W każdym z naszych obiektów zapłacisz bonem turystycznym.

pl

Cassubia

Hel, Boczna 11

O obiekcie

Cassubia Hel to obiekt należący do sieci PHH Hotele, zlokalizowany w pobliżu centrum Helu, co sprawia, że takie atrakcje, jak główny deptak miasta, port rybacki i fokarium są na wyciągnięcie ręki. Do dyspozycji Gości pozostają 54 pokoje, utrzymane w nowoczesnej, morskiej stylistyce. Przy obiekcie znajduje się parking.

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
świetna lokalizacja
nowo wyremontowane wnętrza
obiekt przyjazny zwierzętom
Inspiracje turystyczne w okolicy

Hel – ścieżką rowerową na początek Polski

Wybierz się na rowerową wycieczkę po Półwyspie Helskim.
Czytaj

Marsz Śledzia

Są to zawody sportowe, ale rywalizację między zawodnikami zastępuje współpraca i dobra zabawa. Impreza ma miejsce na płyciźnie zatoki Puckiej - łączącej Hel ze stałym lądem w Rewie.
Czytaj

Dar Pomorza

Dar Pomorza to piękna fregata, niegdyś pływająca po dalekich morzach, a dzisiaj będąca statkiem muzeum, zacumowanym przy Molo Południowym w Gdyni.
Czytaj

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Jedna z największych kolekcji bursztynu na świecie.
Czytaj

Narciarstwo biegowe w górach czy nad morzem?

Narciarstwo biegowe można uprawiać w rożnych rejonach Polski.
Czytaj

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce

Oryginalne wyroby, smakołyki i wiele atrakcji w świątecznym klimacie.
Czytaj

Ferie na nartach, z widokiem na morze

Kaszubskie stoki urzekają wspaniałymi warunkami do jazdy na nartach.
Czytaj

Świąteczne choinki i iluminacje

Spacery wśród ulicznych, świątecznych dekoracji.
Czytaj

Szlakiem polskich latarni morskich

Aktywny wypoczynek nad brzegiem Morza Bałtyckiego.
Czytaj
Półwysep Helski – wiatr, woda i fantastyczne plaże

Tu zaczyna się Polska. Półwysep Helski to wyjątkowe miejsce o dwóch krajobrazach, utworzone przez bałtycki prąd morski.

Należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Oferuje Wam wspaniałe, rozległe plaże, lasy oraz dostęp do wody po obu stronach mierzei – od strony zatoki oraz od strony morza.

Jeśli jesteście miłośnikami żeglarstwa i sportów wodnych, znajdziecie tu idealne warunki przyrodnicze i pogodowe. Również ceniąc sobie spokój i wybierając się na urlop z dziećmi, znajdziecie na Półwyspie Helskim odpoczynek.

Więcej informacji o Półwyspie Helskim i jego atrakcjach znajdziecie na:
Polska Travel – Pomorskie

Hel – ścieżką rowerową na początek Polski

Wybierz się na rowerową wycieczkę przez sosnowy las prosto z hotelu Best Western Jurata lub na krótszą wycieczkę z nowo wyremontowanego obiektu Cassubia w Helu na sam początek Polski.

Cypel Helski to po jednej stronie Zatoka Gdańska, z idealnymi warunkami do windsurfingu, kitesurfingu, a przy mroźnych zimach icekitesurfingu, a po drugiej stronie otwarte wody Bałtyku, z pięknymi piaszczystymi plażami. Od Pucka aż po sam koniec półwyspu wiedzie całkowicie oddzielona od ruchu samochodowego trasa rowerowa.

Półwysep Helski to mnóstwo atrakcji:
– Pięknie położony kurort nadmorski Jurata z molem – wychwalany w filmach, piosenkach i na obrazach
– Fokarium w Helu
– Latarnia morska w Helu
– Muzeum Obrony Wybrzeża

W Hotelu Best Western Jurata możesz wypożyczyć rower!

Marsz Śledzia

Słyszeliście o marszu śledzia?
Są to zawody sportowe, ale rywalizację między zawodnikami zastępuje współpraca i dobra zabawa. Impreza ma miejsce na płyciźnie zatoki Puckiej – łączącej Hel ze stałym lądem w Rewie.

Zawody rozgrywają się w czterech etapach:

  • “Etap wiary” – wejście do wody i stopniowe oddalanie się od brzegu półwyspu Helskiego. Po około 700 m woda staje się na tyle głęboka, że na chwilę traci się grunt pod stopami.
  • “Etap syndrom Mojżesza” – marsz w wodzie po kolana, a potem po wąskim pasku suchej ziemi, jak biblijny Mojżesz, “mając mur z wód po prawej i lewej stronie”. Zawodnicy mijają wystające z wody wraki statków (niczym zatopione rydwany faraona), w tym wrak okrętu podwodnego ORP Kujawiak.
  • “Etap próby” – każdy uczestnik zjada specjalnie przyrządzonego śledzia, popijając go marynarskim napojem. Wszystko po to, by móc z odwagą stawić czoła ostatniemu wyzwaniu.
  • “Etap byle do brzegu” – to już prawdziwa walka o przetrwanie. Uczestnicy płynąc muszą pokonać kilometrowy sztuczny przekop w mieliznach. Są tu ciągnięci na linie przez kutry rybackie. Motywacją do utrzymania się na powierzchni wody, jest widoczny w oddali brzeg.

Płycizna ciągnąca się łukiem pomiędzy Kuźnicą Morską i Rewą jest naturalnym piaszczystym wałem – zatopioną mierzeją utworzoną pomiędzy obecnym Zalewem Puckim (zwanym Małym Morzem) oraz Zatoką Pucką.

Więcej informacji oraz terminarz zawodów na: www.marszsledzia.pl

Zdj. materiał prasowy organizatora.

Dar Pomorza

Dar Pomorza to piękna fregata, niegdyś pływająca po dalekich morzach, a dzisiaj będąca statkiem muzeum, zacumowanym przy Molo Południowym w Gdyni. W trakcie 50 lat służby, statek przepłynął blisko milion kilometrów (509 mil morskich), był pierwszym statkiem polskiej bandery, który opłynął kulę ziemską. Wyszkolono na nim 13000 żeglarzy.

Podczas pobytu w Trójmieście, warto odwiedzić tę ”pływającą legendę” i dowiedzieć się o niej więcej. Zwiedzanie zajmie nam około 40 minut.

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Jesień to wspaniała pora roku dla poszukiwaczy i wielbicieli bursztynu, kiedy to pogoda i wzburzony Bałtyk sprzyjają wymywaniu bursztynu z dna morza.

Dla tych, którzy nie wybierają się w tym czasie na plażę alternatywą jest wizyta w Muzeum Bursztynu w Gdańsku, które posiada jedną z największych kolekcji bursztynu na świecie. W obiekcie można zapoznać się z procesem powstawania bursztynu, jak również podziwiać niezwykłe okazy z zatopionymi w nich roślinami i zwierzętami oraz wyroby i przedmioty użytkowe z bursztynu.
Obecnie muzeum mieści się w nowej lokalizacji, w Wielkim Młynie na Starym Mieście – zabytkowym obiekcie średniowiecznej architektury, zbudowanym około 1350 r. przez Krzyżaków, który sam w sobie stanowi ciekawą, historyczną atrakcję turystyczną.

Więcej na stronie Muzeum Bursztynu.

Narciarstwo biegowe w górach czy nad morzem?

Najlepsze warunki na biegówki występują zwykle w górach o średniej wysokości, z długimi łagodnymi grzbietami. Wśród najpopularniejszych ośrodków narciarstwa zimowego wymienić należy między innymi Jakuszyce z dobrze przygotowanymi trasami narciarskimi (to tam odbywa się coroczny Bieg Piastów) w Górach Izerskich, w Beskidach, zwłaszcza w Beskidzie Śląskim, Żywieckim, w Gorcach, Beskidzie Niskim i Sądeckim.

Narciarstwo biegowe można uprawiać, w miarę dostępności śniegu, w wielu rejonach Polski. Ambitnych miłośników tego sportu zachęcamy do skorzystania ze ścieżek rowerowych czy nawet plaż Półwyspu Helskiego, aby w zimowo-morskim klimacie pomknąć nimi na biegówkach.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Polsce

Tradycja świątecznych jarmarków na stałe już zawitała do krajów europejskich, w tym również do Polski. Targi świąteczne to okazja do zakupów oryginalnych świątecznych wyrobów i rękodzieła miejscowych i przyjezdnych rzemieślników, jak również skosztowania lokalnych specjałów. To również okazja do radosnych spotkań z rodziną lub przyjaciółmi w magicznej, świątecznej atmosferze.

W Polsce najstarszy targ świąteczny odbywa się w Krakowie, na Rynku Głównym, gdzie obok świątecznych zakupów można wziąć udział w licznych imprezach towarzyszących. Główną atrakcją jest tu organizowany od lat barwny Korowód Kolędniczy.
W Warszawie świąteczny jarmark corocznie zdobi Stare Miasto. Świąteczną, rodzinną atmosferę zapewniają tu stragany pełne smakołyków wyrobów artystycznych oraz prezentów, zaś przy Pomniku Syrenki można poślizgać się na lodowisku i rozgrzać świątecznymi specjałami.
W Gdańsku natomiast niezwykły świąteczny klimat można poczuć w jego historycznym centrum, na Targu Węglowym i okolicznych uliczkach, które ozdobiono mnóstwem iluminacji, figur oraz choinkami. Atrakcją są tu tematyczne zakątki, w tym Mikołajowy Zakątek.
Niezwykły i zachwycający jarmark świąteczny organizowany jest również we Wrocławiu. To jeden z piękniejszych targów oferujący niezwykłe atrakcje w bajkowej scenerii, w tym karuzelę dla najmłodszych. Także Poznań ma wiele do zaoferowania swoim corocznym targiem pod nazwą Betlejem Poznańskim, gdzie na odwiedzających czekają m.in. liczne świąteczne stragany, występy artystyczne i atrakcje dla dzieci.

Zapraszamy!

 

 

Ferie na nartach, z widokiem na morze

Sezon narciarski w pełni. Spragnieni wrażeń amatorzy sportów zimowych ruszyli na stoki, oblegając najpopularniejsze górskie destynacje. A może by tak pojechać na narty w odwrotnym kierunku? Wszak zimą na Wybrzeżu można spędzać czas tak samo aktywnie jak w górach! Kaszubskie stoki urzekają wspaniałymi warunkami do jazdy oraz niepowtarzalną morską panoramą, a trasy są idealne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy czy snowboardzistów. Ci zaś, którzy szukają alternatywy dla tradycyjnego narciarstwa mogą je zamienić na snow zorbing lub snow tubing. Ferie nad morzem będą więc świetnym pomysłem dla każdego – niezależnie od tego, czy pragnie spędzać czas aktywnie, czy woli spokojne spacery i pełne jodu powietrze.

Świąteczne choinki i iluminacje

W wielu miastach grudzień to czas radosnych świątecznych jarmarków i wielu atrakcji z tym związanych. Jednak przede wszystkim to okazja to podziwiania przepięknych bożonarodzeniowych i noworocznych dekoracji oraz iluminacji, którymi zostają udekorowane ulice miast. Zazwyczaj w centralnym miejscu staje ogromna, przystrojona choinka, która zachwyca przez kilka tygodni mieszkańców miasta i przyjezdnych.

W tym czasie warto udać się na spacer przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w Warszawie, wśród zachwycająco rozświetlonych dekoracji ulic, aż do Starego Miasta i ustawionej na pl. Zamkowym choinki. W Krakowie zaś najbardziej okazałą choinkę można podziwiać na Rynku Głównym. Także inne polskie miasta jak np. Gdańsk, Szczecin, Katowice i Poznań zachwycają swoimi bogato zdobionymi choinkami i świątecznie rozświetlonymi ulicami.

Zapraszamy na spacery!

Szlakiem polskich latarni morskich

Szlak polskich latarni morskich to propozycja dla miłośników ciekawostek architektonicznych, jak również dla wszystkich tych, którzy spędzają urlop nad Morzem Bałtyckim.

Wzdłuż polskiego wybrzeża usytuowanych jest 17 latarni, a każda z nich jest urokliwa i niepowtarzalna. Każdy z tych obiektów ma też swoją historię związaną z wybrzeżem, jego mieszkańcami i żeglugą bałtycką. Warto oderwać się na chwilę od plażowania i zwiedzić choć niektóre z nich.

Cały szlak prowadzący od Świnoujścia do Krynicy Morskiej liczy ponad 600 km i najszybciej jest go pokonać samochodem.

Dla miłośników aktywnego zwiedzania, dobrym rozwiązaniem będą również wycieczki rowerowe lub spacery do pobliskich latarni.

www.latarnie.pl

Oferty specjalne

Pokoje

Obiekt dysponuje 54 pokojami w tym apartamentami typu delux, wyremontowanymi w 2020 roku. W sumie dostępnych jest 198 miejsc noclegowych.

 

Zobacz więcej
2 Gości
Apartament typu deluxe
30 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Ręczniki
Mikrofalówka
Suszarka do włosów na życzenie
Żelazko na życzenie

 

Akcesoria na życzenie :

 

 

Restauracje i bary

 

 

Zobacz więcej

Relaks

 

 

Zobacz więcej

Sale konferencyjne

 

 

Zobacz więcej

Dojazd i kontakt

 

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Lotnisko Gdańsk: 91 km
Dworzec PKP: 550 m
Dworzec PKS: 550 m
Dane kontaktowe
Cassubia Hel
Boczna 11
84-150 Hel
pomorskie
Ważne informacje
Zameldowanie
od 15:00
Wymeldowanie
do 11:00
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Cassubia
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny