pl

Halo Toruń

Toruń, Wola Zamkowa 16

O obiekcie

Halo Toruń to trzygwiazdkowy hotel należący do nowej polskiej marki sieci hoteli i obiektów, która oferuje nowoczesny standard obsługi w możliwie przystępnych cenach. Hotel zlokalizowany jest w centrum Torunia, w obrębie zabytkowej starówki. Jest również doskonale skomunikowany z głównym dworcem kolejowym. Do dyspozycji gości oddano 56 pokoi o zróżnicowanym standardzie oraz przestrzeń konferencyjną. Hotel serwuje również doskonałe śniadania. Przy hotelu znajduje się parking.

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
na Starówce
wyremontowany w 2021 roku
duży parking
Inspiracje turystyczne w okolicy

Zamek krzyżacki w Toruniu

Był jedną z najstarszych tego typu budowli krzyżackich na prawym brzegu Wisły.
Czytaj

Dom Mikołaja Kopernika

Przyjechać do Torunia i nie zobaczyć rodzinnego domu Mikołaja Kopernika, to jak nie przyjechać do Torunia. Obecnie znajduje się tu nowoczesne muzeum, które z użyciem technik multimedialnych prezentuje:
Czytaj

Toruńskie pierniki

Poznaj wielowiekową tradycję wypieku pierników.
Czytaj

Młyn Wiedzy

Młyn Wiedzy to pierwsze w województwie kujawsko-pomorskim centrum nauki. Jego siedzibą jest zrewitalizowany budynek dawnego Młyna Richtera – to jeden z najcenniejszych toruńskich zabytków architektury przemysłowej.
Czytaj

Toruńskie planetarium

W mieście urodzin najwybitniejszego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika nie może zabraknąć porządnego planetarium. Turystom nie wypada też takiego miejsca omijać.
Czytaj

Baj Pomorski

Idąc tam poczujecie się jak wciągnięci w fabułę książki Opowieści z Narni. Po gruntownej modernizacji, dzięki ścisłej współpracy architektów i scenografów, budynek teatru Baj Pomorski od 2006 r. cieszy się chyba najoryginalniejszą fasadą w Polsce - przypominającą do złudzenia wielką drewnianą szafę.
Czytaj

Flisak z żabkami

Jedną z atrakcji Torunia jest, cieszący się dużą popularnością, pomnik flisaka z żabkami. Znajdziecie go na Rynku Staromiejskim, między ratuszem a budynkiem poczty.
Czytaj

Bella Skyway Festival – Horyzont zdarzeń

 To niecodzienne sierpniowe widowisko już na stałe wpisuje się w harmonogram wydarzeń kulturalnych Torunia.  Główną atrakcją festiwalu są mappingi wyświetlane na budynkach miejskich.
Czytaj
Zamek krzyżacki w Toruniu

Był jedną z najstarszych tego typu budowli krzyżackich na prawym brzegu Wisły. Pierwotnie drewniany, pobudowany w XIII w. na pozostałościach wcześniejszego grodziska, był następnie rozbudowywany i zamieniany w budowlę ceglano-kamienną.
Toruński zamek nigdy nie został zdobyty przez obcych najeźdźców. Zniszczyli go jednak najbliżsi sąsiedzi. Toruńscy mieszczanie oblegli warownię w początku lutego 1454 roku, a następnie zdobyli i przystąpili do jej planowej i niemal całkowitej rozbiórki.
Od lat ruiny zamku fascynują miłośników historii, ale również stały się areną imprez miejskich, koncertów i przedstawień teatralnych.

Dom Mikołaja Kopernika

Przyjechać do Torunia i nie zobaczyć rodzinnego domu Mikołaja Kopernika, to jak nie przyjechać do Torunia. Obecnie znajduje się tu nowoczesne muzeum, które z użyciem technik multimedialnych prezentuje: rozwój nauki na przestrzeni wieków, życie codzienne mieszczan w późnogotyckim hanzeatyckim domostwie oraz postać słynnego astronoma. Więcej informacji na temat muzeum: muzeum.torun.pl

Toruńskie pierniki

Pierniki zajmują szczególne miejsce wśród licznych świątecznych wypieków. Ich wspaniały, korzenny zapach wprowadza ciepły, świąteczny nastrój. Na pewno wiele radości dostarczy ich samodzielne przygotowanie i zdobienie lukrem.

Najlepsze pierniki są z Torunia, gdzie tradycja ich wypieku sięga kilkuset lat. Niegdyś wyrabiane były przez piekarzy zgodnie z pilnie strzeżonymi recepturami. Od XVIII wieku funkcjonowała w Torunia manufaktura zajmująca się wypiekami toruńskich pierników, która działa do dnia dzisiejszego. Współcześnie te wspaniałe, aromatyczne wypieki stały się już jednym z symboli Torunia. Znane są i cenione nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.
Odwiedzając Toruń warto zajrzeć do Muzeum Toruńskiego Piernika, które mieści się na terenie dawnej XIX wiecznej fabryki należącej do rodziny Weese. Tutejsze ekspozycje to prawdziwa podroż przez historię piernika. Ponadto na gości czeka wiele atrakcji, w tym udział w warsztatach wypieku pierników oraz ich degustacja.

 

 

Młyn Wiedzy

Młyn Wiedzy to pierwsze w województwie kujawsko-pomorskim centrum nauki. Jego siedzibą jest zrewitalizowany budynek dawnego Młyna Richtera – to jeden z najcenniejszych toruńskich zabytków architektury przemysłowej. Centrum inspiruje poprzez interaktywne wystawy i warsztaty, promując naukę, technikę oraz kulturę. Jedną z atrakcji toruńskiego centrum jest największe wahadło Foucaulta w Polsce (33,5m), pozwalające na obserwację obrotu Ziemi.

Toruńskie planetarium

W mieście urodzin najwybitniejszego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika nie może zabraknąć porządnego planetarium. Turystom nie wypada też takiego miejsca omijać. To w toruńskim planetarium, jako pierwszym w Polsce, zaimplementowano system „all-sky” pozwalający na pokrycie obrazem całej 15-metrowej kopuły ekranu nad widzami, co daje wrażenie realnego przebywania wewnątrz mgławic lub gromad gwiazdowych. Projekcje wzbogacone o muzykę i głos lektora trwają około 40 minut. Zależnie od tytułu, opowiadają o wielkości i budowie Wszechświata, opisują najbardziej popularne gwiazdozbiory, przybliżają tajemnice planet i galaktyk. Wybrane seanse astronomiczne dostępne są także w wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i hiszpańskiej.
Repertuar i więcej informacji: www.planetarium.torun.pl

Baj Pomorski

Idąc tam poczujecie się jak wciągnięci w fabułę książki Opowieści z Narni. Po gruntownej modernizacji, dzięki ścisłej współpracy architektów i scenografów, budynek teatru Baj Pomorski od 2006 r. cieszy się chyba najoryginalniejszą fasadą w Polsce – przypominającą do złudzenia wielką drewnianą szafę.
Teatr zawdzięcza swoje istnienie wileńskiej repatriantce – Irenie Pikiel-Samorewiczowej, która w kwietniu 1945 r. przybyła do Bydgoszczy i na wzór warszawskiego „Baja” utworzyła tam teatr lalek. Pierwsza siedziba Baja Pomorskiego znajdowała się w dawnych budynkach bydgoskich zakładów mięsnych. Już rok później teatr przeniósł się do obecnej lokalizacji, do Torunia, w okolice ruin zamku krzyżackiego, na ul. Piernikarską 9.
Pierwszymi aktorami byli studenci toruńskiego uniwersytetu, którzy pod okiem nielicznej, ale doświadczonej kadry teatru, poznali tajniki animacji lalek.
Dziś w przebudowanej siedzibie teatru, odbywają się liczne spektakle dla dzieci oraz warsztaty artystyczne. To urokliwe miejsce, po bez mała 80 latach istnienia, wciąż tętni kulturalnym życiem, edukując i ciesząc spektaklami kolejne pokolenia młodych widzów.

Flisak z żabkami

Jedną z atrakcji Torunia jest, cieszący się dużą popularnością, pomnik flisaka z żabkami. Znajdziecie go na Rynku Staromiejskim, między ratuszem a budynkiem poczty.

Podobno, jeśli potrzecie grzbiet jednej z ośmiu żabek, otaczających statuetkę grającego na skrzypkach flisaka, spełni się pomyślane przez was w tym czasie życzenie. Warto spróbować. Pocierając każdą z ośmiu żabek, możecie liczyć na spełnienie aż ośmiu życzeń.

Pomnik flisaka z żabkami nawiązuje do miejskiej legendy o chłopcu imieniem Iwo, który swą grą na skrzypcach zauroczył uciążliwe dla mieszkańców Torunia płazy i wyprowadził je za mury miasta do pobliskiej sadzawki. Został za ten czyn sowicie nagrodzony przez ówczesnego burmistrza, a w 1914 roku upamiętniony przepięknym pomnikiem, który cieszy oczy młodszych i starszych – po dziś dzień.

Bella Skyway Festival – Horyzont zdarzeń

To niecodzienne sierpniowe widowisko już na stałe wpisuje się w harmonogram wydarzeń kulturalnych Torunia.
Główną atrakcją festiwalu są mappingi wyświetlane na budynkach miejskich.
Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: http://www.bellaskyway.pl/

 

 

Oferty specjalne

ferie
Toruń

Halo! Odwiedź Toruń w czasie ferii!

Rozkoszuj się zimowym urokiem miasta i zwiedzaj jego zabytki. Daj się zaprosić do jednego z toruńskich muzeów. Eleganckie pokoje i przyjazna obsługa hotelu Halo Toruń będą gwarantem udanego odpoczynku.

świetna lokalizacja
codziennie piernikowa niespodzianka
Halo Toruń
Cena od
400 zł/doba
zima
Toruń

Witaj w Halo Toruń – miejscu, gdzie komfort i świetna lokalizacja spotykają się, tworząc wyjątkową ofertę noclegową!

doskonała lokalizacja
komfortowe pokoje
atrakcje starówki w zasięgu spaceru
Halo Toruń
Cena od
650 zł/doba
zima
Toruń

Toruń słynie z niezwykłych zabytków średniowiecznej architektury, wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Skorzystaj z wyjątkowej oferty hotelu Halo Toruń, położonego w centrum tego wyjątkowego miasta.

doskonała lokalizacja
zdrowe i urozmaicone śniadanie rano
pomoc w organizacji atrakcji
Halo Toruń
Cena od
140 zł/osoba
walentynki
Toruń

Zabierz swoją drugą połowę do Torunia, jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, z wyjątkową, magiczną atmosferą i rozległą Starówką. Tuż obok znajduje się nasz nowy hotel – Halo Toruń.

doskonała lokalizacja
pyszne śniadanie
zniżki do wybranych muzeów
Halo Toruń
Cena od
599 zł/pakiet
Boże Ciało
Toruń

Odkryj uroki Torunia podczas długiego weekendu w czerwcu, kiedy to historyczne uliczki i gotyckie zabytki tego średniowiecznego miasta ożywają w letnim słońcu. Poznaj bogatą kulturę i historię, spacerując wśród dobrze zachowanych murów miejskich, odwiedzając Dom Kopernika, czy delektując się słynnymi toruńskimi piernikami. Toruń w czerwcu to idealne miejsce na relaksujący wypoczynek i odkrywanie polskiego dziedzictwa w przyjaznej atmosferze.

doskonała lokalizacja
słodka niespodzianka w pokoju
Halo Toruń
Cena od
500 zł/doba
Wielkanoc
Toruń

Świętuj Wielkanoc w magicznym Toruniu, zatrzymując się w hotelu Halo Toruń, który znajduje się w obrębie zabytkowego Starego Miasta. Pozwól sobie na chwilę wytchnienia w komfortowym otoczeniu hotelu, korzystając z łatwego dostępu do urokliwych, świątecznych atrakcji miasta, w tym tradycyjnych wielkanocnych jarmarków.

doskonała lokalizacja
świąteczne śniadanie w formie bufetu
Halo Toruń
Cena od
500 zł/doba
majówka
Toruń

Spędź niezapomnianą majówkę w samym sercu Torunia, zatrzymując się w hotelu Halo Toruń, który oferuje nie tylko komfortowe zakwaterowanie, ale także bezpośredni dostęp do historycznego Starego Miasta. Hotel Halo Toruń zapewnia idealne połączenie relaksu i kultury, oferując zarówno przestronne pokoje, jak i bliskość najważniejszych atrakcji miasta. Twoja majówka w Toruniu będzie nie tylko wygodna, ale też pełna niezapomnianych wrażeń i odkryć.

słodka niespodzianka w pokoju
miejsce parkingowe
Halo Toruń
Cena od
500 zł/doba
wakacje
Toruń

Odkryj uroki lata w Toruniu, rezerwując pobyt w hotelu Halo Toruń, idealnie położonym w obrębie malowniczego Starego Miasta. Ciesz się letnim słońcem podczas spacerów po zabytkowych uliczkach, poznając bogatą historię miasta. Hotel Halo Toruń to doskonałe miejsce na wakacyjny wypoczynek, łączące w sobie komfort, historię i bliskość największych atrakcji miasta.

zniżki do wybranych muzeów
promocyjna cena
Halo Toruń
Cena od
500 zł/doba

Pokoje

 

 

Zobacz więcej
2 Gości
Pokój typu LUX
25 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw kosmetyków, rozkładana kanapa, żelazko na życzenie.

 

Akcesoria na życzenie :

 

 

Restauracje i bary

 

 

Zobacz więcej
Sala śniadaniowa
śniadania
Pn-Pt
06:30-10:00
Sb-Nd
07:00-10:00
Restauracja serwuje śniadania w formie bufetu.

 

 

Relaks

 

 

Zobacz więcej

Sale konferencyjne

 

 

Zobacz więcej
Sala konferencyjna nr 14
Do 15 Osób
24 m2

Sala jest wyposażna w zestaw multimedialny, nagłośnienie, klimatyzację, flipchart.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
15
Szkolne
10
Bankietowe
8
Sala konferencyjna nr 16
Do 45 Osób
49 m2

Sala jest wyposażona w zestaw multimedialny, nagłośnienie, klimatyzację, flipchart, ekran.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
45
Podkowa
32
Szkolne
28
Bankietowe
32

Dojazd i kontakt

 

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Lotnisko: 50 km
Dworzec PKP: 550 m
Dworzec PKS: 800 m
Dane kontaktowe
Halo Toruń
Wola Zamkowa 16
87-100 Toruń
kujawsko-pomorskie
Ważne informacje
Doba hotelowa
14:00-12:00
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Halo Toruń
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny