pl

Hotel Sport

ul. 1 Maja 63, 97-400 Bełchatów

O obiekcie

Hotel Sport*** położony jest w Bełchatowie, w samym centrum Polski. Jest to idealne miejsce na rodzinny weekend. Doskonałe zaplecze rekreacyjne oraz okoliczne atrakcje zapewniają wypoczynek przez cały rok.

Zobacz więcej
Walory obiektu
Centrum SPA
kręgielnia, basen, stół do gry w bilarda
centrum miasta
Inspiracje turystyczne w okolicy

Największa „dziura” w Europie

Największa „dziura” w Europie znajduje się na terytorium Polski – w Bełchatowie. Jest to kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego. Jak podają niektóre źródła, jest trzecim z obiektów na Ziemi stworzonych przez człowieka, a widocznych nieuzbrojonym okiem z kosmosu.
Czytaj

Giganty Mocy

PGE Giganty Mocy w Bełchatowie to jedno z bardziej zaskakujących miejsc na mapie Polski. Nowoczesne muzeum poświęcone jest tematowi węgla brunatnego.
Czytaj

Uroczysko Święte Ługi

Tajemniczo brzmiąca nazwa przyciąga turystów do bardzo atrakcyjnego przyrodniczo i krajobrazowo obszaru. Święte Ługi to zarastające jezioro powstałe w miejscu danego wyrobiska torfowego.
Czytaj

Łódź – awangardowa i zachwycająca

Od secesyjnych kamienic, po współczesne lofty i murale.
Czytaj

Fabrykancka Łódź – historia i architektura

Dawne fabryki i pałace Fabrykantów do dziś skrywają wiele atrakcji.
Czytaj

Największe centrum handlowe w Polsce

Manufaktura jest przepięknie zrewitalizowanym kompleksem pofabrycznym, należącym niegdyś do Izraela Poznańskiego, znanego dziewiętnastowiecznego fabrykanta, jednego z trzech ówczesnych łódzkich „królów bawełny”.
Czytaj

Grzyb dla leniwych

Bardzo możliwe, że już podczas tegorocznego grzybobrania natkniesz się na zupełnie nieznany okaz, trochę podobny do prawdziwka, a trochę do koźlarza – to złotoborowik wysmukły, który przybył do Polski około 4 lata temu z Ameryki Północnej i skutecznie się rozgościł w naszych lasach.
Czytaj
Największa „dziura” w Europie

Największa „dziura” w Europie znajduje się na terytorium Polski – w Bełchatowie. Jest to kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego. Mierzy 3 km szerokości i aż 12 km długości. Trudno wyobrazić sobie jej ogrom. Jak podają niektóre źródła, jest trzecim z obiektów stworzonych przez człowieka, a widocznych nieuzbrojonym okiem z kosmosu (zaraz po Wielkim Murze Chińskim i szlaku kolei transsyberyjskiej).

Wyrobisko obejrzeć można udając się na punkt widokowy w Kleszczowie lub Żłobnicy. Gigantyczna wyrwa w ziemi wydaje się być jakby piaskownicą z pozornie małymi – niby dziecięce zabawki – maszynami, służącymi do wydobycia i transportu węgla.
A jeśli chcemy poznać historię wydobycia węgla w Bełchatowie, warto odwiedzić multimedialne centrum „PGE Giganty Mocy”. Osoby odwiedzające ekspozycję mają okazję dowiedzieć się jak przebiegał proces powstawania pokładów węgla brunatnego, jak wygląda jego wydobycie oraz produkcja energii elektrycznej. Bełchatowska kopalnia organizuje także wycieczki połączone ze zwiedzaniem dna wyrobiska.

Giganty Mocy

PGE Giganty Mocy w Bełchatowie to jedno z bardziej zaskakujących miejsc na mapie Polski. Nowoczesne muzeum poświęcone jest tematowi węgla brunatnego, jego powstawania, wydobycia i przetwarzania na energię elektryczną. Wyjątkowa w skali kraju multimedialna ekspozycja jest propozycją spędzenia czasu z całą rodziną. Zwiedzanie odbywa się przy udziale audioprzewodnika, na którym można wybrać jedną z dwóch  ścieżek dźwiękowych: dla dzieci lub dla dorosłych.

Więcej informacji: www.gigantymocy.pl

Fot. Materiał prasowy MCK w Bełchatowie

Uroczysko Święte Ługi

Tajemniczo brzmiąca nazwa przyciąga turystów do bardzo atrakcyjnego przyrodniczo i krajobrazowo obszaru. Święte Ługi to zarastające jezioro powstałe w miejscu danego wyrobiska torfowego. Otoczone pięknymi sosnowymi lasami Święte Ługi zaliczono do sieci obszarów chronionych Natura 2000. Jest to doskonały teren do uprawiania sportu, wycieczek rowerowych czy do rodzinnych spacerów. Bogactwo ptactwa wodnego, roślin (zwłaszcza tych rzadkich torfowiskowych) zachwyci z pewnością obserwatorów przyrody, fotografów, botaników, czy miłośników ornitologii.

Fot. Archiwum Nadleśnictwa Bełchatów.

Łódź – awangardowa i zachwycająca

Nieważne, czy podróżujecie sami, czy z dziećmi, a może jesteście tylko przejazdem – w Łodzi na pewno znajdziecie wiele atrakcji i ciekawych miejsc dla siebie.

 

Łódź to miasto zlokalizowane w centrum Polski, które dawniej stanowił ważny ośrodek włókienniczy. Na pewno więc zainteresuje Was jej historyczna architektura industrialna, która obecnie przechodzi rewitalizację. Wiele starych zabudowań fabrycznych możemy podziwiać w nowej odsłonie np. jako centra handlowe, hotele, lofty i wiele innych.
Odwiedzając miasto koniecznie wybierzcie się na spacer słynną ul. Piotrowską oraz szlakiem łódzkiej secesji, w poszukiwaniu bogato zdobionych kamienic i willi łódzkich przemysłowców. Natomiast miłośników stylu street art zachwycą znane łódzkie muralne.
Łódź to również ważny ośrodek filmowy, a Łódzka Szkoła Filmowa i jej absolwenci znani są i doceniani na całym świecie.

Więcej informacji o Łodzi znajdziesz na:
Polska Travel – Łódź

 

Fabrykancka Łódź – historia i architektura

Dziś zapraszamy na wycieczkę po fabrykanckiej Łodzi. W 2020 roku Łódź obchodziła dwustulecie swojej fabrycznej historii. I choć czasy filmu Ziemia Obiecana są już odległe, to dawne fabryki i pałace Fabrykantów do dziś skrywają wiele atrakcji. Miasto za swoją nietuzinkowość zostało wyróżnione przez znany na całym świecie podróżniczy przewodnik i portal Lonely Planet jako miejsce warte odwiedzenia.

Z atrakcji związanych z fabryczna historią miasta polecamy szczególnie:

  • Pałac Poznańskiego – Muzeum Miasta Łodzi, do którego z hotelu Reymont dojdziecie w 10 minut
  • Centrum handlowo-rozrywkowe Manufaktura z Muzeum Fabryki i Muzeum Sztuki MS2
  • Muzeum Kinematografii w Pałacu Scheiblera
  • Centralne Muzeum Włókiennictwa zlokalizowane w dawnej fabryce Geyera, tzw. Białej Fabryce
  • Muzeum Wnętrz Fabrykanckich w Willi Herbsta
  • EC1 – miasto kultury – mieszczące się w dawnej elektrociepłowni

A po kulturalnym zwiedzaniu Muzeów proponujemy odkrywanie nocnej strony Łodzi na ul. Piotrkowskiej!

Największe centrum handlowe w Polsce

O Manufakturze słyszał pewnie każdy i wszyscy kojarzą ją jako duże centrum handlowe w mieście Łodzi. Spójrzmy jednak inaczej na to miejsce. Manufaktura jest przepięknie zrewitalizowanym kompleksem pofabrycznym, należącym niegdyś do Izraela Poznańskiego, znanego dziewiętnastowiecznego fabrykanta, jednego z trzech ówczesnych łódzkich „królów bawełny”.

Przez lata budynek niszczał zapomniany – dziś błyszczy nowym blaskiem. Rewitalizacja Manufaktury była wydarzeniem skalę europejską, a nawet światową, pochłonęła 270 mln euro. Rozległe tereny pofabryczne, stanową dziś drugie największe pod względem powierzchni centrum handlowe w Europie Wschodniej, przyciągając mieszkańców Łodzi i turystów, stając się centrum życia towarzyskiego i rozrywkowego dla miasta.

Grzyb dla leniwych

Bardzo możliwe, że już podczas tegorocznego grzybobrania natkniesz się na zupełnie nieznany okaz, trochę podobny do prawdziwka, a trochę do koźlarza – to złotoborowik wysmukły, który przybył do Polski około 4 lata temu z Ameryki Północnej i skutecznie się rozgościł w naszych lasach. Lubi rosnąć w koloniach, dlatego zyskał miano „grzyba dla leniwych”. Znalezienie jednego siedliska może gwarantować udane grzybobranie.

Złotoborowik jest smaczny, można go przyrządzać jak koźlarza. Szukaj go w lasach iglastych, najlepiej wśród sosen. Lubi też towarzystwo wrzosów, ale nie jest to regułą.

Na udane grzybobranie polecamy rozległe i łatwo dostępne lasy okolic Bełchatowa, a tu dwa hotele na nocleg: Wodnik i Sport. Powodzenia!

Oferty specjalne

city break
Bełchatów

Nie masz pomysłu na weekendowy relaks?

Zarezerwuj pobyt w samym centrum Polski:

recepcja@sporthotel.pl lub 605 630 234 

ceremonia z masażem
pobyt w kompleksie saun
basen
parking GRATIS
Hotel Sport
Cena od
300 zł/osoba/doba
Boże Ciało
Bełchatów

Długie weekendy to czas, kiedy wielu z nas marzy o krótkim wypoczynku, by oderwać się od codzienności i naładować baterie. Poznaj naszą propozycję i już dziś zaplanuj swój długi weekend!

 

obiadokolacje z deserami i napojami
obiadokolacja w formie grilla
wejście do sauny lub łaźni parowej
basen
ścieżka Kneippa i pokój relaksu
parking GRATIS
Hotel Sport
Cena od
215 zł/osoba/doba
city break
Bełchatów

Spędź miło czas i odpocznij od codzienności.
Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów pobytu:
tel.: 605 630 234
recepcja@sporthotel.pl

rehabilitacyjny masaż
pobyt w strefie SPA
popołudnie przy kawie lub herbacie z deserem
parking GRATIS
Hotel Sport
Cena od
342 zł/osoba/doba

Pokoje

Hotel Sport*** dysponuje 104 miejscami noclegowymi w 52 pokojach o zróżnicowanym standardzie. W hotelu znajduje się 16 pokoi 2-os. standard, 20 pokoi 2-os. standard. 12 pokoi 2-os. LUX oraz 4 apartamenty.

Zobacz więcej
1 Gości
Pokój 1-os. stnadard
16,6 m2
Do 1 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

kosmetyki do pielęgnacji, ręczniki

Akcesoria na życzenie :

W pokoju znajduje się 1 pojedyncze łóżko.

2 Gości
Pokój 2-os. standard
18,4 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

kosmetyki do pielęgnacji, ręczniki

Akcesoria na życzenie :

W pokoju znajdują się 2 pojedyncze łóżka.

2 Gości
Pokój 2 os. typu LUX
27 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
Akcesoria na życzenie :

W pokoju znajdują się 2 pojedyncze łóżka oraz rozkładana sofa.

4 Gości
Apartament
57 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

kosmetyki do pielęgnacji, ręczniki

Akcesoria na życzenie :

Pokój składa się z części wypoczynkowej dziennej z rozkładaną sofą oraz sypialni z łożem małżeńskim.

Restauracje i bary

W Hotelu Sport*** podniebienia wymagających smakoszy zaspokoją potrawy skomponowane przez naszego Szefa Kuchni.

Zobacz więcej
Restauracja
kuchnia polska
Pn-Nd
od godz. 6:30 do godz. 22:00.
Restauracja hotelowa otwarta jest codziennie w od godz. 6:30 do godz. 22:00. Śniadanie serwujemy od 6:30 do 10:00, obiadokolację serwujemy do godz. 21:30.
ROOM SERVICE
Usługa dostępna od godziny 13:00 do 21:30. Do serwowanego menu doliczona zostanie opłata 10 zł.

Relaks

W Hotelu Sport*** jest wiele miejsc, w których można się odprężyć – nowoczesne Centrum SPA, basen, drink bar oraz kręgielnia.

Zobacz więcej
Kręgielnia
Stół do gry w bilarda
Sauna Solna
Drink Bar

Sale konferencyjne

Hotel do dyspozycji Gości oddaje 5 przestronnych sal mieszczących się na jednym piętrze, z możliwością połączenia 4 z nich, zapewnia miejsca dla ponad 200 osób. Obiekt posiada specjalnie zaaranżowane apartamenty oraz salę VIP przystosowane do organizacji kameralnych spotkań biznesowych.

Zobacz więcej
Studio I
Do 45 Osób
55 m2

Studio posiada pełne wyposażenie konferencyjne, dostęp do Wi-Fi, klimatyzację.

Ustawienia stołów
układ teatralny
45
układ podkowa
30
układ szkolny
40
Studio II
Do 45 Osób
55 m2

Studio posiada pełne wyposażenie konferencyjne, dostęp do Wi-Fi, klimatyzację.

Ustawienia stołów
układ teatralny
45
układ podkowa
30
układ szkolny
40
Studio III
Do 130 Osób
140 m2

Studio posiada pełne wyposażenie konferencyjne, dostęp do Wi-Fi, klimatyzację.

Ustawienia stołów
układ teatralny
130
układ podkowa
60
układ szkolny
80
Studio IV
Do 20 Osób
36 m2

Studio posiada pełne wyposażenie konferencyjne, dostęp do Wi-Fi, klimatyzację.

Ustawienia stołów
układ teatralny
20
układ podkowa
14
układ szkolny
14
Studio Kawiarnia
Do 50 Osób
55 m2

Studio posiada pełne wyposażenie konferencyjne, dostęp do Wi-Fi, klimatyzację.

Ustawienia stołów
układ teatralny
50
układ podkowa
40
układ szkolny
40
Studio I+II
Do 90 Osób
110 m2

Studio posiada pełne wyposażenie konferencyjne, dostęp do Wi-Fi, klimatyzację.

Ustawienia stołów
układ teatralny
90
układ szkolny
70
Studio I+II+III+IV
Do 170 Osób
286 m2

Studio posiada pełne wyposażenie konferencyjne, dostęp do Wi-Fi, klimatyzację.

Ustawienia stołów
układ teatralny
170
Sala VIP
Do 12 Osób
42 m2

Studio posiada pełne wyposażenie konferencyjne, dostęp do Wi-Fi, klimatyzację.

Ustawienia stołów
układ bankietowy
12

Dojazd i kontakt

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Dworzec PKP w Piotrkowie Trybunalskim
26 km
Dworzec autobusowy
3,6 km
Dane kontaktowe
Hotel Sport***
ul. 1 Maja 63
97-400 Bełchatów
łódzkie
Ważne informacje
Doba hotelowa
14:00-12:00
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Hotel Sport
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny