pl

Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita w Lądku-Zdroju

Lądek-Zdrój, Graniczna 14

O obiekcie

Położony w cichym miejscu obiekt Geovita Lądek-Zdrój oferuje rekreację i relaks w pięknej okolicy. Jego przytulnie urządzone i dobrze wyposażone pokoje mają komplet udogodnień dla gości biznesowych i rodzin. Ładny taras letni i plac zabaw dla dzieci sprostają wszelkim oczekiwaniom. Ośrodek jest miejscem wypoczynku dla osób lubiących aktywnie spędzić czas.

Zobacz więcej
Walory obiektu
położenie blisko uzdrowiska
przy granicy z Czechami
blisko stoku narciarskiego
chata grillowa
plac zabaw oraz boiska sportowe dla dzieci
Inspiracje turystyczne w okolicy

Lądek-Zdrój – najstarsze uzdrowisko w Polsce

„Nie widziałem nigdy uzdrowiska, którego położenie miało wygląd bardziej obliczony na zachowanie czy przywrócenia zdrowia niż Lądek” – miał napisać w liście z podróży John Quincy Adams – późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych. 
Czytaj

Barokowe baseny w Lądku-Zdroju

„Zdrój Wojciech” to gmach z 1680 roku posadowiony bezpośrednio nad gorącym źródłem w centrum Lądka-Zdroju.
Czytaj

Błędne Skały

Miejsce jest tak unikalne, że kręcono tu niektóre sceny do filmu „Opowieści z Narni: Książę Kaspian”. Malownicza sceneria skalnego labiryntu, o powierzchni ponad 20 ha, jest nie lada atrakcją turystyczną Gór Stołowych.
Czytaj

Twierdza Kłodzko

Twierdza Kłodzko jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Dolnego Śląska i jednym z najstarszych zespołów obronnych w Polsce. 
Czytaj

Jaskinia Niedźwiedzia

Łączna długość korytarzy wynosi ponad 5 km, co czyni Jaskinię Niedźwiedzią najdłuższą z jaskiń Sudeckich i plasuje wśród dziesięciu najdłuższych jaskiń w Polsce.
Czytaj

Skarby Złotego Stoku

Nieczynna kopalnia złota w Złotym Stoku, wraz z repliką średniowiecznej osady górniczej, jest wspaniałą atrakcją dla rodzin z dziećmi. Warto ją odwiedzić niezależnie od pogody czy pory roku.
Czytaj

Wodospad Wilczki

Odwiedzając w wakacje Lądek-Zdrój, warto wybrać się na wycieczkę do majestatycznego wodospadu Wilczki, znajdującego się w masywie Śnieżnika.
Czytaj

Jak powstaje papier?

Czasami jest tak, że mijasz budynek i nie możesz od niego oderwać wzroku. Chcesz wejść do środka i dowiedzieć się co skrywa ta unikalna architektoniczna perełka. XVII-wieczny barokowy młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju jest takim właśnie obiektem - jedynym w Polsce i jednym z nielicznych w świecie.
Czytaj

Pijałki

Porcelanowa pijałka, bez której nie mógł się obyć żaden kuracjusz odwiedzający w okresie międzywojennym górskie uzdrowisko.  Ten wyposażony w specjalną rurkę dzbanek, wymusza picie wody małymi łykami, co umożliwia docenienie jej walorów zdrowotnych i smakowych. 
Czytaj
Lądek-Zdrój – najstarsze uzdrowisko w Polsce

„Nie widziałem nigdy uzdrowiska, którego położenie miało wygląd bardziej obliczony na zachowanie czy przywrócenia zdrowia niż Lądek” – miał napisać w liście z podróży John Quincy Adams – późniejszy prezydent Stanów Zjednoczonych.
To najstarsze w Polsce uzdrowisko położone jest w południowo-wschodniej części Ziemi Kłodzkiej, u stóp malowniczych Gór Złotych, Bialskich i Krowiarek. Bogactwo występujących tu naturalnie leczniczych wód termalnych oraz dogodne warunki klimatyczne, czynią Lądek-Zdrój wspaniałym miejscem ucieczki od zgiełku cywilizacji, a otaczające miejscowość pasma górskie, stanową świetną bazę wypadową dla osób ceniących aktywne formy wypoczynku i kontakt z przyrodą.

Barokowe baseny w Lądku-Zdroju

„Zdrój Wojciech” to gmach z 1680 roku posadowiony bezpośrednio nad gorącym źródłem w centrum Lądka-Zdroju. Przepiękna, przeprojektowana w 1880 r. bryła budynku wzorowana jest na planach łaźni tureckiej. Obiekt dostarcza kuracjuszom wyjątkowych wrażeń estetycznych, a górująca nad parkiem zdrojowym barokowa kopuła, już z oddali zachęca do skierowania ku niej kroków.

Zdj. materiał prasowy Uzdrowiska Lądek-Długopole S.A.

Błędne Skały

Miejsce jest tak unikalne, że kręcono tu niektóre sceny do filmu „Opowieści z Narni: Książę Kaspian”. Malownicza sceneria skalnego labiryntu, o powierzchni ponad 20 ha, jest nie lada atrakcją turystyczną Gór Stołowych. Rezerwat Błędne Skały, bo o nim dziś Wam przypominamy, jest łatwo dostępny dla turystów. Dotrzecie tu w kilka minut z pobliskiego parkingu leśnego. Naturalny skalny labirynt można zwiedzać udając się na liczącą około 1,5 km wycieczkę. Czasami przeciskanie się wąskimi i wysokimi na 10 m szczelinami skalnymi przysparzać może turystom trochę kłopotu.

Historia Błędnych Skał rozpoczęła się około 100-66 mln lat temu – w okresie późnej kredy. Wówczas tereny te pokrywało ogromne morze, na dnie którego odkładały się osady. W późniejszym okresie, na skutek ruchów górotwórczych, zostały one wypchnięte ku górze, a następnie zwietrzały przybierając fantazyjne formy. Według słowiańskich źródeł, za utworzenie skalnego labiryntu odpowiedzialny był Duch Gór Liczyrzepa. Nie przytaczamy jednak dziś tej legendy, gdyż wydaje się ona znacznie słabiej udokumentowana.

Ciekawostką regionu jest występująca w tutejszych lasach spora populacja muflonów – odmiany dzikich owiec górskich, które możemy spotkać podczas wędrówki. Zostały tu przywiezione 100 lat temu z dalekiej Korsyki przez myśliwych.

Twierdza Kłodzko

Twierdza Kłodzko jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Dolnego Śląska i jednym z najstarszych zespołów obronnych w Polsce. Przez ponad 900 lat istnienia była kilkukrotnie gruntownie przebudowywana i unowocześniana. Odnosiła też liczne szkody bitewne.  Tylko raz w swojej historii została naprawdę zdobyta. Udało się to Austriakom, którzy w 1760 r, podczas wojen śląskich, szturmem przejęli warownię we władanie.

Do zwiedzania udostępniono zaledwie 10% kompleksu obronnego, a i tak wycieczka, wraz ze zwiedzaniem kilometrowego podziemnego labiryntu chodników kontrminowych, zajmie Wam około 2,5 godziny.

Jaskinia Niedźwiedzia

Jaskinia Niedźwiedzia w masywie Śnieżnika, jest zgodnie uznawana za królową z polskich jaskiń. Kto nie widział – musi zobaczyć koniecznie! Wielkość komnat oraz oszałamiające bogactwo szaty naciekowej sprawiają, że miejsce to onieśmiela i urzeka przepychem form: stalagmitów, stalaktytów, polew kalcytowych oraz imponujących draperii węglanowych. Łączna długość korytarzy wynosi ponad 5 km, co czyni Jaskinię Niedźwiedzią najdłuższą z jaskiń Sudeckich i plasuje wśród dziesięciu najdłuższych jaskiń w Polsce.

Wstęp do jaskini jest płatny, a trasa turystyczna jest bardzo dobrze przygotowana. Rokrocznie jaskinię odwiedza około 100 tysięcy osób. Więcej informacji znajdziecie na: jaskinianiedzwiedzia.pl

Skarby Złotego Stoku

Nieczynna kopalnia złota w Złotym Stoku, wraz z repliką średniowiecznej osady górniczej, jest wspaniałą atrakcją dla rodzin z dziećmi. Warto ją odwiedzić niezależnie od pogody czy pory roku.
Do wyboru mamy kilka opcji zwiedzania. Wycieczka podstawową trasą rozpoczyna się przejazdem kolejką kopalnianą. Główną atrakcją na szlaku jest podziemny wodospad. Można też zdecydować się na krótki podziemny spływ łodzią, przez zalany fragment sztolni Gertruda.
Górnictwo w okolicach Złotego Stoku ma ponad 1000-letnią tradycję. Prawdziwy rozkwit nastąpił w XVI w. W tym czasie ze swoich prawie 200 szybów kopalnianych, miejscowość dostarczała około 8% całej europejskiej produkcji złota.
Działalność górnicza w tym miejscu trwała nieprzerwanie do 1961 roku, kiedy to podjęto decyzję o zaprzestaniu wydobycia, a szyby w krótkim czasie wypełniła woda. Na przestrzeni wieków szacuje się, że wydrążono tu około 320 kilometrów korytarzy. Prace wydobywcze odbywały się na 21 poziomach, na głębokości nawet 500 metrów pod powierzchnią ziemi. Do zwiedzania udostępniona jest tylko niewielka część z nich.

Wodospad Wilczki

Odwiedzając w wakacje Lądek-Zdrój, warto wybrać się na wycieczkę do majestatycznego wodospadu Wilczki, znajdującego się w masywie Śnieżnika.

Jest to drugi największy wodospad w Sudetach, liczy 22 m wysokości. Co ciekawe, przed powodzią w 1997 r było on o pięć metrów wyższy. Żywioł zniszczyły wówczas nabudowany w XIX próg, przywracając kaskadę wodną do naturalnej wysokości.

Sam wodospad jest łatwo dostępny, warto go odwiedzić po opadach deszczu, gdy w strumień jest przepełniony wodą.

Teren wokół wodospadu został bardzo dobrze przygotowany pod kątem odwiedzających to miejsce turystów. Utworzono nad nim pomosty widokowe z solidnymi metalowymi barierkami.

Jak powstaje papier?

Czasami jest tak, że mijasz budynek i nie możesz od niego oderwać wzroku. Chcesz wejść do środka i dowiedzieć się co skrywa ta unikalna architektoniczna perełka. XVII-wieczny barokowy młyn papierniczy w Dusznikach-Zdroju jest takim właśnie obiektem – jedynym w Polsce i jednym z nielicznych w świecie.

W mieszczącym się tu Muzeum Papiernictwa zobaczymy kolekcję papierów z tzw. „filigranami”, z których najstarsze pochodzą z XVI w. Poznamy techniki produkcji papieru, zobaczymy kolekcję maszyn drukarskich i urządzenia do analizy właściwości papierów.

Dodatkową atrakcją są warsztaty papiernicze, podczas których turyści samodzielnie tworzą arkusze ozdobnego papieru.

Fot. Materiał prasowy Muzeum Papiernictwa

Pijałki

Porcelanowa pijałka, bez której nie mógł się obyć żaden kuracjusz odwiedzający w okresie międzywojennym górskie uzdrowisko.
Ten wyposażony w specjalną rurkę dzbanek, wymusza picie wody małymi łykami, co umożliwia docenienie jej walorów zdrowotnych i smakowych.
Najsłynniejsze pijałki dla polskich uzdrowisk produkowane były przez Zakłady Porcelany z Ćmielowa.
Pięknie wykonane, stawały się popularną ozdobą domowych kredensów, przypominając kuracjuszom o udanym sanatoryjnym turnusie.
Dziś też, wybierając się do Krynicy-Zdrój, Muszyny lub Lądka-Zdroju, wygrzebmy ten nieco zapomniany artefakt z domowych zakamarków.
Jeśli nie mamy jeszcze pijałki, zawsze możemy kupić ją na miejscu w uzdrowisku. Pijałki te są nie tylko bardzo funkcjonalne,  ale pozwalają też przenieść się myślami do eleganckich czasów rozkwitu sanatoriów, w których coroczne turnusy zdrowotne były popularnym sposobem zagospodarowania czasu, przeznaczonego na odpoczynek.

Oferty specjalne

majówka
Lądek-Zdrój

Zapraszamy w okolice Lądka Zdroju do naszego ośrodka, który ofertuje ciszę, spokój, pyszną domową kuchnię, oraz czyste powietrze. Przepiękne górskie krajobrazy oraz potok przepływający przy naszym ośrodku towarzyszą niezwykłej, całorocznej atmosferze. Jedyna widokowa platforma na Trojaku zachęca do zwiedzania naszej okolicy.

Domowa kuchnia
Zabiegi w ośrodku
Bilard
Tenis stołowy
Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita w Lądku-Zdroju
Cena od
210 zł
Boże Ciało
Lądek-Zdrój

Zapraszamy w okolice Lądka Zdroju do naszego ośrodka, który ofertuje ciszę, spokój, pyszną domową kuchnię, oraz czyste powietrze. Przepiękne górskie krajobrazy oraz potok przepływający przy naszym ośrodku towarzyszą niezwykłej, całorocznej atmosferze. Jedyna widokowa platforma na Trojaku zachęca do zwiedzania naszej okolicy.

Domowa kuchnia
Zabiegi w ośrodku
Bilard
Tenis stołowy
Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita w Lądku-Zdroju
Cena od
220 zł

Pokoje

Wszystkie pokoje są z łazienkami, wyposażone w TV sat, suszarkę do rąk i włosów.
Pokoje 1-, 2- i 3-osobowe z możliwością dostawki.

Zobacz więcej
1 Gości
Pokój 1-osobowy standard
15 m2
Do 1+dziecko Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Akcesoria na życzenie:
czajnik bezprzewodowy

Akcesoria na życzenie :

Pokoje typu standard mają na wyposażeniu wygodne łóżko, telewizor, a w łazience suszarkę do rąk i włosów.

2 Gości
Pokój 2-osobowy standard (z balkonem lub bez)
18 m2
Do 2+1 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Akcesoria na życzenie:
czajnik bezprzewodowy

Akcesoria na życzenie :

Pokoje typu standard – z balkonem lub bez balkonu – mają na wyposażeniu wygodne łóżko, telewizor, a w łazience suszarkę do rąk i włosów.

3 Gości
Pokój 3-osobowy standard (z balkonem lub bez)
20 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Akcesoria na życzenie:
czajnik bezprzewodowy

Akcesoria na życzenie :

Pokoje typu standard – z balkonem lub bez balkonu – mają na wyposażeniu wygodne łóżko, telewizor, a w łazience suszarkę do rąk i włosów.

4 Gości
Apartament (z balkonem lub dwupoziomowy)
22 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Akcesoria na życzenie:
czajnik bezprzewodowy

Akcesoria na życzenie :

Mamy dwa rodzaje apartamentów – dwa z balkonem oraz dwa dwupoziomowe, wszystkie od strony południowej. Słoneczne z ujęciem szumu potoku. Apartamenty mają na wyposażeniu wygodne łóżko, telewizor, a w łazience suszarkę do rąk i włosów.

Restauracje i bary

Zobacz więcej
Stołówka
tradycyjna polska kuchnia
Pn-Nd
07:00-19:00
W Centrum Konferencji i Rekreacji w Lądku Zdroju serwowane są dania tradycyjnej polskiej kuchni. Staramy się dostosować do wymogów klienta, tak aby dania były smaczne świeże i rozpieszczające podniebienia naszych gości.

Relaks

Zobacz więcej
Boiska do gier dla dzieci

Ogólnodostępne możliwości korzystania z boisk i terenu przy ośrodku.

Bilard, tenis stołowy

Pomieszczenie przy restauracji.

Sala bokserska

Wyposażenie w sprzęt bokserski.

Chata grillowa

Sale konferencyjne

W obiekcie dostępne są 3 sale konferencyjne wyposażone w ekran, flipchart, projektor i rzutnik.

Zobacz więcej
Sala duża/sala boksersk
Do 80 Osób
120 m2

Klimatyzowana sala z dostępem do światła dziennego.

Ustawienia stołów
kinowy
120
klasa
80
podkowa
70
bankietowe zasiadany
70
bankietowe stojące
100
Sala "8" średnia
Do 40 Osób
50 m2

Słoneczna sala z wyjściem na taras.

Ustawienia stołów
kinowe
60
klasa
40
bankietowe zasiadane
40
bankietowe stojące
45
Sala "3" czytelnia
Do 20 Osób
20 m2

Kameralna sala na mniejsze spotkania.

Ustawienia stołów
klasa
16
podkowa
12
bankietowe zasiadane
16
bankietowe stojące
20

Dojazd i kontakt

Dojazd do obiektu od strony Kłodzka.

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Dworzec
1,5 km
Dworzec
25 km
Lotnisko
120 km
Dane kontaktowe
Centrum Konferencji i Rekreacji w Lądku-Zdroju
Graniczna 14
57-540 Lądek-Zdrój
dolnośląskie
Ważne informacje
doba hotelowa
14:00-12:00
właściciel obiektu
Geovita S.A.
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Centrum Konferencji i Rekreacji Geovita w Lądku-Zdroju
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny