pl

Halo Toruń

Toruń, Wola Zamkowa 16

O obiekcie

Halo Toruń to trzygwiazdkowy hotel należący do nowej polskiej marki sieci hoteli i obiektów, która oferuje nowoczesny standard obsługi w możliwie przystępnych cenach. Hotel zlokalizowany jest w centrum Torunia, w obrębie zabytkowej starówki. Jest również doskonale skomunikowany z głównym dworcem kolejowym. Do dyspozycji gości oddano 56 pokoi o zróżnicowanym standardzie oraz przestrzeń konferencyjną. Hotel serwuje również doskonałe śniadania. Przy hotelu znajduje się parking.

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
na Starówce
wyremontowany w 2021 roku
duży parking
Inspiracje turystyczne w okolicy

Zamek krzyżacki w Toruniu

Był jedną z najstarszych tego typu budowli krzyżackich na prawym brzegu Wisły.
Czytaj

Żywe muzeum

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu przenosi nas w czasy, gdy pierniki figuralne eksponowane w domach mieszczańskich, świadczyły o zamożności gospodarzy, gdy Toruń był ważnym miastem handlowym, do którego docierały barki z egzotycznymi towarami, w tym drogimi przyprawami z odległych stron świata.
Czytaj

Dom Mikołaja Kopernika

Przyjechać do Torunia i nie zobaczyć rodzinnego domu Mikołaja Kopernika, to jak nie przyjechać do Torunia. Obecnie znajduje się tu nowoczesne muzeum, które z użyciem technik multimedialnych prezentuje:
Czytaj

Młyn Wiedzy

Młyn Wiedzy to pierwsze w województwie kujawsko-pomorskim centrum nauki. Jego siedzibą jest zrewitalizowany budynek dawnego Młyna Richtera – to jeden z najcenniejszych toruńskich zabytków architektury przemysłowej.
Czytaj

Toruńskie pierniki

Poznaj wielowiekową tradycję wypieku pierników.
Czytaj

Toruńskie planetarium

W mieście urodzin najwybitniejszego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika nie może zabraknąć porządnego planetarium. Turystom nie wypada też takiego miejsca omijać.
Czytaj

Baj Pomorski

Idąc tam poczujecie się jak wciągnięci w fabułę książki Opowieści z Narni. Po gruntownej modernizacji, dzięki ścisłej współpracy architektów i scenografów, budynek teatru Baj Pomorski od 2006 r. cieszy się chyba najoryginalniejszą fasadą w Polsce - przypominającą do złudzenia wielką drewnianą szafę.
Czytaj

Flisak z żabkami

Jedną z atrakcji Torunia jest, cieszący się dużą popularnością, pomnik flisaka z żabkami. Znajdziecie go na Rynku Staromiejskim, między ratuszem a budynkiem poczty.
Czytaj

Bella Skyway Festival – Horyzont zdarzeń

 To niecodzienne sierpniowe widowisko już na stałe wpisuje się w harmonogram wydarzeń kulturalnych Torunia.  Główną atrakcją festiwalu są mappingi wyświetlane na budynkach miejskich.
Czytaj

Twierdza Toruń

Fenomen Torunia polega na tym, że znajdują się tu przepięknie zachowane zabytki wszystkich epok, od średniowiecza począwszy. Zawdzięczamy to w dużej mierze Twierdzy Toruń, która chroniła i na długi czas zakonserwowała pierwotną tkankę architektoniczną miasta.
Czytaj
Zamek krzyżacki w Toruniu

Był jedną z najstarszych tego typu budowli krzyżackich na prawym brzegu Wisły. Pierwotnie drewniany, pobudowany w XIII w. na pozostałościach wcześniejszego grodziska, był następnie rozbudowywany i zamieniany w budowlę ceglano-kamienną.
Toruński zamek nigdy nie został zdobyty przez obcych najeźdźców. Zniszczyli go jednak najbliżsi sąsiedzi. Toruńscy mieszczanie oblegli warownię w początku lutego 1454 roku, a następnie zdobyli i przystąpili do jej planowej i niemal całkowitej rozbiórki.
Od lat ruiny zamku fascynują miłośników historii, ale również stały się areną imprez miejskich, koncertów i przedstawień teatralnych.

Żywe muzeum

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu przenosi nas w czasy, gdy pierniki figuralne eksponowane w domach mieszczańskich, świadczyły o zamożności gospodarzy, gdy Toruń był ważnym miastem handlowym, do którego docierały barki z egzotycznymi towarami, w tym drogimi przyprawami z odległych stron świata.
Pierwsze pierniki pojawiły się w Polsce tuż po epoce wielkich odkryć geograficznych. Pierwszym miastem, w którym pojawiły się miodowe wypieki wcale nie był Toruń, był nim Gdańsk, potem Wrocław. Jednak to w Toruniu powstało najwięcej manufaktur, to tu w tajemnicy dopracowywano sekretne receptury słynnych ciastek, które rozsławiły miasto w całej Europie.
Żywe Muzeum Piernika to idealna propozycja na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi, a także świetna okazja, by nauczyć się czegoś nowego i poczuć prawdziwą magię wiążącą się z wyrobem toruńskich pierników.

Dom Mikołaja Kopernika

Przyjechać do Torunia i nie zobaczyć rodzinnego domu Mikołaja Kopernika, to jak nie przyjechać do Torunia. Obecnie znajduje się tu nowoczesne muzeum, które z użyciem technik multimedialnych prezentuje: rozwój nauki na przestrzeni wieków, życie codzienne mieszczan w późnogotyckim hanzeatyckim domostwie oraz postać słynnego astronoma. Więcej informacji na temat muzeum: muzeum.torun.pl

Młyn Wiedzy

Młyn Wiedzy to pierwsze w województwie kujawsko-pomorskim centrum nauki. Jego siedzibą jest zrewitalizowany budynek dawnego Młyna Richtera – to jeden z najcenniejszych toruńskich zabytków architektury przemysłowej. Centrum inspiruje poprzez interaktywne wystawy i warsztaty, promując naukę, technikę oraz kulturę. Jedną z atrakcji toruńskiego centrum jest największe wahadło Foucaulta w Polsce (33,5m), pozwalające na obserwację obrotu Ziemi.

Toruńskie pierniki

Pierniki zajmują szczególne miejsce wśród licznych świątecznych wypieków. Ich wspaniały, korzenny zapach wprowadza ciepły, świąteczny nastrój. Na pewno wiele radości dostarczy ich samodzielne przygotowanie i zdobienie lukrem.

Najlepsze pierniki są z Torunia, gdzie tradycja ich wypieku sięga kilkuset lat. Niegdyś wyrabiane były przez piekarzy zgodnie z pilnie strzeżonymi recepturami. Od XVIII wieku funkcjonowała w Torunia manufaktura zajmująca się wypiekami toruńskich pierników, która działa do dnia dzisiejszego. Współcześnie te wspaniałe, aromatyczne wypieki stały się już jednym z symboli Torunia. Znane są i cenione nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.
Odwiedzając Toruń warto zajrzeć do Muzeum Toruńskiego Piernika, które mieści się na terenie dawnej XIX wiecznej fabryki należącej do rodziny Weese. Tutejsze ekspozycje to prawdziwa podroż przez historię piernika. Ponadto na gości czeka wiele atrakcji, w tym udział w warsztatach wypieku pierników oraz ich degustacja.

 

 

Toruńskie planetarium

W mieście urodzin najwybitniejszego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika nie może zabraknąć porządnego planetarium. Turystom nie wypada też takiego miejsca omijać. To w toruńskim planetarium, jako pierwszym w Polsce, zaimplementowano system „all-sky” pozwalający na pokrycie obrazem całej 15-metrowej kopuły ekranu nad widzami, co daje wrażenie realnego przebywania wewnątrz mgławic lub gromad gwiazdowych. Projekcje wzbogacone o muzykę i głos lektora trwają około 40 minut. Zależnie od tytułu, opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory, przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Wybrane seanse astronomiczne dostępne są także w wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i hiszpańskiej.
Repertuar i więcej informacji: www.planetarium.torun.pl

Baj Pomorski

Idąc tam poczujecie się jak wciągnięci w fabułę książki Opowieści z Narni. Po gruntownej modernizacji, dzięki ścisłej współpracy architektów i scenografów, budynek teatru Baj Pomorski od 2006 r. cieszy się chyba najoryginalniejszą fasadą w Polsce – przypominającą do złudzenia wielką drewnianą szafę.
Teatr zawdzięcza swoje istnienie wileńskiej repatriantce – Irenie Pikiel-Samorewiczowej, która w kwietniu 1945 r. przybyła do Bydgoszczy i na wzór warszawskiego „Baja” utworzyła tam teatr lalek. Pierwsza siedziba Baja Pomorskiego znajdowała się w dawnych budynkach bydgoskich zakładów mięsnych. Już rok później teatr przeniósł się do obecnej lokalizacji, do Torunia, w okolice ruin zamku krzyżackiego, na ul. Piernikarską 9.
Pierwszymi aktorami byli studenci toruńskiego uniwersytetu, którzy pod okiem nielicznej, ale doświadczonej kadry teatru, poznali tajniki animacji lalek.
Dziś w przebudowanej siedzibie teatru, odbywają się liczne spektakle dla dzieci oraz warsztaty artystyczne. To urokliwe miejsce, po bez mała 80 latach istnienia, wciąż tętni kulturalnym życiem, edukując i ciesząc spektaklami kolejne pokolenia młodych widzów.

Flisak z żabkami

Jedną z atrakcji Torunia jest, cieszący się dużą popularnością, pomnik flisaka z żabkami. Znajdziecie go na Rynku Staromiejskim, między ratuszem a budynkiem poczty.

Podobno, jeśli potrzecie grzbiet jednej z ośmiu żabek, otaczających statuetkę grającego na skrzypkach flisaka, spełni się pomyślane przez was w tym czasie życzenie. Warto spróbować. Pocierając każdą z ośmiu żabek, możecie liczyć na spełnienie aż ośmiu życzeń.

Pomnik flisaka z żabkami nawiązuje do miejskiej legendy o chłopcu imieniem Iwo, który swą grą na skrzypcach zauroczył uciążliwe dla mieszkańców Torunia płazy i wyprowadził je za mury miasta do pobliskiej sadzawki. Został za ten czyn sowicie nagrodzony przez ówczesnego burmistrza, a w 1914 roku upamiętniony przepięknym pomnikiem, który cieszy oczy młodszych i starszych – po dziś dzień.

Bella Skyway Festival – Horyzont zdarzeń

To niecodzienne sierpniowe widowisko już na stałe wpisuje się w harmonogram wydarzeń kulturalnych Torunia.
Główną atrakcją festiwalu są mappingi wyświetlane na budynkach miejskich.
Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: http://www.bellaskyway.pl/

 

 

Twierdza Toruń

Fenomen Torunia polega na tym, że znajdują się tu przepięknie zachowane zabytki wszystkich epok, od średniowiecza począwszy. Zawdzięczamy to w dużej mierze Twierdzy Toruń, która chroniła i na długi czas zakonserwowała pierwotną tkankę architektoniczną miasta.
Pierścień forteczny otaczał miejscowość promieniem około 4 kilometrów, co czyniło Twierdzę Toruń jedną z największych fortyfikacji w Europie Wschodniej.
Bliżej historię miasta poznać możemy w Muzeum Twierdzy Toruń, działającym od niedawna w dawnych koszarach Bramy Chełmińskiej – w pięknie odrestaurowanym kompleksie obronnym.
W salach muzeum zobaczymy rynsztunek żołnierzy broniących miasta, a także makiety, plany i mapy ilustrujące różne etapy rozwoju toruńskich fortyfikacji, od średniowiecza po II wojnę światową.

Oferty specjalne

wakacje
Toruń

Odkryj uroki lata w Toruniu, rezerwując pobyt w hotelu Halo Toruń, idealnie położonym w obrębie malowniczego Starego Miasta. Ciesz się letnim słońcem podczas spacerów po zabytkowych uliczkach, poznając bogatą historię miasta. Hotel Halo Toruń to doskonałe miejsce na wakacyjny wypoczynek, łączące w sobie komfort, historię i bliskość największych atrakcji miasta.

zniżki do wybranych muzeów
promocyjna cena
Halo Toruń
Cena od
500 zł/doba

Pokoje

 

 

Zobacz więcej
1 Gości
Pokój jednoosobowy typu Deluxe
25 m2
Do 1 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

 

 

Akcesoria na życzenie :

Jeśli szukasz cichego, przestronnego pokoju w Toruniu do pracy lub odpoczynku, nasz pokój jednoosobowy typu Deluxe  jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Z okien rozpościera się widok na miasto. W pokoju znajdziesz komfortowy salon z sofą, fotelem, stolikiem kawowym, biurkiem do pracy, a także nowoczesną łazienkę z prysznicem.

 

2 Gości
Pokój dwuosobowy typu Deluxe
25 m2
Do 2 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
Akcesoria na życzenie :

Pokój dwuosobowy typu Deluxe jest najchętniej wybierany przez naszych Gości. Dla maksymalnego komfortu pobytu, rozdzielono w nim część dzienną oraz sypialnię. W sypialni znajdziesz wygodne łóżko dwuosobowe lub oddzielne dwa łóżka, stoliki nocne, lampki oraz gniazdka elektryczne przy stoliku. W salonie zaś wygodną sofę, fotel, stolik kawowy, telewizor, kącik kawowy i lodówkę oraz biurko. Do pokoju przynależy nowoczesna łazienka z prysznicem.

3 Gości
Pokój trzyosobowy typu Deluxe
25 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
Akcesoria na życzenie :

Pokój trzyosobowy typu Deluxe  jest polecany głównie parom z dziećmi.  W sypialni znajdziesz wygodne łóżko dwuosobowe, stoliki nocne, lampki oraz gniazdka elektryczne przy stoliku. W salonie zaś wygodną, rozkładaną sofę (o wymiarach 140×200 cm), fotel, stolik kawowy, telewizor, kącik kawowy i lodówkę. Do pokoju przynależy nowoczesna łazienka z prysznicem. Na życzenie dostępne są specjalne kosmetyki dla dzieci: szampon, mydło i żel.

3 Gości
Pokój typu Deluxe dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
25 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
Akcesoria na życzenie :

Ten dwuosobowy pokój przystosowano do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W pokoju znajdziesz komfortowy salon z rozkładaną sofą, stolikiem kawowym, biurkiem do pracy, a także nowoczesną łazienkę z bezprogową kabiną prysznicową. Przestrzeń pokoju umożliwia swobodne poruszanie się wózkiem inwalidzkim.

2 Gości
Pokój dwuosobowy typu Deluxe z wanną
25 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
Akcesoria na życzenie :

Ciepła kąpiel działa kojąco, rozluźnia mięśnie i eliminuje stres. W obiekcie znajduje się pięć wyjątkowych pokoi typu Delux, których łazienki wyposażono w wanny dające możliwość przyjemnego relaksu. W sypialni pokoju znajdziesz wygodne łóżko dwuosobowe lub oddzielne dwa łóżka, stoliki nocne, lampki oraz gniazdka elektryczne przy stoliku. W salonie zaś wygodną sofę, fotel, stolik kawowy, telewizor, kącik kawowy i lodówkę oraz biurko. Do pokoju przynależy nowoczesna łazienka z prysznicem.

2 Gości
Apartament
35 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :
Akcesoria na życzenie :

Na czwartym piętrze Halo Toruń znajdziesz 35-metrowy komfortowy apartament. W apartamencie rozdzielono część sypialną oraz dzienną. Sypialnię wyposażono w wygodne łóżko dwuosobowe lub oddzielne dwa łóżka, stoliki nocne, lampki oraz gniazdka elektryczne przy stoliku. W salonie zaś znajduje się wygodna rozkładana sofa, fotel, stolik kawowy, telewizor, kącik kawowy i lodówkę oraz biurko. Do apartamentu przynależy nowoczesna łazienka z wanną i oddzielnym prysznicem.

Restauracje i bary

 

 

Zobacz więcej
Sala śniadaniowa
śniadania
Pn-Pt
06:30-10:00
Sb-Nd
07:00-10:00
Restauracja serwuje śniadania w formie bufetu.

 

 

Relaks

 

 

Zobacz więcej

Sale konferencyjne

 

 

Zobacz więcej
Sala konferencyjna nr 14
Do 15 Osób
24 m2

Sala jest wyposażna w zestaw multimedialny, nagłośnienie, klimatyzację, flipchart.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
15
Szkolne
10
Bankietowe
8
Sala konferencyjna nr 16
Do 45 Osób
49 m2

Sala jest wyposażona w zestaw multimedialny, nagłośnienie, klimatyzację, flipchart, ekran.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
45
Podkowa
32
Szkolne
28
Bankietowe
32

Dojazd i kontakt

 

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Lotnisko: 50 km
Dworzec PKP: 550 m
Dworzec PKS: 800 m
Dane kontaktowe
Halo Toruń
Wola Zamkowa 16
87-100 Toruń
kujawsko-pomorskie
Ważne informacje
Doba hotelowa
14:00-12:00
właściciel obiektu
PHH Hotele Sp. z o.o.
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
Wyrażam zgodę na przesyłanie przez Polski Holding Hotelowy sp. z o.o, z siedzibą w Warszawie ul., Komitetu Obrony Robotników 39G, 02-148 Warszawa oraz jej spółki zależne (PHH Hotele sp. z o.o, z siedzibą w Warszawie ul. Żwirki i Wigury 1, 00-906 Warszawa; Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych sp. z o.o., z siedzibą w Katowicach, Aleja Wojciecha Korfantego 9, 40-951 Katowice; PHN PROPERTY MANAGEMENT sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie Al. Jana Pawła 12 lok. V/24, 00-124 Warszawa; INTERFERIE S.A z siedzibą w Legnicy, ul. Chojnowska 41, 59-220 Legnica; Interferie Medical SPA Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy, ul. Chojnowska 41, 59-220 Legnica; Geovita S.A. z siedzibą w Jadwisin gm. Serock, ul. Ogrodowa 31, 05 – 140 Jadwisin gm. Serock; Elbest sp. z o.o. z siedzibą w Bełchatowie, przy ul. 1 Maja 63, 97-400 Bełchatów; Przedsiębiorstwo Usługowe „Holtur” Sp. z o.o. w Kołobrzegu, ul. Koszalińska 72 78-100 Kołobrzeg) informacji handlowych za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących (telefony, komputery, smartfony, tablety itp.) dla celów marketingu bezpośredniego, tj. przy wykorzystaniu następujących kanałów komunikacji:*
{{ showError(errors.items, 'comunicationCanaladresemail', '') }}
{{ showError(errors.items, 'comunicationCanalnumertelefonu', '') }}
{{ showError(errors.items, 'comunicationCanalSMS', '') }}
{{ showError(errors.items, 'acceptedPolitykaPrywatnosci', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Halo Toruń
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny