pl

Halo Hel

Hel, Boczna 11

O obiekcie

Halo Hel to obiekt należący do nowej polskiej marki sieci hoteli i obiektów, która oferuje nowoczesny standard obsługi w możliwie przystępnych cenach. Halo Hel stawia na świetną lokalizację obiektu – nad morzem, 200 m od piaszczystej plaży, a jednocześnie w pobliżu centrum Helu, co sprawia, że takie atrakcje, jak główny deptak miasta, port rybacki i fokarium są na wyciągnięcie ręki.

Do dyspozycji Gości są 54 komfortowe pokoje o powierzchni 30 m² z łazienką z prysznicem, utrzymane w nowoczesnej, eleganckiej, morskiej stylistyce.

Przy obiekcie znajduje się parking.

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
świetna lokalizacja
nowo wyremontowane wnętrza
obiekt przyjazny zwierzętom
Inspiracje turystyczne w okolicy

Fokarium

Jadąc na Hel przygotujcie monety 5-złotowe! Przecież będąc tu nie można ominąć okazji odwiedzenia jedynego w Polsce fokarium. Wpuści nas do niego automat - na monety.
Czytaj

Hel – ścieżką rowerową na początek Polski

Wybierz się na rowerową wycieczkę po Półwyspie Helskim.
Czytaj

Muzeum Rybołówstwa

Kościół Piotra i Pawła w Helu, wybudowany został na przełomie XIV i XV w., a od 1526 r. należał do wspólnoty Kościoła Ewangelickiego. Przed 1647 r. wieża kościelna pełniła ważną funkcję latarni morskiej. Palono tu ogień jako światło nawigacyjne dla kutrów i statków.
Czytaj

Port w Helu

W okresie międzywojennym stanowił największą polską bazę rybacką. W 1921 roku w porcie zarejestrowanych było aż 180 rybaków, 42 kutry motorowe oraz 175 łodzi żaglowo-motorowych.
Czytaj

Marsz Śledzia

Są to zawody sportowe, ale rywalizację między zawodnikami zastępuje współpraca i dobra zabawa. Impreza ma miejsce na płyciźnie zatoki Puckiej - łączącej Hel ze stałym lądem w Rewie.
Czytaj

Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu

Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu czynne jest sezonowo, posiada bogaty zbiór eksponatów militarnych pochodzących z II Wojny Światowej.
Czytaj

Jastarnia

Do lat dwudziestych XX w. była to mała, cicha wioska rybacka, niewiele osób wiedziało o jej istnieniu
Czytaj

Dar Pomorza

Dar Pomorza to piękna fregata, niegdyś pływająca po dalekich morzach, a dzisiaj będąca statkiem muzeum, zacumowanym przy Molo Południowym w Gdyni.
Czytaj

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Jedna z największych kolekcji bursztynu na świecie.
Czytaj

Szlakiem polskich latarni morskich

Aktywny wypoczynek nad brzegiem Morza Bałtyckiego.
Czytaj
Półwysep Helski – wiatr, woda i fantastyczne plaże

Tu zaczyna się Polska. Półwysep Helski to wyjątkowe miejsce o dwóch krajobrazach, utworzone przez bałtycki prąd morski.

Należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Oferuje Wam wspaniałe, rozległe plaże, lasy oraz dostęp do wody po obu stronach mierzei – od strony zatoki oraz od strony morza.

Jeśli jesteście miłośnikami żeglarstwa i sportów wodnych, znajdziecie tu idealne warunki przyrodnicze i pogodowe. Również ceniąc sobie spokój i wybierając się na urlop z dziećmi, znajdziecie na Półwyspie Helskim odpoczynek.

Więcej informacji o Półwyspie Helskim i jego atrakcjach znajdziecie na:
Polska Travel – Pomorskie

Fokarium

Jadąc na Hel przygotujcie monety 5-złotowe! Przecież będąc tu nie można ominąć okazji odwiedzenia jedynego w Polsce fokarium. Wpuści nas do niego automat – na monety.
Fokarium jest stacją badawczą Uniwersytetu Gdańskiego, która wspiera odbudowę populacji foki szarej w Bałtyku. Pracujący tu naukowcy zajmują się badaniem i leczeniem fok. Jeżeli tylko jest to możliwe, zwierzęta po pobycie w foczym szpitalu wracają na wolność. Odbywają się tu także pokazy i prelekcje dla turystów. Możliwość zobaczenia z bliska bałtyckich fok przyciąga co roku rzesze turystów.

Hel – ścieżką rowerową na początek Polski

Wybierz się na rowerową wycieczkę przez sosnowy las prosto z hotelu Best Western Jurata lub na krótszą wycieczkę z nowo wyremontowanego obiektu Cassubia w Helu na sam początek Polski.

Cypel Helski to po jednej stronie Zatoka Gdańska, z idealnymi warunkami do windsurfingu, kitesurfingu, a przy mroźnych zimach icekitesurfingu, a po drugiej stronie otwarte wody Bałtyku, z pięknymi piaszczystymi plażami. Od Pucka aż po sam koniec półwyspu wiedzie całkowicie oddzielona od ruchu samochodowego trasa rowerowa.

Półwysep Helski to mnóstwo atrakcji:
– Pięknie położony kurort nadmorski Jurata z molem – wychwalany w filmach, piosenkach i na obrazach
– Fokarium w Helu
– Latarnia morska w Helu
– Muzeum Obrony Wybrzeża

W Hotelu Best Western Jurata możesz wypożyczyć rower!

Muzeum Rybołówstwa

Kościół Piotra i Pawła w Helu, wybudowany został na przełomie XIV i XV w. a od 1526 r. należał do wspólnoty Kościoła Ewangelickiego.

Przed 1647 r. wieża kościelna pełniła ważną funkcję latarni morskiej. Palono tu ogień jako światło nawigacyjne dla kutrów i statków.

Mocno uszkodzony podczas II wojny światowej, obiekt nie powrócił już nigdy do pełnienia dawnej funkcji sakralnej. W latach 70-tych XX w. budowlę zaadaptowano na Muzeum Rybołówstwa.

Po modernizacji w 2016 r. stało się ono jedną z największych atrakcji Helu. Znajdziemy tu nowoczesną ekspozycję, ukazującą historię Bałtyku oraz gospodarowania bogactwami morza na przestrzeni dziejów.

Z wieży budynku rozpościera się malowniczy widok na miejscowość i port rybacki.

Port w Helu

Port rybacki w Helu położony jest w najbardziej malowniczej części miasta. Założony został w 1893 roku i jest to najstarszy port na Półwyspie Helskim. W okresie międzywojennym stanowił największą polską bazę rybacką. W 1921 roku w porcie zarejestrowanych było aż 180 rybaków, 42 kutry motorowe oraz 175 łodzi żaglowo-motorowych.

Tuż obok portu rybackiego znajduje się marina z oryginalnym budynkiem zwanym „helskim jajkiem”, który od 2006 roku służy jako centrum informacji turystycznej. Falochron zachodni portu jest popularną, turystyczną promenadę spacerową.

Marsz Śledzia

Słyszeliście o marszu śledzia?
Są to zawody sportowe, ale rywalizację między zawodnikami zastępuje współpraca i dobra zabawa. Impreza ma miejsce na płyciźnie zatoki Puckiej – łączącej Hel ze stałym lądem w Rewie.

Zawody rozgrywają się w czterech etapach:

  • “Etap wiary” – wejście do wody i stopniowe oddalanie się od brzegu półwyspu Helskiego. Po około 700 m woda staje się na tyle głęboka, że na chwilę traci się grunt pod stopami.
  • “Etap syndrom Mojżesza” – marsz w wodzie po kolana, a potem po wąskim pasku suchej ziemi, jak biblijny Mojżesz, “mając mur z wód po prawej i lewej stronie”. Zawodnicy mijają wystające z wody wraki statków (niczym zatopione rydwany faraona), w tym wrak okrętu podwodnego ORP Kujawiak.
  • “Etap próby” – każdy uczestnik zjada specjalnie przyrządzonego śledzia, popijając go marynarskim napojem. Wszystko po to, by móc z odwagą stawić czoła ostatniemu wyzwaniu.
  • “Etap byle do brzegu” – to już prawdziwa walka o przetrwanie. Uczestnicy płynąc muszą pokonać kilometrowy sztuczny przekop w mieliznach. Są tu ciągnięci na linie przez kutry rybackie. Motywacją do utrzymania się na powierzchni wody, jest widoczny w oddali brzeg.

Płycizna ciągnąca się łukiem pomiędzy Kuźnicą Morską i Rewą jest naturalnym piaszczystym wałem – zatopioną mierzeją utworzoną pomiędzy obecnym Zalewem Puckim (zwanym Małym Morzem) oraz Zatoką Pucką.

Więcej informacji oraz terminarz zawodów na: www.marszsledzia.pl

Zdj. materiał prasowy organizatora.

Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu

Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu czynne jest sezonowo, posiada bogaty zbiór eksponatów militarnych pochodzących z II Wojny Światowej.
Znajdują się tu m.in. 9-kondygnacyjna wieża kierowana ogniem. W wieży zobaczymy tematyczne wystawy związane z pracą wojska podczas II Wojny Światowej. Jest tu także najpotężniejsza bateria II Rzeczypospolitej – bateria Laskowskiego, o kalibrze 152, 4 mm, masie pocisków 47 kg i zasięgu do 26 km. Warty zwiedzenia jest skansen militarny, w którym znajdują się armaty, torpedy, łodzie, szalupy, samochody, a także kolejka wąskotorowa.

Zdj. materiał prasowy Muzeum Obrony Wybrzeża

Jastarnia

Do lat dwudziestych XX w. była to mała, cicha wioska rybacka, niewiele osób wiedziało o jej istnieniu. Dopiero uruchomiona w 1922 roku linia kolejowa na Helu oraz (pięć lat później) port dla żeglugi przybrzeżnej, stanowiły impuls rozwojowy Jastarni. Miejscowość stała się wówczas cenionym kurortem wypoczynkowym. W latach 30-tych port stanowił bazę szkoleniową dla adeptów żeglarstwa zrzeszonych w Akademickim Związku Morskim oraz w Harcerskich Drużynach Wodnych.

Dar Pomorza

Dar Pomorza to piękna fregata, niegdyś pływająca po dalekich morzach, a dzisiaj będąca statkiem muzeum, zacumowanym przy Molo Południowym w Gdyni. W trakcie 50 lat służby, statek przepłynął blisko milion kilometrów (509 mil morskich), był pierwszym statkiem polskiej bandery, który opłynął kulę ziemską. Wyszkolono na nim 13000 żeglarzy.

Podczas pobytu w Trójmieście, warto odwiedzić tę ”pływającą legendę” i dowiedzieć się o niej więcej. Zwiedzanie zajmie nam około 40 minut.

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Jesień to wspaniała pora roku dla poszukiwaczy i wielbicieli bursztynu, kiedy to pogoda i wzburzony Bałtyk sprzyjają wymywaniu bursztynu z dna morza.

Dla tych, którzy nie wybierają się w tym czasie na plażę alternatywą jest wizyta w Muzeum Bursztynu w Gdańsku, które posiada jedną z największych kolekcji bursztynu na świecie. W obiekcie można zapoznać się z procesem powstawania bursztynu, jak również podziwiać niezwykłe okazy z zatopionymi w nich roślinami i zwierzętami oraz wyroby i przedmioty użytkowe z bursztynu.
Obecnie muzeum mieści się w nowej lokalizacji, w Wielkim Młynie na Starym Mieście – zabytkowym obiekcie średniowiecznej architektury, zbudowanym około 1350 r. przez Krzyżaków, który sam w sobie stanowi ciekawą, historyczną atrakcję turystyczną.

Więcej na stronie Muzeum Bursztynu.

Szlakiem polskich latarni morskich

Szlak polskich latarni morskich to propozycja dla miłośników ciekawostek architektonicznych, jak również dla wszystkich tych, którzy spędzają urlop nad Morzem Bałtyckim.

Wzdłuż polskiego wybrzeża usytuowanych jest 17 latarni, a każda z nich jest urokliwa i niepowtarzalna. Każdy z tych obiektów ma też swoją historię związaną z wybrzeżem, jego mieszkańcami i żeglugą bałtycką. Warto oderwać się na chwilę od plażowania i zwiedzić choć niektóre z nich.

Cały szlak prowadzący od Świnoujścia do Krynicy Morskiej liczy ponad 600 km i najszybciej jest go pokonać samochodem.

Dla miłośników aktywnego zwiedzania, dobrym rozwiązaniem będą również wycieczki rowerowe lub spacery do pobliskich latarni.

www.latarnie.pl

Oferty specjalne

wiosna
Hel

Potrzebujesz odpoczynku, świeżego powietrza i ciszy? Hel to popularna nadmorska destynacja turystyczna. Skorzystaj z wyjątkowej oferty pobytów dla seniorów w Halo Hel.

atrakcyjna cena
świetna lokalizacja
Halo Hel
Cena od
90 zł/os.
majówka
Hel

Majówka to najlepszy czas na rodzinny urlop. Wiosenne, ciepłe słońce i przyjemne temperatury zachęcają do wyjazdów i podróży. Zabierz swoich bliskich i przyjedź nad morze. Odkryj moc atrakcji, piaszczyste plaże, nadmorskie krajobrazy, zapach sosnowych lasów. Skorzystaj ze specjalnej oferty w nowoczesnym obiekcie Halo Hel.

doskonała lokalizacja
10% rabatu na wybrane usługi w Best Western Jurata
Halo Hel
Cena od
1197zł za 3 doby
Boże Ciało
Hel

Hel – idealne miejsce dla tych, którzy chcą połączyć relaks nad morzem z aktywnym wypoczynkiem. Odkryjcie urokliwe ścieżki rowerowe Półwyspu Helskiego i odkryjcie lokalne specjały w przytulnych restauracjach. Hel oferuje spokój i piękno przyrody, idealne dla rodzin czy grup przyjaciół, pragnących oderwać się od codziennego zgiełku. To doskonała okazja, aby naładować baterie, cieszyć się wspólnymi chwilami i stworzyć niezapomniane wspomnienia.

doskonała lokalizacja
10% rabatu na wybrane usługi w Best Western Jurata
Halo Hel
Cena od
1197zł za 3 doby
wakacje
Hel

Spędź niezapomniane wakacje w Helu, gdzie malownicze krajobrazy Bałtyku spotykają się z ciepłą, przyjazną atmosferą. Ciesz się spacerami po piaszczystych plażach, zapachem sosnowych lasów i zachwycającymi zachodami słońca, które na długo pozostaną
w pamięci. Halo Hel to więcej niż tylko wakacje – to miejsce, gdzie każdy dzień przynosi nowe przygody i możliwość stworzenia niezapomnianych wspomnień

 

doskonała lokalizacja
10% rabatu na wybrane usługi w Best Western Jurata
Halo Hel
Cena od
1920 zł za 4 doby
wakacje
Hel

Spędź niezapomniane wakacje w Helu, gdzie malownicze krajobrazy Bałtyku spotykają się z ciepłą, przyjazną atmosferą. Ciesz się spacerami po piaszczystych plażach, zapachem sosnowych lasów i zachwycającymi zachodami słońca, które na długo pozostaną w pamięci. Halo Hel to więcej niż tylko wakacje – to miejsce, gdzie każdy dzień przynosi nowe przygody i możliwość stworzenia niezapomnianych wspomnień.

doskonała lokalizacja
promocyjna cena
Halo Hel
Cena od
1720 zł / 4 doby
wakacje
Hel

Spędź niezapomniane wakacje w Helu, gdzie malownicze krajobrazy Bałtyku spotykają się z ciepłą, przyjazną atmosferą. Ciesz się spacerami po piaszczystych plażach, zapachem sosnowych lasów i zachwycającymi zachodami słońca, które na długo pozostaną w pamięci. Halo Hel to więcej niż tylko wakacje – to miejsce, gdzie każdy dzień przynosi nowe przygody i możliwość stworzenia niezapomnianych wspomnień.

doskonała lokalizacja
promocyjna cena
Halo Hel
Cena od
1720 zł / 4 doby

Pokoje

Obiekt dysponuje 54 pokojami w tym apartamentami typu delux, wyremontowanymi w 2020 roku. W sumie dostępnych jest 198 miejsc noclegowych.

 

Zobacz więcej
2 Gości
Apartament typu deluxe
30 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Ręczniki
Mikrofalówka
Suszarka do włosów na życzenie
Żelazko na życzenie

 

Akcesoria na życzenie :

 

 

Restauracje i bary

 

 

Zobacz więcej

Relaks

 

 

Zobacz więcej

Sale konferencyjne

 

 

Zobacz więcej

Dojazd i kontakt

 

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Lotnisko Gdańsk: 91 km
Dworzec PKP: 550 m
Dworzec PKS: 550 m
Dane kontaktowe
Halo Hel
Boczna 11
84-150 Hel
pomorskie
Ważne informacje
Zameldowanie
od 15:00
Wymeldowanie
do 11:00
właściciel obiektu
PHH Hotele Sp. z o.o.
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Halo Hel
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny