W każdym z naszych obiektów zapłacisz bonem turystycznym.

pl

Golden Tulip Gdańsk Residence

Gdańsk, Piastowska 160

O obiekcie

Golden Tulip Gdańsk Residence to nowoczesny obiekt marki Golden Tulip, należącej do miedzynarodowej sieci Louvre Hotels Group. Obiekt zlokalizowany jest tuż przy piaszczystej plaży na gdańskim Jelitkowie, 4 km od sopockiego molo i 9 km od centrum Gdańska. Do dyspozycji gości oddano 195 dużych i komfortowych pokoi, restaurację, bar, przestrzeń konferencyjną oraz część wellness z basenem, brodzikiem, jacuzzi i sauną. Przy obiekcie znajduje się parking.

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
bliskość plaży
basen
obiekt przyjazny dzieciom
Inspiracje turystyczne w okolicy

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Jedna z największych kolekcji bursztynu na świecie.
Czytaj

Dar Pomorza

Dar Pomorza to piękna fregata, niegdyś pływająca po dalekich morzach, a dzisiaj będąca statkiem muzeum, zacumowanym przy Molo Południowym w Gdyni.
Czytaj

Molo w Sopocie

Sopockie Molo liczy 511,5 m i jest najdłuższym drewnianym molo w Europie oraz główną atrakcją miasta, odwiedzaną rokrocznie przez blisko 1 100 000 turystów.
Czytaj

Marsz Śledzia

Są to zawody sportowe, ale rywalizację między zawodnikami zastępuje współpraca i dobra zabawa. Impreza ma miejsce na płyciźnie zatoki Puckiej - łączącej Hel ze stałym lądem w Rewie.
Czytaj

Szlakiem polskich latarni morskich

Aktywny wypoczynek nad brzegiem Morza Bałtyckiego.
Czytaj

Z wizytą u Heweliusza – Centrum Hevelianum

Miejsce, w którym nauka przyjemnie łączy się z rozrywką.
Czytaj

Czas na morsowanie – wzmocnienie i energia

Zimna woda zdrowia doda - a w Polsce jest wiele miejsc do morsowania.
Czytaj

Ferie na nartach, z widokiem na morze

Kaszubskie stoki urzekają wspaniałymi warunkami do jazdy na nartach.
Czytaj

Świąteczne choinki i iluminacje

Spacery wśród ulicznych, świątecznych dekoracji.
Czytaj

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce

Oryginalne wyroby, smakołyki i wiele atrakcji w świątecznym klimacie.
Czytaj
Gdańsk – nowoczesność i bogata historia

Gdańsk daje wiele możliwości. To duże, portowe miasto leżące w północnej Polsce, bezpośrednio nad Morzem Bałtyckim, które wraz z Gdynią i Sopotem tworzą Trójmiasto.

To miejsce dla osób aktywnych, ale też zainteresowanych wielowiekową historią i marynistyką. Znajdziemy tu wiele zabytków i atrakcji kulturalnych, jak również piękne, piaszczyste plaże. Warto też odkrywać Gdańsk od strony wody.

Więcej informacji o Gdańsku i jego atrakcjach znajdziesz na:
Polska Travel – Gdańsk

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Jesień to wspaniała pora roku dla poszukiwaczy i wielbicieli bursztynu, kiedy to pogoda i wzburzony Bałtyk sprzyjają wymywaniu bursztynu z dna morza.

Dla tych, którzy nie wybierają się w tym czasie na plażę alternatywą jest wizyta w Muzeum Bursztynu w Gdańsku, które posiada jedną z największych kolekcji bursztynu na świecie. W obiekcie można zapoznać się z procesem powstawania bursztynu, jak również podziwiać niezwykłe okazy z zatopionymi w nich roślinami i zwierzętami oraz wyroby i przedmioty użytkowe z bursztynu.
Obecnie muzeum mieści się w nowej lokalizacji, w Wielkim Młynie na Starym Mieście – zabytkowym obiekcie średniowiecznej architektury, zbudowanym około 1350 r. przez Krzyżaków, który sam w sobie stanowi ciekawą, historyczną atrakcję turystyczną.

Więcej na stronie Muzeum Bursztynu.

Amber Sky w Gdańsku

Wysoki na 50 m, ważący 440 ton, diabelsko wielki młyn Amber Sky jest atrakcją Trójmiasta. Wyposażono go w 36 klimatyzowanych gondoli, mogących pomieścić po 6 śmiałków każda. Jeżeli nie próbowaliście, to być może nadszedł najlepszy czas by odwiedzić Gdańsk i Amber Sky!

Znajduje się on na Ołowiance, tuż obok popularnego punktu do zdjęć z napisem GDAŃSK. Zresztą trudno tu nie trafić. Diabelski Młyn widoczny jest już z odległych dzielnic miasta. Czas jazdy to około 15 minut.

Dar Pomorza

Dar Pomorza to piękna fregata, niegdyś pływająca po dalekich morzach, a dzisiaj będąca statkiem muzeum, zacumowanym przy Molo Południowym w Gdyni. W trakcie 50 lat służby, statek przepłynął blisko milion kilometrów (509 mil morskich), był pierwszym statkiem polskiej bandery, który opłynął kulę ziemską. Wyszkolono na nim 13000 żeglarzy.

Podczas pobytu w Trójmieście, warto odwiedzić tę ”pływającą legendę” i dowiedzieć się o niej więcej. Zwiedzanie zajmie nam około 40 minut.

Molo w Sopocie

Pierwszy pomost zbudowany został przez lekarza wojsk napoleońskich Jerzego Haffnera (zwanego też „wesołym doktorkiem”). Liczył 31,5 m długości i był demontowany na zimę w obawie przed uszkodzeniem przez kry lodowe. W kolejnych etapach rozbudowano go – najpierw do długości 150 m, następnie 315 m. Pierwotnie pełnił funkcję lokalnej przystani, z czasem przekształcił się w popularny obiekt imprezowy.

Od 1927 roku Sopockie Molo liczy 511,5 m długości i jest najdłuższym drewnianym molo w Europie oraz główną atrakcją miasta, odwiedzaną rokrocznie przez blisko 1 100 000 turystów.

Marsz Śledzia

Słyszeliście o marszu śledzia?
Są to zawody sportowe, ale rywalizację między zawodnikami zastępuje współpraca i dobra zabawa. Impreza ma miejsce na płyciźnie zatoki Puckiej – łączącej Hel ze stałym lądem w Rewie.

Zawody rozgrywają się w czterech etapach:

  • “Etap wiary” – wejście do wody i stopniowe oddalanie się od brzegu półwyspu Helskiego. Po około 700 m woda staje się na tyle głęboka, że na chwilę traci się grunt pod stopami.
  • “Etap syndrom Mojżesza” – marsz w wodzie po kolana, a potem po wąskim pasku suchej ziemi, jak biblijny Mojżesz, “mając mur z wód po prawej i lewej stronie”. Zawodnicy mijają wystające z wody wraki statków (niczym zatopione rydwany faraona), w tym wrak okrętu podwodnego ORP Kujawiak.
  • “Etap próby” – każdy uczestnik zjada specjalnie przyrządzonego śledzia, popijając go marynarskim napojem. Wszystko po to, by móc z odwagą stawić czoła ostatniemu wyzwaniu.
  • “Etap byle do brzegu” – to już prawdziwa walka o przetrwanie. Uczestnicy płynąc muszą pokonać kilometrowy sztuczny przekop w mieliznach. Są tu ciągnięci na linie przez kutry rybackie. Motywacją do utrzymania się na powierzchni wody, jest widoczny w oddali brzeg.

Płycizna ciągnąca się łukiem pomiędzy Kuźnicą Morską i Rewą jest naturalnym piaszczystym wałem – zatopioną mierzeją utworzoną pomiędzy obecnym Zalewem Puckim (zwanym Małym Morzem) oraz Zatoką Pucką.

Więcej informacji oraz terminarz zawodów na: www.marszsledzia.pl

Zdj. materiał prasowy organizatora.

Szlakiem polskich latarni morskich

Szlak polskich latarni morskich to propozycja dla miłośników ciekawostek architektonicznych, jak również dla wszystkich tych, którzy spędzają urlop nad Morzem Bałtyckim.

Wzdłuż polskiego wybrzeża usytuowanych jest 17 latarni, a każda z nich jest urokliwa i niepowtarzalna. Każdy z tych obiektów ma też swoją historię związaną z wybrzeżem, jego mieszkańcami i żeglugą bałtycką. Warto oderwać się na chwilę od plażowania i zwiedzić choć niektóre z nich.

Cały szlak prowadzący od Świnoujścia do Krynicy Morskiej liczy ponad 600 km i najszybciej jest go pokonać samochodem.

Dla miłośników aktywnego zwiedzania, dobrym rozwiązaniem będą również wycieczki rowerowe lub spacery do pobliskich latarni.

www.latarnie.pl

Z wizytą u Heweliusza – Centrum Hevelianum

Dziś zabieramy Cię w miejsce gdzie historia spotyka nowoczesność, a nauka przyjemnie łączy się z rozrywką.

W siedemnastowiecznym forcie, na wzniesieniu Góra Gradowa, w centrum Gdańska znajduje się Hevelianum – centrum edukacyjno-rozrywkowe, gdzie można odbyć podróż do gwiazd, wejść do oka cyklonu, a także bezpiecznie pobawić się prądem.

W ofercie Hevelianum znajduje się mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Poza atrakcjami wewnątrz centrum Hevelianum polecamy również czas na świeżym powietrzu i cieszenie się zielenią otaczającego terenu i pięknymi widokami z Góry Gradowej.

Czas na morsowanie – wzmocnienie i energia

Kąpiele w zimnej wodzie z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. To świetny sposób na wzmocnienie organizmu, zadbanie o naszą odporność, a przede wszystkim duża dawka pozytywnej energii.

W Polsce jest wiele miejsc idealnych do morsowania. Można znaleźć ich nawet kilkaset (mapy morsowanie znajdziesz w Internecie). Najbardziej oczywiste jest wybrzeże Bałtyku, ale również liczne jeziora, zalewy i inne zbiorniki wodne nadają się do zimowych kąpieli.
Pomimo wielu korzyści zdrowotnych, przed rozpoczęciem morsowania należy skonsultować się z lekarzem. Kąpiele najlepiej zażywać w większej grupie, dlatego dobrym pomysłem jest dołączenie do klubu morsów, gdzie będziemy pod okiem doświadczonych uczestników kąpieli.

Kto i gdzie morsuje?
– Olsztyński Klub Morsów „Iglo” (plaża w Kortowie, Olsztyn)
– Morsy Warszawa (Jezioro Czerniakowskie, Warszawa)
– Morsy z Radomia (zalew w Borkach, Radom)
– Morsy w Łodzi (Arturówek, Łodzi)
– Morsy Poznań oraz Złotniki Morsują (Jezioro Kierskie, k. Poznania)
– Klub Morsów „Morświn” (Świnoujście)
– Kołobrzeski Klub Morsów (Kołobrzeg)
– Gdański Klub Morsów (Jelitkowo, Gdańsk)

Sezon na morsowanie trwa od jesieni do wiosny. Zatem, kto jeszcze nie wypróbował taj atrakcji nadal ma okazję wskoczyć do lodowatej wody w tym sezonie.

Ferie na nartach, z widokiem na morze

Sezon narciarski w pełni. Spragnieni wrażeń amatorzy sportów zimowych ruszyli na stoki, oblegając najpopularniejsze górskie destynacje. A może by tak pojechać na narty w odwrotnym kierunku? Wszak zimą na Wybrzeżu można spędzać czas tak samo aktywnie jak w górach! Kaszubskie stoki urzekają wspaniałymi warunkami do jazdy oraz niepowtarzalną morską panoramą, a trasy są idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy czy snowboardzistów. Ci zaś, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnego narciarstwa mogą je zamienić na snow zorbing lub snow tubing. Ferie nad morzem będą więc świetnym pomysłem dla każdego – niezależnie od tego, czy pragnie spędzać czas aktywnie, czy woli spokojne spacery i pełne jodu powietrze.

Świąteczne choinki i iluminacje

W wielu miastach grudzień to czas radosnych świątecznych jarmarków i wielu atrakcji z tym związanych. Jednak przede wszystkim to okazja to podziwiania przepięknych bożonarodzeniowych i noworocznych dekoracji oraz iluminacji, którymi zostają udekorowane ulice miast. Zazwyczaj w centralnym miejscu staje ogromna, przystrojona choinka, która zachwyca przez kilka tygodni mieszkańców miasta i przyjezdnych.

W tym czasie warto udać się na spacer przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w Warszawie, wśród zachwycająco rozświetlonych dekoracji ulic, aż do Starego Miasta i ustawionej na pl. Zamkowym choinki. W Krakowie zaś najbardziej okazałą choinkę można podziwiać na Rynku Głównym. Także inne polskie miasta jak np. Gdańsk, Szczecin, Katowice i Poznań zachwycają swoimi bogato zdobionymi choinkami i świątecznie rozświetlonymi ulicami.

Zapraszamy na spacery!

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce

Tradycja świątecznych jarmarków na stałe już zawitała do krajów europejskich, w tym również do Polski. Targi świąteczne to okazja do zakupów oryginalnych świątecznych wyrobów i rękodzieła miejscowych i przyjezdnych rzemieślników, jak również skosztowania lokalnych specjałów. To również okazja do radosnych spotkań z rodziną lub przyjaciółmi w magicznej, świątecznej atmosferze.

W Polsce najstarszy targ świąteczny odbywa się w Krakowie, na Rynku Głównym, gdzie obok świątecznych zakupów można wziąć udział w licznych imprezach towarzyszących. Główną atrakcją jest tu organizowany od lat barwny Korowód Kolędniczy.
W Warszawie świąteczny jarmark corocznie zdobi Stare Miasto. Świąteczną, rodzinną atmosferę zapewniają tu stragany pełne smakołyków wyrobów artystycznych oraz prezentów, zaś przy Pomniku Syrenki można poślizgać się na lodowisku i rozgrzać świątecznymi specjałami.
W Gdańsku natomiast niezwykły świąteczny klimat można poczuć w jego historycznym centrum, na Targu Węglowym i okolicznych uliczkach, które ozdobiono mnóstwem iluminacji, figur oraz choinkami. Atrakcją są tu tematyczne zakątki, w tym Mikołajowy Zakątek.
Niezwykły i zachwycający jarmark świąteczny organizowany jest również we Wrocławiu. To jeden z piękniejszych targów oferujący niezwykłe atrakcje w bajkowej scenerii, w tym karuzelę dla najmłodszych. Także Poznań ma wiele do zaoferowania swoim corocznym targiem pod nazwą Betlejem Poznańskim, gdzie na odwiedzających czekają m.in. liczne świąteczne stragany, występy artystyczne i atrakcje dla dzieci.

Zapraszamy!

 

 

Katarzynki i Andrzejki – tradycje i zwyczaje

Andrzejaki i Katarzynki są już wielowiekową tradycją i wiążą się ze zwyczajami wróżenia oraz przepowiadania przyszłości. Dawniej związane były głównie ze stanem panieńskim i kawalerskim – panny spotykały się w wigilię św. Andrzeja (29 listopada), zaś dla kawalerów był przeznaczony wieczór (23 listopada) przed dniem św. Katarzyny. W tym czasie wróżono sobie na wiele sposobów i wykonywano rozmaite rytuały, a wszystko po to by poznać swoje przeznaczenie. Dużą wagę przywiązywano również do wizji w snach.

Obecnie bardziej popularne jest obchodzenie Andrzejek i jest to okazja to radosnych spotkań oraz zabaw dla każdego, niezależnie od wieku i stanu cywilnego. Jest to również czas na ostatnie huczne zabawy przed okresem adwentu.

Wieczór andrzejkowy można spędzić w zaciszu domowym lub wybrać się na jedną z licznych imprez organizowanych z tej okazji.

 

 

Oferty specjalne

Boże Ciało
Gdańsk

Na początku lata przyjedź do Golden Tulip Gdańsk Residence i odpoczywaj w ciepłych promieniach czerwcowego słońca na pięknej bałtyckiej plaży. Podaruj sobie chwilę wytchnienia, relaksując się w naszej strefie Wellness&Gym i odpocznij w jednym z przestronnych apartamentów.

atrakcyjna cena
pełne wyżywienie
zniżki do miejsc zabaw w Trójmieście
Golden Tulip Gdańsk Residence
Cena od
najlepsza cena dnia + dzieci gratis
Gdańsk

Odkryjcie północną Polskę całkiem na nowo! Kto powiedział, że polskie morze warto odwiedzić tylko latem? Wraz z rodziną wybierz się w jesienną podróż do Gdańska i złap ostatnie promienie słońca nad brzegiem morza. Taki rodzinny wyjazd to najlepszy sposób na naładowanie baterii przed nadchodzącą zimą.

atrakcyjna cena
dzieci gratis
pełne wyżywienie
Golden Tulip Gdańsk Residence
Cena od
10% rabatu od ceny dnia, dzieci gratis
lato
Gdańsk

Golden Tulip Gdańsk Residence to nowoczesny kompleks hotelowy przyjazny rodzinom. Bliska odległość od morza sprawia, że jest to idealny wybór na miejsce wypoczynku dla dorosłych i dzieci. Wyjątkowo wygodne i przestronne pokoje, w pełni wyposażony aneks kuchenny, doskonała polska kuchnia i możliwość korzystania z centrum Wellness zapewnią Państwu udany pobyt.

atrakcyjna cena
dzieci gratis
pełne wyżywienie
zniżki do miejsc zabaw w Trójmieście
Golden Tulip Gdańsk Residence
Cena od
super cena + dzieci gratis
city break
Gdańsk

Golden Tulip Gdańsk Residence jest partnerem Lechii Gdańsk!
Z myślą o wszystkich fanach piłki nożnej stworzyliśmy pakiet na pobyt w trakcie sezonu 2022/2023.

atrakcyjna cena
basen, jacuzzi, sauna sucha, łaźnia
voucher na piwo i nachosy
Golden Tulip Gdańsk Residence
Cena od
cena dnia -15%
wiosna
Gdańsk

Wiosna − najpiękniejsza z czterech pór roku w przyrodzie… Najlepiej spędzić ją nad morzem!

atrakcyjna cena
dzieci gratis
pełne wyżywienie
Golden Tulip Gdańsk Residence
Cena od
10% rabatu + dzieci gratis

Pokoje

Golden Tulip Gdańsk Residence oferuje 28 komfortowych pokoi typu Standard, 116 pokoi Studio z oddzielną sypialnią i pokojem dziennym oraz 51 przestronnych apartamentów z dwoma sypialniami i antresolą. Każdy pokój posiada w pełni wyposażony aneks kuchenny, wygodną łazienkę i szereg udogodnień dostępnych na życzenie.

 

Zobacz więcej
2 Gości
Pokoje Standard
30 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Płyta grzewcza

Żelazko

Deska do prasowania

 

 

Akcesoria na życzenie :

 

 

2 Gości
Pokoje Studio
40 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Płyta grzewcza

Żelazko

Deska do prasowania

 

Akcesoria na życzenie :

 

 

2 Gości
Pokoje Suite
65 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Płyta grzewcza

Żelazko

Deska do prasowania

 

Akcesoria na życzenie :

 

 

Restauracje i bary

UWAGA! Dostępność usług gastronomicznych zgodnie z aktualnymi wytycznymi epidemiologicznymi.

 

Zobacz więcej
Restauracja Patio
polska, międzynarodowa
Pn-Nd
07:00-11:00
Pn-Nd
13:00-22:00
Restauracja a’la carte oferuje różnorodność potraw: od klasyków kuchni międzynarodowej po regionalne specjały. Szczególnie zapraszamy Najmłodszych Gości – dla nich przygotowaliśmy smaczne i zdrowe menu, które z pewnością zdobędzie ich uznanie.

 

 

Relaks

W Golden Tulip Gdańsk Residence znajduje się basen, jacuzzi, sauna sucha oraz parowa, brodzik dla dzieci, sala fitness wyposażona w nowoczesny sprzęt.

UWAGA! Dostępność strefy SPA i usług wellness zgodnie z aktualnymi wytycznymi epidemiologicznymi.

 

Zobacz więcej
Basen

 

 

Jacuzzi

 

 

Siłownia

 

 

Sale konferencyjne

 

 

Zobacz więcej
Sala konferencyjna 1
Do 45 Osób
50 m2

Przestronna sala konferencyjna idealna do organizacji szkoleń i warsztatów. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audio-wideo, flipchart oraz szybkie łącze internetowe. Bufet kawowy serwowany jest na sali.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
45
Szkolne
30
U-shape
21
Sala konferencyjna 2
Do 45 Osób
55 m2

Przestronna sala konferencyjna, idealna do organizacji szkoleń i warsztatów. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audio-wideo, flipchart oraz szybkie łącze internetowe. Bufet kawowy serwowany jest na sali.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
45
Szkolne
30
U-shape
18
Sala konferencyjna 1+2
Do 100 Osób
105 m2

Przestronna sala konferencyjna z dostępem do światła dziennego, idealna do organizacji szkoleń i warsztatów. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audio-wideo, flipchart oraz szybkie łącze internetowe. Bufet kawowy serwowany jest na sali.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
100
Szkolne
54
U-shape
30

Dojazd i kontakt

 

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Dworzec PKP: 9,2 km
Dworzec PKS: 9,2 km
Lotnisko: 15,6 km
Dane kontaktowe
Golden Tulip Gdańsk Residence
Piastowska 160
80-358 Gdańsk
pomorskie
Ważne informacje
Zameldowanie
od 15:00
Wymeldowanie
do 12:00
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Golden Tulip Gdańsk Residence
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny