalne mają dużą zawartość makro i mikroelementów i w zależności od miejsca różnią się składem. Dzięki swym właściwościom leczniczym, oprócz relaksu zapewniają działanie prozdrowotne  i pomoc przy różnych dolegliwościach.

W Polsce jest duży wybór obiektów oferujących kąpiele w wodach termalnych, a najbardziej znane można odwiedzić w: Mszczonowie, Uniejowie, Poznaniu, Lądku-Zdroju, Solcu Zdroju, Busko Zdroju, Jeleniej Górze, Witowie (Chochołowie) i Lidzbarku Warmińskim.

Gorąco zapraszamy!

Oferty specjalne

przyjęcia okolicznościowe
Poznań

Pierwsza Komunia to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziców. Restauracja obiektu Ikar Poznań od lat wspiera rodziców w tym ważnym dniu, organizując wyjątkowe przyjęcia komunijne w rodzinnej atmosferze. Oferujemy pełen wybór potraw ciepłych i zimnych, wyrobów garmażeryjnych, jarzyn, surówek oraz deserów według menu ułożonego indywidualnie z Państwem. Przyjęcia organizujemy w przestronnej sali restauracyjnej lub kameralnych salach na wyłączność.

indywidualne menu, duży wybór dań
sala restauracyjna, kameralne sale na wyłączność
profesjonalna obsługa i doradztwo
atrakcyjna lokalizacja w centrum miasta
Ikar Poznań
Cena od
140 zł
przyjęcia okolicznościowe
Poznań

Każda okazja jest dobra by się spotkać! Chrzciny, urodziny, imieniny, obiady okolicznościowe, spotkania z przyjaciółmi, bankiety, bale, spotkania firmowe… bez względu na charakter uroczystości, nasza restauracja sprawdzi się doskonale. Zapraszamy do skorzystania z naszego wieloletniego doświadczenia w organizacji przyjęć weselnych i profesjonalnej obsługi. Oferujemy bogaty wybór dań kuchni polskiej i międzynarodowej, według indywidualnie ułożonego z Państwem menu. Przyjęcia organizujemy w przestronnej sali restauracyjnej lub kameralnych salach na wyłączność.

spersonalizowane menu wg indywidualnych preferencji Gości
sala na ponad 100 osób
profesjonalna obsługa i doradztwo
atrakcyjna lokalizacja w centrum miasta
Ikar Poznań
Cena od
do uzgodnienia
przyjęcia okolicznościowe
Poznań

Ślub i wesele to jedne z najbardziej magicznych chwil w życiu. Wszystkie Młode Pary zapraszamy do skorzystania z naszego wieloletniego doświadczenia w organizacji przyjęć weselnych i profesjonalnej obsługi. Oferujemy bogaty wybór dań kuchni polskiej i międzynarodowej, według indywidualnie ułożonego z Państwem menu.
Cieszcie się tym wyjątkowym dniem, a my zajmiemy się resztą.

sala weselne i miejsca noclegowe dla Gości w jednym obiekcie
spersonalizowane menu/wystrój i kolorystyka sali
bogaty wybór dań
Ikar Poznań
Cena od
220 zł

Pokoje

 

 

Zobacz więcej
2 Gości
Pokój typu Standard
20 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Bezpłatna woda w pokoju,
Zestaw kosmetyków,
Ręczniki

 

Akcesoria na życzenie :

16 pokoi jednoosobowych
24 pokoje dwuosobowe typu Twin
2 pokoi typu Studio

 

2 Gości
Pokój typu economy
25 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Bezpłatna woda w pokoju,
Zestaw kosmetyków,
Ręczniki

 

Akcesoria na życzenie :

15 pokoi jednoosobowych
29 pokoi dwuosobowych typu Twin
2 pokoje 1-osobowe przystosowane dla niepełnosprawnych

 

2 Gości
Pokój typu budget
20 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Bezpłatna woda w pokoju,
Zestaw kosmetyków,
Ręczniki

 

Akcesoria na życzenie :

31 pokoi jednoosobowych
45 pokoje dwuosobowych typu Twin

 

Restauracje i bary

UWAGA! Dostępność usług gastronomicznych zgodnie z aktualnymi wytycznymi epidemiologicznymi.

Zobacz więcej
Restauracja
polska, śródziemnomorska
Pn-Nd
12:00-22:00
W restauracji, codziennie w godzinach porannych serwowane są śniadania w formie bufetu dla gości. W godzinach popołudniowych restauracja serwuje wyśmienite dania a la carte kuchni polskiej i międzynarodowej.

 

 

Relaks

 

 

Zobacz więcej

Sale konferencyjne

Obiekt posiada 5 profesjonalnie przygotowanych sal konferencyjnych z niezbędnym wyposażeniem, idealnych do organizacji m.in. konferencji, szkoleń menedżerskich, szkoleń zamkniętych dla firm połączonych z integracją oraz spotkań i pokazów.

Zobacz więcej
Sala konferencyjna
Do 200 Osób
169 m2

Sala wyposażona w projektor multimedialny, ekran, DVD, nagłośnienie, WiFi, flipchart.

 

Ustawienia stołów
Kinowe
200
Szkolne
100
Podkowa
110
Bankietowe
120
Sala bankietowa
Do 80 Osób
94 m2

Sala wyposażona w projektor multimedialny, ekran, DVD, nagłośnienie, WiFi, flipchart.

 

Ustawienia stołów
Kinowe
80
Szkolne
60
Podkowa
70
Bankietowe
70
Sala Klubowa
Do 18 Osób
20 m2

Sala wyposażona w projektor multimedialny, ekran, DVD, nagłośnienie, WiFi, flipchart.

 

Ustawienia stołów
Kinowe
18
Bankietowe
14
Sala Słoneczna
Do 12 Osób
20 m2

Sala wyposażona w projektor multimedialny, ekran, DVD, nagłośnienie, WiFi, flipchart.

 

Ustawienia stołów
Kinowe
12
Bankietowe
10
Sala Biznesowa
Do 10 Osób
13 m2

Sala wyposażona w projektor multimedialny, ekran, DVD, nagłośnienie, WiFi, flipchart.

 

Ustawienia stołów
Kinowe
10
Bankietowe
8

Dojazd i kontakt

 

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Lotnisko: 6,2 km
Dworzec PKP: 2,5 km
Dworzec PKS: 3,2 km
Dane kontaktowe
Ikar Poznań
Solna 18
61-736 Poznań
wielkopolskie
Ważne informacje
doba hotelowa
14:00-12:00
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Ikar Poznań
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny