pl

Halo Toruń

Toruń, Wola Zamkowa 16

O obiekcie

Halo Toruń to trzygwiazdkowy hotel należący do nowej polskiej marki sieci hoteli i obiektów, która oferuje nowoczesny standard obsługi w możliwie przystępnych cenach. Hotel zlokalizowany jest w centrum Torunia, w obrębie zabytkowej starówki. Jest również doskonale skomunikowany z głównym dworcem kolejowym. Do dyspozycji gości oddano 56 pokoi o zróżnicowanym standardzie oraz przestrzeń konferencyjną. Hotel serwuje również doskonałe śniadania. Przy hotelu znajduje się parking.

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
na Starówce
wyremontowany w 2021 roku
duży parking
Inspiracje turystyczne w okolicy

Zamek krzyżacki w Toruniu

Był jedną z najstarszych tego typu budowli krzyżackich na prawym brzegu Wisły.
Czytaj

Flisak z żabkami

Jedną z atrakcji Torunia jest, cieszący się dużą popularnością, pomnik flisaka z żabkami. Znajdziecie go na Rynku Staromiejskim, między ratuszem a budynkiem poczty.
Czytaj

Dom Mikołaja Kopernika

Przyjechać do Torunia i nie zobaczyć rodzinnego domu Mikołaja Kopernika, to jak nie przyjechać do Torunia. Obecnie znajduje się tu nowoczesne muzeum, które z użyciem technik multimedialnych prezentuje:
Czytaj

Toruńskie pierniki

Poznaj wielowiekową tradycję wypieku pierników.
Czytaj

Toruń – stąd bliżej do gwiazd

Miasto wybitnego astronoma, gotyckich zabytków i tradycyjnych pierników.
Czytaj

Bella Skyway Festival – Horyzont zdarzeń

 To niecodzienne sierpniowe widowisko już na stałe wpisuje się w harmonogram wydarzeń kulturalnych Torunia.  Główną atrakcją festiwalu są mappingi wyświetlane na budynkach miejskich.
Czytaj
Zamek krzyżacki w Toruniu

Był jedną z najstarszych tego typu budowli krzyżackich na prawym brzegu Wisły. Pierwotnie drewniany, pobudowany w XIII w. na pozostałościach wcześniejszego grodziska, był następnie rozbudowywany i zamieniany w budowlę ceglano-kamienną.
Toruński zamek nigdy nie został zdobyty przez obcych najeźdźców. Zniszczyli go jednak najbliżsi sąsiedzi. Toruńscy mieszczanie oblegli warownię w początku lutego 1454 roku, a następnie zdobyli i przystąpili do jej planowej i niemal całkowitej rozbiórki.
Od lat ruiny zamku fascynują miłośników historii, ale również stały się areną imprez miejskich, koncertów i przedstawień teatralnych.

Flisak z żabkami

Jedną z atrakcji Torunia jest, cieszący się dużą popularnością, pomnik flisaka z żabkami. Znajdziecie go na Rynku Staromiejskim, między ratuszem a budynkiem poczty.

Podobno, jeśli potrzecie grzbiet jednej z ośmiu żabek, otaczających statuetkę grającego na skrzypkach flisaka, spełni się pomyślane przez was w tym czasie życzenie. Warto spróbować. Pocierając każdą z ośmiu żabek, możecie liczyć na spełnienie aż ośmiu życzeń.

Pomnik flisaka z żabkami nawiązuje do miejskiej legendy o chłopcu imieniem Iwo, który swą grą na skrzypcach zauroczył uciążliwe dla mieszkańców Torunia płazy i wyprowadził je za mury miasta do pobliskiej sadzawki. Został za ten czyn sowicie nagrodzony przez ówczesnego burmistrza, a w 1914 roku upamiętniony przepięknym pomnikiem, który cieszy oczy młodszych i starszych – po dziś dzień.

Dom Mikołaja Kopernika

Przyjechać do Torunia i nie zobaczyć rodzinnego domu Mikołaja Kopernika, to jak nie przyjechać do Torunia. Obecnie znajduje się tu nowoczesne muzeum, które z użyciem technik multimedialnych prezentuje: rozwój nauki na przestrzeni wieków, życie codzienne mieszczan w późnogotyckim hanzeatyckim domostwie oraz postać słynnego astronoma. Więcej informacji na temat muzeum: muzeum.torun.pl

Toruńskie pierniki

Pierniki zajmują szczególne miejsce wśród licznych świątecznych wypieków. Ich wspaniały, korzenny zapach wprowadza ciepły, świąteczny nastrój. Na pewno wiele radości dostarczy ich samodzielne przygotowanie i zdobienie lukrem.

Najlepsze pierniki są z Torunia, gdzie tradycja ich wypieku sięga kilkuset lat. Niegdyś wyrabiane były przez piekarzy zgodnie z pilnie strzeżonymi recepturami. Od XVIII wieku funkcjonowała w Torunia manufaktura zajmująca się wypiekami toruńskich pierników, która działa do dnia dzisiejszego. Współcześnie te wspaniałe, aromatyczne wypieki stały się już jednym z symboli Torunia. Znane są i cenione nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.
Odwiedzając Toruń warto zajrzeć do Muzeum Toruńskiego Piernika, które mieści się na terenie dawnej XIX wiecznej fabryki należącej do rodziny Weese. Tutejsze ekspozycje to prawdziwa podroż przez historię piernika. Ponadto na gości czeka wiele atrakcji, w tym udział w warsztatach wypieku pierników oraz ich degustacja.

 

 

Toruń – stąd bliżej do gwiazd

Kto jeszcze nie był, niech koniecznie odwiedzi Toruń – jedno z najstarszych polskich, nadwiślańskich miast, z ponad ośmiowiekową historią.

Dawniej przez tętniące życiem miasto przebiegały ważne szlaki handlowe, łączące Europę Środkową i Wschodnią z Zachodnią. Obecnie miasto jest ważnym punktem turystycznym na mapie Polski. Tutejszy Średniowieczny Zespół Miejski został wpisany na listę UNESCO – z pewnością więc zrobią na Was wrażenie wspaniałe gotyckie kościoły, kamienice i ratusz.
Toruń to miasto wybitnego astronoma – Mikołaja Kopernika. Zaplanujcie więc wizytę w Planetarium i udział w jednym z pokazów astronomicznych. Na spragnionych wiedzy czeka również Dom Mikołaja Kopernika, pełen informacji o jego życiu i twórczości, a także kosmosie, sztuce renesansu i średniowiecznym Toruniu.

Wiele atrakcji znajdziecie również spacerując nadwiślańskim Bulwarem Filadelfijskim (którego nazwa nawiązuje do amerykańskiego miasta partnerskiego Torunia), w miejscu dawnego nabrzeża portowego, do którego przybijały niegdyś pełnomorskie, średniowieczne statki handlowe. To także miejsce organizacji wielu współczesnych miejskich imprez. Wieczorem zachwyci Was bajeczna, rozświetlona panorama Torunia, oglądana z południowego brzegu rzeki.

Odwiedzając Toruń nie zapomnijcie posmakować słynnych toruńskich pierników – przeczytajcie o tych tradycyjnych wypiekach w naszej Inspiracji – Toruńskie pierniki.

Więcej informacji o Toruniu znajdziecie na:
Polska Travel – Toruń

Bella Skyway Festival – Horyzont zdarzeń

To niecodzienne sierpniowe widowisko już na stałe wpisuje się w harmonogram wydarzeń kulturalnych Torunia.
Główną atrakcją festiwalu są mappingi wyświetlane na budynkach miejskich.
Organizatorami Bella Skyway Festival są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.
Partnerem głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: http://www.bellaskyway.pl/

 

 

Oferty specjalne

jesień
Toruń

Halo! Przyjedź jesienią!

Jesień to doskonały czas na odkrywanie uroków Torunia. Zaplanuj niezapomniany pobyt w hotelu Halo Toruń i ciesz się urokiem jesieni w magicznym otoczeniu Starego Miasta.

doskonałe śniadanie w cenie
świetna lokalizacja
Halo Toruń
Cena od
300 zł/doba
Boże Narodzenie i Sylwester
Toruń

Halo! Święta w Toruniu?

Zarezerwuj swój wyjątkowy pobyt w hotelu Halo Toruń i poczuj magię Świąt Bożego Narodzenia. Przywitają Cię tu pięknie udekorowane hotelowe wnętrza, a w komfortowym pokoju poczujesz się jak u siebie.

 

doskonałe śniadanie w cenie
świetna lokalizacja
Halo Toruń
Cena od
600 zł/doba
Boże Narodzenie i Sylwester
Toruń

Halo! Sylwester w Toruniu?
Toruń to doskonałe miejsce na przywitanie Nowego Roku! Hotel Halo Toruń zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta, w pobliżu ruin gotyckiego zamku i jednego z najpiękniejszych staromiejskich rynków w naszym kraju.

 

doskonałe śniadanie w cenie
świetna lokalizacja
Halo Toruń
Cena od
600 zł/doba
ferie
Toruń

Halo! Odwiedź Toruń w czasie ferii!

Rozkoszuj się zimowym urokiem miasta i zwiedzaj jego zabytki. Daj się zaprosić do jednego z toruńskich muzeów. Eleganckie pokoje i przyjazna obsługa hotelu Halo Toruń będą gwarantem udanego odpoczynku.

świetna lokalizacja
codziennie piernikowa niespodzianka
Halo Toruń
Cena od
400 zł/doba

Pokoje

 

 

Zobacz więcej
2 Gości
Pokój typu LUX
25 m2
Do 4 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

Zestaw kosmetyków, rozkładana kanapa, żelazko na życzenie.

 

Akcesoria na życzenie :

 

 

Restauracje i bary

 

 

Zobacz więcej
Sala śniadaniowa
śniadania
Pn-Pt
06:30-10:00
Sb-Nd
07:00-10:00
Restauracja serwuje śniadania w formie bufetu.

 

 

Relaks

 

 

Zobacz więcej

Sale konferencyjne

 

 

Zobacz więcej
Sala konferencyjna nr 14
Do 15 Osób
24 m2

Sala jest wyposażna w zestaw multimedialny, nagłośnienie, klimatyzację, flipchart.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
15
Szkolne
10
Bankietowe
8
Sala konferencyjna nr 16
Do 45 Osób
49 m2

Sala jest wyposażona w zestaw multimedialny, nagłośnienie, klimatyzację, flipchart, ekran.

 

Ustawienia stołów
Teatralne
45
Podkowa
32
Szkolne
28
Bankietowe
32

Dojazd i kontakt

 

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Lotnisko: 50 km
Dworzec PKP: 550 m
Dworzec PKS: 800 m
Dane kontaktowe
Halo Toruń
Wola Zamkowa 16
87-100 Toruń
kujawsko-pomorskie
Ważne informacje
Doba hotelowa
14:00-12:00
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Halo Toruń
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny