pl

Hotel Wodnik

O obiekcie

Hotel Wodnik*** położony jest w centrum Polski, nieopodal Bełchatowa, z dala od zgiełku dnia codziennego. Obiekt wyróżnia urokliwe otoczenie sosnowych lasów, które zachęca do rodzinnego wypoczynku, jak i zorganizowanych grup biznesowych.

Zobacz więcej
Walory obiektu
lokalizacja poza miastem
sauna sucha oraz pokój wypoczynkowy
korty tenisowe
stół do gry w bilarda, tenisa stołowegocymbergaj
pokój zabaw i XBOX + Kineckt
Inspiracje turystyczne w okolicy

Największa „dziura” w Europie

Największa „dziura” w Europie znajduje się na terytorium Polski – w Bełchatowie. Jest to kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego. Jak podają niektóre źródła, jest trzecim z obiektów na Ziemi stworzonych przez człowieka, a widocznych nieuzbrojonym okiem z kosmosu.
Czytaj

Giganty Mocy

PGE Giganty Mocy w Bełchatowie to jedno z bardziej zaskakujących miejsc na mapie Polski. Nowoczesne muzeum poświęcone jest tematowi węgla brunatnego.
Czytaj

Uroczysko Święte Ługi

Tajemniczo brzmiąca nazwa przyciąga turystów do bardzo atrakcyjnego przyrodniczo i krajobrazowo obszaru. Święte Ługi to zarastające jezioro powstałe w miejscu danego wyrobiska torfowego.
Czytaj

Fabrykancka Łódź – historia i architektura

Dawne fabryki i pałace Fabrykantów do dziś skrywają wiele atrakcji.
Czytaj

Największe centrum handlowe w Polsce

Manufaktura jest przepięknie zrewitalizowanym kompleksem pofabrycznym, należącym niegdyś do Izraela Poznańskiego, znanego dziewiętnastowiecznego fabrykanta, jednego z trzech ówczesnych łódzkich „królów bawełny”.
Czytaj

Łódź – awangardowa i zachwycająca

Od secesyjnych kamienic, po współczesne lofty i murale.
Czytaj

Grzyb dla leniwych

Bardzo możliwe, że już podczas tegorocznego grzybobrania natkniesz się na zupełnie nieznany okaz, trochę podobny do prawdziwka, a trochę do koźlarza – to złotoborowik wysmukły, który przybył do Polski około 4 lata temu z Ameryki Północnej i skutecznie się rozgościł w naszych lasach.
Czytaj
Największa „dziura” w Europie

Największa „dziura” w Europie znajduje się na terytorium Polski – w Bełchatowie. Jest to kopalnia odkrywkowa węgla brunatnego. Mierzy 3 km szerokości i aż 12 km długości. Trudno wyobrazić sobie jej ogrom. Jak podają niektóre źródła, jest trzecim z obiektów stworzonych przez człowieka, a widocznych nieuzbrojonym okiem z kosmosu (zaraz po Wielkim Murze Chińskim i szlaku kolei transsyberyjskiej).

Wyrobisko obejrzeć można udając się na punkt widokowy w Kleszczowie lub Żłobnicy. Gigantyczna wyrwa w ziemi wydaje się być jakby piaskownicą z pozornie małymi – niby dziecięce zabawki – maszynami, służącymi do wydobycia i transportu węgla.
A jeśli chcemy poznać historię wydobycia węgla w Bełchatowie, warto odwiedzić multimedialne centrum „PGE Giganty Mocy”. Osoby odwiedzające ekspozycję mają okazję dowiedzieć się jak przebiegał proces powstawania pokładów węgla brunatnego, jak wygląda jego wydobycie oraz produkcja energii elektrycznej. Bełchatowska kopalnia organizuje także wycieczki połączone ze zwiedzaniem dna wyrobiska.

Giganty Mocy

PGE Giganty Mocy w Bełchatowie to jedno z bardziej zaskakujących miejsc na mapie Polski. Nowoczesne muzeum poświęcone jest tematowi węgla brunatnego, jego powstawania, wydobycia i przetwarzania na energię elektryczną. Wyjątkowa w skali kraju multimedialna ekspozycja jest propozycją spędzenia czasu z całą rodziną. Zwiedzanie odbywa się przy udziale audioprzewodnika, na którym można wybrać jedną z dwóch  ścieżek dźwiękowych: dla dzieci lub dla dorosłych.

Więcej informacji: www.gigantymocy.pl

Fot. Materiał prasowy MCK w Bełchatowie

Uroczysko Święte Ługi

Tajemniczo brzmiąca nazwa przyciąga turystów do bardzo atrakcyjnego przyrodniczo i krajobrazowo obszaru. Święte Ługi to zarastające jezioro powstałe w miejscu danego wyrobiska torfowego. Otoczone pięknymi sosnowymi lasami Święte Ługi zaliczono do sieci obszarów chronionych Natura 2000. Jest to doskonały teren do uprawiania sportu, wycieczek rowerowych czy do rodzinnych spacerów. Bogactwo ptactwa wodnego, roślin (zwłaszcza tych rzadkich torfowiskowych) zachwyci z pewnością obserwatorów przyrody, fotografów, botaników, czy miłośników ornitologii.

Fot. Archiwum Nadleśnictwa Bełchatów.

Fabrykancka Łódź – historia i architektura

Dziś zapraszamy na wycieczkę po fabrykanckiej Łodzi. W 2020 roku Łódź obchodziła dwustulecie swojej fabrycznej historii. I choć czasy filmu Ziemia Obiecana są już odległe, to dawne fabryki i pałace Fabrykantów do dziś skrywają wiele atrakcji. Miasto za swoją nietuzinkowość zostało wyróżnione przez znany na całym świecie podróżniczy przewodnik i portal Lonely Planet jako miejsce warte odwiedzenia.

Z atrakcji związanych z fabryczna historią miasta polecamy szczególnie:

  • Pałac Poznańskiego – Muzeum Miasta Łodzi, do którego z hotelu Reymont dojdziecie w 10 minut
  • Centrum handlowo-rozrywkowe Manufaktura z Muzeum Fabryki i Muzeum Sztuki MS2
  • Muzeum Kinematografii w Pałacu Scheiblera
  • Centralne Muzeum Włókiennictwa zlokalizowane w dawnej fabryce Geyera, tzw. Białej Fabryce
  • Muzeum Wnętrz Fabrykanckich w Willi Herbsta
  • EC1 – miasto kultury – mieszczące się w dawnej elektrociepłowni

A po kulturalnym zwiedzaniu Muzeów proponujemy odkrywanie nocnej strony Łodzi na ul. Piotrkowskiej!

Największe centrum handlowe w Polsce

O Manufakturze słyszał pewnie każdy i wszyscy kojarzą ją jako duże centrum handlowe w mieście Łodzi. Spójrzmy jednak inaczej na to miejsce. Manufaktura jest przepięknie zrewitalizowanym kompleksem pofabrycznym, należącym niegdyś do Izraela Poznańskiego, znanego dziewiętnastowiecznego fabrykanta, jednego z trzech ówczesnych łódzkich „królów bawełny”.

Przez lata budynek niszczał zapomniany – dziś błyszczy nowym blaskiem. Rewitalizacja Manufaktury była wydarzeniem skalę europejską, a nawet światową, pochłonęła 270 mln euro. Rozległe tereny pofabryczne, stanową dziś drugie największe pod względem powierzchni centrum handlowe w Europie Wschodniej, przyciągając mieszkańców Łodzi i turystów, stając się centrum życia towarzyskiego i rozrywkowego dla miasta.

Łódź – awangardowa i zachwycająca

Nieważne, czy podróżujecie sami, czy z dziećmi, a może jesteście tylko przejazdem – w Łodzi na pewno znajdziecie wiele atrakcji i ciekawych miejsc dla siebie.

 

Łódź to miasto zlokalizowane w centrum Polski, które dawniej stanowił ważny ośrodek włókienniczy. Na pewno więc zainteresuje Was jej historyczna architektura industrialna, która obecnie przechodzi rewitalizację. Wiele starych zabudowań fabrycznych możemy podziwiać w nowej odsłonie np. jako centra handlowe, hotele, lofty i wiele innych.
Odwiedzając miasto koniecznie wybierzcie się na spacer słynną ul. Piotrowską oraz szlakiem łódzkiej secesji, w poszukiwaniu bogato zdobionych kamienic i willi łódzkich przemysłowców. Natomiast miłośników stylu street art zachwycą znane łódzkie muralne.
Łódź to również ważny ośrodek filmowy, a Łódzka Szkoła Filmowa i jej absolwenci znani są i doceniani na całym świecie.

Więcej informacji o Łodzi znajdziesz na:
Polska Travel – Łódź

 

Grzyb dla leniwych

Bardzo możliwe, że już podczas tegorocznego grzybobrania natkniesz się na zupełnie nieznany okaz, trochę podobny do prawdziwka, a trochę do koźlarza – to złotoborowik wysmukły, który przybył do Polski około 4 lata temu z Ameryki Północnej i skutecznie się rozgościł w naszych lasach. Lubi rosnąć w koloniach, dlatego zyskał miano „grzyba dla leniwych”. Znalezienie jednego siedliska może gwarantować udane grzybobranie.

Złotoborowik jest smaczny, można go przyrządzać jak koźlarza. Szukaj go w lasach iglastych, najlepiej wśród sosen. Lubi też towarzystwo wrzosów, ale nie jest to regułą.

Na udane grzybobranie polecamy rozległe i łatwo dostępne lasy okolic Bełchatowa, a tu dwa hotele na nocleg: Wodnik i Sport. Powodzenia!

Oferty specjalne

wiosna
Bełchatów

Poczuj wiosenną aurę wśród sosnowych lasów.
Zarezerwuj pobyt w terminie do 30.04 z kodem rabatowym: WIOSNA na www.hotel-wodnik.com.pl

 

sauna sucha z pokojem wypoczynkowym
wstęp do parku wodnego
pokój zabaw
wynajem kortów tenisowych
Hotel Wodnik
Cena od
216 zł/doba/os.
majówka
Bełchatów

Majówka jest jednym z najbardziej wyczekiwanych okresów w roku. 

To doskonała okazja do oderwania się od codziennej rutyny i obowiązków. 

Poznaj naszą ofertę i już dziś zaplanuj swój długi weekend!

 

rodzinny piknik
sauna sucha z pokojem wypoczynkowym
wstęp do parku wodnego
wynajem kortów tenisowych
pokój zabaw dla dzieci
dmuchany plac zabaw
Hotel Wodnik
Cena od
260 zł/osoba/doba
Boże Ciało
Bełchatów

Boże Ciało to idealna okazja, aby wolny czas spędzić poza miastem z dala od codziennego stresu i natłoku zadań. Zaplanuj długi weekend i ciesz się wiosennym słońcem.

powitalny drink
wstęp do parku wodnego
wynajem kortów tenisowych
pokój zabaw dla dzieci
dmuchany plac zabaw
Hotel Wodnik
Cena od
235 zł/osoba/doba
wiosna
Bełchatów

Spędź miło czas i odpocznij od codzienności..

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów pobytu:

recepcja@hotel-wodnik.com.pl / 453 041 316

sauna sucha z pokojem wypoczynkowym
wstęp do kompleksu Solpark
wieczory z planszówkami
kije do Nordic Walking GRATIS
parking GRATIS
Hotel Wodnik
Cena od
225 zł

Pokoje

Hotel Wodnik*** dysponuje 169 pokojami o zróżnicowanym standardzie. Do dyspozycji Gości obiekt oddaje duży parking. W hotelu znajduje się pokoje: 1-os. standard,  1-os. LUX,  2-os. standard, 1-os. standard przystosowane dla osób niepełnosprawnych, 2-os. LUX, 2-os. LUX, 3-os. standard oraz 5 apartamentów, w tym jeden z salą konferencyjną.

Zobacz więcej
1 Gości
Pokój 1-os. standard
14,6-22,6 m2
Do 1 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

ręczniki, kosmetyki do pielęgnacji

Akcesoria na życzenie :

W pokoju znajduje się pojedyncze łóżko.

1 Gości
Pokój 1-os. LUX z możliwością dostawki
19-31,9 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

ręczniki, kosmetyki do pielęgnacji

Akcesoria na życzenie :

W pokoju znajduje się pojedyncze łóżko. Możliwość wstawienia dostawki.

1 Gości
Pokój 1-os. dostosowany dla osób niepełnosprawnych
17-27,7 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

ręczniki, kosmetyki do pielęgnacji

Akcesoria na życzenie :

W pokoju znajduje się pojedyncze łóżko.

2 Gości
Pokój 2-os. standard z możliwością dostawki
26,5-32,3 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

ręczniki, kosmetyki do pielęgnacji

Akcesoria na życzenie :

W pokoju znajdują się dwa pojedyncze łóżka.

2 Gości
Pokój 2-os. standard
20,3-31,2 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

ręczniki, kosmetyki do pielęgnacji

Akcesoria na życzenie :
2 Gości
Pokój 2-os. LUX
23-40,3 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

ręczniki, kosmetyki do pielęgnacji

Akcesoria na życzenie :

Pokój dwuczęściowy, w części dziennej znajduje się rozkładana sofa, w części sypialnianej łoże małżeńskie.

2 Gości
Pokój 2-os. LUX z możliwością dostawki
23-40,3 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

ręczniki, kosmetyki do pielęgnacji

Akcesoria na życzenie :

Pokój dwuczęściowy, w części dziennej znajduje się rozkładana sofa, w części sypialnianej łoże małżeńskie.

3 Gości
Pokoje 3-os. standard
24,4-27,9 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

ręczniki, kosmetyki do pielęgnacji

Akcesoria na życzenie :

W pokoju znajdują się trzy pojedyncze łóżka.

2 Gości
Apartament standard
44,6 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

ręczniki, kosmetyki do pielęgnacji

Akcesoria na życzenie :

Pokój dwuczęściowy, w części dziennej znajduje się rozkładana sofa, w części sypialnianej łoże małżeńskie. Możliwość wstawienia jednej dostawki.

2 Gości
Apartament Zachodni 2-os. z możliwością wynajęcia sali konferencyjnej
102,9 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

ręczniki, kosmetyki do pielęgnacji

Akcesoria na życzenie :

W pokoju znajduje się łoże małżeńskie. Możliwość wstawienia 2 dostawek.

Restauracje i bary

Hotel Wodnik posiada cztery połączone ze sobą klimatyzowane sale restauracyjne, w których może jednocześnie przebywać 300 osób.

Restauracja czynna jest codziennie od godz. 6:30 do godz. 22:00. Ostatnie zamówienia przyjmowane są do godz. 21:00.

Zobacz więcej
Restauracja - Sala Sosnowa
kuchnia polska
Liczba Gości: max. 130 os.
Restauracja - Sala Jarzębinowa
kuchnia polska
Liczba Gości: max. 96 os.
Restauracja - Sala Brzozowa
kuchnia polska
Liczba Gości: max. 32 os.
Restauracja - Sala Dębowa
kuchnia polska
Liczba Gości: max. 32 os.
Bar

Relaks

Hotel Wodnik wyróżnia urokliwe otoczenie wśród sosnowych lasów. Obiekt posiada atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zobacz więcej
Centrum SPA

sauna sucha oraz pokój wypoczynkowy

Kort tenisowy
Stół do gry w bilarda

Sale konferencyjne

Hotel posiada 14 klimatyzowanych sal konferencyjnych, umożliwiając organizację wydarzeń na 800 osób jednocześnie: 1 dużą salę konferencyjną na 350 os. z możliwością podziału na dwie części, 3 duże sale konferencyjne od 100 do 120 os., 3 studia konferencyjne – każde dla 30 os., 1 kameralne studio konferencyjne do 10 os., 1 studio biznes center do 10 os. oraz przestronne lobby jako potencjalne miejsce wystawiennicze.

Zobacz więcej
Sala 1
Do 350 Osób
370 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
350
układ bankietowy
200
układ podkowa
132
układ szkolny
200
Sala 1A
Do 175 Osób
185 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
175
układ bankietowy
100
układ podkowa
66
układ szkolny
100
Sala 1B
Do 175 Osób
185 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
175
układ bankietowy
100
układ podkowa
66
układ szkolny
80
Sala 2
Do 100 Osób
133 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
100
układ bankietowy
70
układ podkowa
30
układ szkolny
70
Sala 3
Do 8 Osób
22 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
8
układ bankietowy
8
układ podkowa
8
układ szkolny
6
Sala 4
Do 120 Osób
150 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
120
układ bankietowy
80
układ podkowa
60
układ szkolny
80
Sala 5
Do 120 Osób
135 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
120
układ bankietowy
70
układ podkowa
60
układ szkolny
80
Sala 7
Do 50 Osób
62 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
50
układ bankietowy
25
układ podkowa
22
układ szkolny
30
Sala 8
Do 30 Osób
45 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
30
układ bankietowy
25
układ podkowa
22
układ szkolny
30
Sala 9
Do 30 Osób
45 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
30
układ bankietowy
25
układ podkowa
22
układ szkolny
30
Sala 10
Do 30 Osób
43 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
15
układ bankietowy
15
układ podkowa
22
układ szkolny
30
Sala 12
Do 12 Osób
30 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
10
układ bankietowy
10
układ podkowa
12
układ szkolny
12
Sala 13
Do 16 Osób
20 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
16
układ bankietowy
16
układ podkowa
10
układ szkolny
12
Sala 14
Do 16 Osób
20 m2
Ustawienia stołów
układ teatralny
16
układ bankietowy
16
układ podkowa
10
układ szkolny
12

Dojazd i kontakt

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
dworzec PKS
11,6 km
dworzec PKP
34,1 km
Dane kontaktowe
Hotel Wodnik***
Słok k. Bełchatowa
97-400 Bełchatów
łódzkie
Ważne informacje
Doba hotelowa
15:00-12:00
właściciel obiektu
Elbest sp. z o.o.
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Hotel Wodnik
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny