pl

Renaissance Warsaw Hotel

Warszawa, Żwirki i Wigury 1H

O obiekcie

Renaissance Warsaw Airport Hotel to pięciogwiazdkowy hotel marki Renaissance, należącej do międzynarodowej sieci Marriott International. Hotel zlokalizowany jest zaledwie kilkadziesiąt metrów od terminala odlotów Lotniska Chopina w Warszawie i 20 minut od centrum Warszawy. Do dyspozycji gości oddano 225 pokoi i apartamentów, restaurację, drink bar, obszerne zaplecze eventowo-konferencyjne oraz część wellness & spa z basenem oraz gabinetami odnowy. Przy hotelu znajduje się parking.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej
Walory obiektu
SPA
basen
dla niepełnosprawnych
przyjazny dla zwierząt
przestrzeń konferencyjna
Inspiracje turystyczne w okolicy

Muzeum Historii Polski

44 000 m² to powierzchnia największego w Polsce obiektu muzealnego.
Czytaj

Warszawskie zoo

12 000 zwierząt, reprezentujących ponad 500 gatunków, a wśród nich para nosorożców: Shikari i Kuba, lwy: Sofia i Zulus, szympansica Lucy, która uwielbia naśladować ludzi, para hipopotamów o imionach: Hugon i Pelagia.
Czytaj

Ogrody na dachu biblioteki uniwersyteckiej

Niezwykłe miejsce w Warszawie - piękne o każdej porze roku.
Czytaj

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki to jedna z największych atrakcji turystycznych stolicy i nie chodzi tu tylko o jego gabaryty. Zajmuje 3 hektary i mierzy 237 m.
Czytaj

Muzeum Marii Skłodowskiej

Muzeum na warszawskiej Starówce znajduje się w kamienicy, w której matka Marii prowadziła, w drugiej połowie XIX w., szkołę dla dziewcząt. To tu przyszła na świat późniejsza noblistka.
Czytaj

Muzeum Neonów w Warszawie

Zwiedzanie kolekcji starych, warszawskich neonów.
Czytaj

Warszawski Festiwal Filmowy

Międzynarodowy festiwal filmowy - filmowe emocje, konkursy, spotkania.
Czytaj

Twierdza Modlin

Twierdza Modlin jest jedną z największych atrakcji Mazowsza. Budowa warowni w strategicznym węźle trzech rzek: Narwi, Bugu i Wisły rozpoczęła się na początku XIX wieku z rozkazu Napoleona I.
Czytaj

Muzeum Motoryzacji i Techniki Skarb Narodu

Wystawa motoryzacji w dawnej Fabryce Samochodów Osobowych.
Czytaj

Kolekcja Sztuki Egipskiej w Warszawie

Starożytne eksponaty w Muzeum Narodowym w Warszawie.
Czytaj

Czas na morsowanie – wzmocnienie i energia

Zimna woda zdrowia doda - a w Polsce jest wiele miejsc do morsowania.
Czytaj

Wody termalne na jesienno-zimowe chłody.

Zdrowie i wypoczynek w polskich gorących źródłach.
Czytaj

Najpiękniejsze szklane bombki są z Polski

Udaj się do jednej z fabryk bombek i zachwyć się świątecznymi ozdobami.
Czytaj

Świąteczne choinki i iluminacje

Spacery wśród ulicznych, świątecznych dekoracji.
Czytaj

Powązki Wojskowe

Warszawskie Powązki Wojskowe nazwę swą wzięły od wsi Powązki, do której wcześniej przynależały te ziemie. Nekropolia została założona w roku 1912 jako cmentarz dla żołnierzy rosyjskich. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r., zmieniono ją w polski cmentarz wojskowy.
Czytaj
Muzeum Historii Polski

44 000 m² to powierzchnia największego w Polsce obiektu muzealnego. Odpowiada ona wielkością mniej więcej powierzchni hal sportowych. Otwarta niedawno nowa siedziba Muzeum Historii Polski mieści się na terenie Cytadeli Warszawskiej. To stąd 16 listopada 1918 r. Józef Piłsudski, przez radiostację „WAR”, poinformował świat o odrodzeniu państwa polskiego.
W samym muzeum na razie zobaczyć możemy jedynie wystawę czasową, prezentującą około z przygotowywanych docelowo do ekspozycji eksponatów. Wystawa „Wielkie i małe historie” to możliwość przyjrzenia się historiom różnych zwykłych i niezwykłych przedmiotów, reprezentujących ponad tysiąc lat polskich dziejów. Eksponaty te są świadkami burzliwej historii życia ich właścicieli. Tak jest np. w przypadku munduru Stanisława Maczka, podarowanego Muzeum Historii Polski przez wnuczkę generała.

Warszawskie zoo

Warszawskie zoo – znajdziecie w nim aż 12 000 zwierząt, reprezentujących ponad 500 gatunków, a wśród nich parę nosorożców: Shikari i Kubę, lwy: Sofię i Zulusa, szympansicę Lucy, która uwielbia naśladować ludzi, czy parę hipopotamów o imionach: Hugon i Pelagia.

Do zoo najlepiej wybrać się z rana, gdy nie ma jeszcze tłumu spacerowiczów. Jest to idealne miejsce na spacer z dziećmi.

Starszym polecamy zapoznać się z 95-letnią historią ogrodu zoologicznego oraz barwnym życiorysem Jana Żabińskiego, miłośnika zwierząt, przyrodnika, wieloletniego dyrektora Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Na terenie zoo znajduje się Willa Żabińskich, dostępna dla zwiedzających jedynie z przewodnikiem i tylko w wyznaczone dni. Więcej informacji: https://zoo.waw.pl/willa-zabinskich/zwiedzanie

 

Szlakiem praskich murali i sztuki ulicznej

Zwiedzanie miasta to nie tylko zabytki i historyczna architektura, ale również nowoczesne formy w przestrzeni publicznej.
Na miłośników wielkoformatowej twórczości ulicznej czeka warszawska Praga, gdzie warto wybrać się na spacer w poszukiwaniu murali, zdobiących na każdym kroku stare mury budynków. Praskie ulice, podwórka, miejsca widoczne i łatwo dostępne, ale również schowane za bramami i klimatyczne zakątki oferują sztukę uliczną dostępną dla wszystkich, o każdej porze.

Szczególnie dużo murali powstało w okolicach ulic Brzeskiej, Stalowej, Wileńskiej, Strzeleckiego, Małej, Frycza-Modrzewskiego oraz w wielu innych lokalizacjach. Nawet krótki, godzinny spacer po tej części Pragi wystarczy by odnaleźć co najmniej kilkanaście murali. Można tu natknąć się na perełki stworzone przez znanych artystów, takich jak Ernest Zacharevic, Conor Harrington, włoskich artystów CT i 108, hamburskiego artystę 1010 i innych, nierzadko wyznaczających trendy w sztuce ulicznej.

Ogrody na dachu biblioteki uniwersyteckiej

Budynek Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego jest pełen niespodzianek. Poza przebogatym księgozbiorem można tam obejrzeć wystawy, np. Polskiej Szkoły Plakatu, zjeść lub napić się w jednym z kilku punktów gastronomicznych, a ukoronowaniem wizyty jest spacer po ogrodach zlokalizowanych na dachu. Z ogrodów można podziwiać piękną panoramę Warszawy i przepływającą Wisłę – do Bulwarów Wiślanych jest już stamtąd tylko kilka kroków. Spacer warto zakończyć w Elektrowni Powiśle – z pietyzmem odrestaurowanym kompleksie dawnej elektrowni, która obecnie pełni rolę centrum handlowo-rozrywkowego.

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki to jedna z największych atrakcji turystycznych stolicy i nie chodzi tu tylko o jego gabaryty. Zajmuje 3 hektary i mierzy 237 m. Przez dziesięciolecia był najwyższym budynkiem w Polsce.

Na 30. piętrze PKiNu znajduje się udostępniony do zwiedzania taras widokowy, z którego roztacza się najpiękniejsza panorama Warszawy. Na wieży Pałacu Kultury w 2000 roku umieszczono olbrzymi zegar – trzeci pod względem wielkości w Europie i trzeci najwyżej posadowiony w skali świata. Długość wskazówek zegara to 2,7 oraz 3,54 m, a średnica każdej z jego czterech tarcz to 6,3 m.

Pałac Kultury na stałe wpisał się w krajobraz miasta, stając się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli stolicy. Mieszczą się tu liczne instytucje naukowe oraz kulturalne, w tym dwa muzea, cztery teatry, kino, basen, Pałac Młodzieży.

Muzeum Marii Skłodowskiej

Maria Skłodowska-Curie wniosła nie tylko wielki wkład do świata nauki, była też ikoną czasu emancypantek – była pierwszą Noblistką, jest też jedyną kobietą na świecie podwójnie uhonorowaną Nagrodą Nobla. Jedna z córek, idąc w ślady matki, także otrzymała Nobla – żadna inna rodzina nie ma na koncie podobnego rekordu. Przy tych osiągnięciach, żartem wspomnieć można, że Skłodowska była też jedną z pierwszych kobiet na świecie z prawem jazdy (także tym na ciężarówki). Uprawnienia zrobiła w 1916 roku.

Muzeum na warszawskiej Starówce znajduje się w kamienicy, w której matka Marii prowadziła, w drugiej połowie XIX w., szkołę dla dziewcząt. To tu przyszła na świat późniejsza noblistka.

W dzisiejszym muzeum znajdziemy zbiory notatek, listów, pamiątek rodzinnych. Fragment ekspozycji zaaranżowano jako paryskie laboratorium państwa Curie, w którym prezentowane są przyrządy pomiarowe, zaprojektowane przez Piotra – męża Marii, z którym wspólnie pracowała przy badaniach pierwiastków promieniotwórczych.

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie jest jedynym na świecie biograficznym muzeum badaczki. Jego misją jest popularyzacja życia i dorobku patronki oraz jej rodziny.

Muzeum Neonów w Warszawie

Muzeum Neonów w Warszawie to oryginalne miejsce prezentujące kolekcję około 100 starych reklam świetlnych. Tu można podziwiać neony, które niegdyś stanowiły nie tylko formę reklamy, ale przede wszystkim sztukę użytkową i istotny element dekoracyjny wkomponowany w przestrzeń miasta i jego architekturę. Reklamy te powstawały w ramach procesu tak zwanej neonizacji Warszawy, a wiele z nich to efekt pracy znanych polskich artystów i grafików należących do Polskiej Szkoły Plakatu.

http://www.neonmuzeum.org/

Warszawski Festiwal Filmowy

Jesienna wizyta w stolicy to dobra okazja do udziału w corocznym, międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Filmowym. Wydarzenie od lat cieszy się ogromną popularnością.
Festiwal, to nie tylko ciekawe pokazy i filmowe emocje, ale również konkursy, spotkania z twórcami i wydarzenia specjalne. Wykorzystajcie więc swój wolny czas i weźcie w nim udział.
Pokazy filmów organizowane będą w wyznaczonych kinach festiwalowych w Warszawie.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Twierdza Modlin

Twierdza Modlin jest jedną z największych atrakcji Mazowsza. Budowa warowni w strategicznym węźle trzech rzek: Narwi, Bugu i Wisły rozpoczęła się na początku XIX wieku z rozkazu Napoleona I. Po klęsce Francuzów, a następnie powstania listopadowego, Modlin przeszedł w ręce rosyjskie. W tym okresie znacznie jeszcze rozbudowano twierdzę. Dziś jest jednym z największych i najlepiej zachowanych tego typu obiektów w Europie.

Twierdzę Modlin zwiedzić można indywidualnie lub z profesjonalnym przewodnikiem. Wycieczka trwa od 1,5 do nawet 3 godzin w zależności od wybranego wariantu zwiedzania. W okresie letnim odbywają się też zorganizowane nocne wycieczki, obejmujące zarówno zewnętrzne koszary, jak i część podziemnych korytarzy.
Więcej informacji na temat Twierdzy Modlin znajdziemy na: twierdzamodlin.pl

Muzeum Motoryzacji i Techniki Skarb Narodu

Na miłośników klasycznych samochodów czekają niezwykłe perełki motoryzacji. Wystawa w dawnej Fabryce Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu oferuje zarówno polskie klasyki m.in. Warszawy, Syreny, Fiaty, Polonezy, Żuki i Tarpany jak i inne ciekawe eksponaty z całego świata, w tym zachodnie samochody sportowe, kolekcjonerskie i filmowe.

Ekspozycję można zwiedzać w weekendy. Sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie on-line .
https://muzeumskarbnarodu.pl/

Kolekcja Sztuki Egipskiej w Warszawie

Dla miłośników sztuki starożytnej oraz dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji spędzać wakacji w Egipcie, Muzeum Narodowe w Warszawie otworzyło w tym roku Galerię Sztuki Starożytnej. W dziewięciu salach muzealnych eksponowane są wspaniałe zabytki starożytnych cywilizacji.
Wśród nich znalazła się pokaźna kolekcja eksponatów pochodzących ze starożytnego Egiptu. Prezentowane są m.in. 10-metrowa Księga Umarłych Piastunki Bakai z XIV w. p.n.e., egipskie sarkofagi, czy rytualne wrota.
Nowa aranżacja i przebudowa stałej ekspozycji trwała ostatnie 10 lat. Galerie przygotowano z użyciem nowoczesnych aranżacji i multimediów tak, aby spełniała oczekiwania współczesnych zwiedzających.

Zapraszamy do zwiedzania!

Więcej informacji na stronie Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

 

 

Czas na morsowanie – wzmocnienie i energia

Kąpiele w zimnej wodzie z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. To świetny sposób na wzmocnienie organizmu, zadbanie o naszą odporność, a przede wszystkim duża dawka pozytywnej energii.

W Polsce jest wiele miejsc idealnych do morsowania. Można znaleźć ich nawet kilkaset (mapy morsowanie znajdziesz w Internecie). Najbardziej oczywiste jest wybrzeże Bałtyku, ale również liczne jeziora, zalewy i inne zbiorniki wodne nadają się do zimowych kąpieli.
Pomimo wielu korzyści zdrowotnych, przed rozpoczęciem morsowania należy skonsultować się z lekarzem. Kąpiele najlepiej zażywać w większej grupie, dlatego dobrym pomysłem jest dołączenie do klubu morsów, gdzie będziemy pod okiem doświadczonych uczestników kąpieli.

Kto i gdzie morsuje?
– Olsztyński Klub Morsów „Iglo” (plaża w Kortowie, Olsztyn)
– Morsy Warszawa (Jezioro Czerniakowskie, Warszawa)
– Morsy z Radomia (zalew w Borkach, Radom)
– Morsy w Łodzi (Arturówek, Łodzi)
– Morsy Poznań oraz Złotniki Morsują (Jezioro Kierskie, k. Poznania)
– Klub Morsów „Morświn” (Świnoujście)
– Kołobrzeski Klub Morsów (Kołobrzeg)
– Gdański Klub Morsów (Jelitkowo, Gdańsk)

Sezon na morsowanie trwa od jesieni do wiosny. Zatem, kto jeszcze nie wypróbował taj atrakcji nadal ma okazję wskoczyć do lodowatej wody w tym sezonie.

Wody termalne na jesienno-zimowe chłody.

Polska, zaraz za Słowacją i Węgrami, jest bogata w gorące źródła i oferuje wiele miejsc, w różnych regionach kraju, gdzie można skorzystać z kąpieli w wodach termalnych. Jest to doskonała forma relaksu i wypoczynku, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Wody termalne mają dużą zawartość makro i mikroelementów i w zależności od miejsca różnią się składem. Dzięki swym właściwościom leczniczym, oprócz relaksu zapewniają działanie prozdrowotne  i pomoc przy różnych dolegliwościach.

W Polsce jest duży wybór obiektów oferujących kąpiele w wodach termalnych, a najbardziej znane można odwiedzić w: Mszczonowie, Uniejowie, Poznaniu, Lądku-Zdroju, Solcu Zdroju, Busko Zdroju, Jeleniej Górze, Witowie (Chochołowie) i Lidzbarku Warmińskim.

Gorąco zapraszamy!

Najpiękniejsze szklane bombki są z Polski

Dawniej szykując się do Świąt bożonarodzeniowych ozdabiano w Polsce snopki zbóż. Z czasem przyjęła się tradycja wstawiania do domu świątecznego drzewka, które dekorowano owocami, następnie orzechami i słodyczami. Szklane bombki pojawiły się na choince stosunkowo niedawno i na stałe pozostały ich elementem dekoracyjnym.

Bombki choinkowe produkowane są na całym świecie, jednak te najpiękniejsze i najbardziej cenione, czyli szklane i ręcznie wykonywane pochodzą przede wszystkim z Polski, która słynie z tych świątecznych wyrobów. Bombki są ręcznie wytwarzane i obrabiane przy zastosowaniu dawnych technik dmuchania szkła. Nadaje się im rozmaite – często finezyjne kształty, następnie ręcznie zdobi.
Warto udać się do jednej z fabryk bombek pod Krakowem, w Warszawie, w okolicach Poznania lub Wrocławia, czy do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie niedaleko Rzeszowa, aby na żywo zapoznać się z procesem wytwarzania bombek. Wiele z tych wytwórni prowadzi spotkania i warsztat, gdzie pod okiem specjalistów można samemu wykonać małe, choinkowe dzieła sztuki.

Życzymy dobrej zabawy!

 

 

Dziadek do orzechów – magia baletu i muzyki

Dziadek do orzechów do muzyki Piotra Czajkowskiego to świąteczna klasyka dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Przedstawienie grane corocznie w okresie świątecznym przenosi widzów w niezwykły, bajkowy świat, pełen magii i kolorowych kostiumów. Wspaniałe akrobacje baletowe, tancerze i przepiękna muzyka – to naprawdę warto obejrzeć.

Osoby, które jeszcze nie miały okazji oglądać na żywo Dziadka do orzechów mogą wybrać się np. do Teatru Wielkiego w Warszawie, ICE Kraków Congress Centre, Teatru Wielkiego W Poznaniu lub Poznań Congress Center, Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Warmińsko-Mazurska lub innego miejsca – niektóre z nich oferują jeszcze ostatnie bilety na tegoroczne i styczniowe przedstawienia.

Gorąco polecamy!

Świąteczne choinki i iluminacje

W wielu miastach grudzień to czas radosnych świątecznych jarmarków i wielu atrakcji z tym związanych. Jednak przede wszystkim to okazja to podziwiania przepięknych bożonarodzeniowych i noworocznych dekoracji oraz iluminacji, którymi zostają udekorowane ulice miast. Zazwyczaj w centralnym miejscu staje ogromna, przystrojona choinka, która zachwyca przez kilka tygodni mieszkańców miasta i przyjezdnych.

W tym czasie warto udać się na spacer przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w Warszawie, wśród zachwycająco rozświetlonych dekoracji ulic, aż do Starego Miasta i ustawionej na pl. Zamkowym choinki. W Krakowie zaś najbardziej okazałą choinkę można podziwiać na Rynku Głównym. Także inne polskie miasta jak np. Gdańsk, Szczecin, Katowice i Poznań zachwycają swoimi bogato zdobionymi choinkami i świątecznie rozświetlonymi ulicami.

Zapraszamy na spacery!

Powązki Wojskowe

Warszawskie Powązki Wojskowe nazwę swą wzięły od wsi Powązki, do której wcześniej przynależały te ziemie. Nekropolia została założona w roku 1912 jako cmentarz dla żołnierzy rosyjskich. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r., zmieniono ją w polski cmentarz wojskowy. Spoczęli na nim m.in. uczestnicy powstań: listopadowego, styczniowego, wielkopolskiego, powstań śląskich, bohaterowie wojny polsko-bolszewickiej i przewrotu majowego.

W trakcie II wojny światowej cmentarz stał się miejscem pochówków żołnierzy walczących w obronie Warszawy. Okupanci zajęli jego część na niemiecką nekropolię. Jej utworzenie powierzyli Polakom, którzy za przekazane środki wybudowali głównie mur wokół cmentarza i wyremontowali istniejące już kwatery. Pochówki Niemców odbywały się od strony ul. Powązkowskiej. Zdarzały się też na cmentarzu pochówki osób związanych z polską konspiracją. To tutaj 3.04.1943 r. odbył się potajemnie pogrzeb Jana Bytnara “Rudego”.

Po wojnie zaczęto na cmentarzy tworzyć kwatery Powstańców Warszawskich, a cmentarz powiększono dodając do części wojskowej kwatery cywilne. Stały się one miejscem spoczynku osób związanych z ówczesną władzą. W bezimiennych dołach grzebano natomiast ofiary komunistycznych egzekucji. Można je dziś odwiedzać na terenie tzw. kwatery „Ł”.

Powązki Wojskowe na przestrzeni swojej historii były miejscem sporów i walki o pamięć historyczną. Widać to bardzo dobrze w architekturze tego cmentarza. Dziś przychodzimy tu by uczyć się tej niezwykle zawikłanej historii. Cmentarz rozbudowuje się, staje się miejscem znajdują tu miejsce upamiętnienia wybitni artyści, naukowcy i społecznicy.

 

Oferty specjalne

przyjęcia okolicznościowe
Warszawa

Inspirowany dorobkiem polskiego modernizmu lat 50. i 60. Hotel dysponuje 225 pokojami, w tym 11 luksusowymi apartamentami. Sala balowa o powierzchni 400 m2 znajduje się na pierwszym piętrze. Do dyspozycji gości jest także nowoczesne zaplecze eventowe, basen, sauny, strefa fitness, strefa SPA oraz taras.

stylowe wnętrza, doskonała kuchnia, pięciogwiazdkowy serwis oraz konsultant
nowoczesne zaplecze eventowe, sala balowa o powierzchni 400 m2
strefa SPA, basen, sauny, strefa fitness
Renaissance Warsaw Hotel
Cena od
260 zł/menu/os.
przyjęcia okolicznościowe
Warszawa

Renaissance Warsaw Airport Hotel to pięciogwiazdkowy hotel marki Renaissance, należącej do sieci Marriott International, zlokalizowany naprzeciwko terminala odlotów Lotniska Chopina. Od centrum Warszawy dzieli nas zaledwie 20 minut jazdy.

Odbywa się u nas wiele wydarzeń, w tym tych dużej rangi na kilkaset osób, które potwierdziły, że jesteśmy gotowi nawet na realizację nawet najbardziej złożonych scenariuszy.

przy Terminalu Lotniska Chopina
doświadczenie w organizacji wielu prestiżowych wydarzeń
Renaissance Warsaw Hotel
Cena od
269 zł/menu/os.

Pokoje

Hotel dysponuje 225 nowoczesnymi i stylowo urządzonymi pokojami, w tym 11 apartamentami o zróżnicowanej powierzchni i standardzie. Wszystkie pokoje są wyciszone, klimatyzowane oraz znajdują się w zasięgu szybkiego, bezprzewodowego internetu. Goście, w zależności od wybranego standardu, mają dostęp do wielu udogodnień, takich jak przestrzeń dzienna i nocna, zaawansowane sterowanie multimediami i światłem.

 

 

 

 

Zobacz więcej
2 Gości
Pokój standard z łóżkiem king
33 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

sejf, dźwiękoszczelność, żelazko i deska

Akcesoria na życzenie :

 

 

 

 

 

 

2 Gości
Pokój typu Standard z dwoma podwójnymi łóżkami
36 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

sejf, dźwiękoszczelność, żelazko i deska

 

Akcesoria na życzenie :
2 Gości
Pokój typu Executive z łóżkiem King (Dostęp do Club Lounge)
33 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

sejf, dźwiękoszczelność, żelazko i deska, dostęp do club lounge

Akcesoria na życzenie :
2 Gości
Pokój typu Executive z dwoma podwójnymi łóżkami (Dostęp do Club Lounge)
36 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

sejf, dźwiękoszczelność, żelazko i deska, dostęp do club lounge

Akcesoria na życzenie :
2 Gości
Apartament Junior Suite (Dostęp do Club Lounge)
39 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

sejf, dźwiękoszczelność, żelazko i deska, przestrzeń dzienna, dostęp do club lounge

Akcesoria na życzenie :
2 Gości
Apartament Executive Suite (Dostęp do Club Lounge)
65 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

sejf, dźwiękoszczelność, żelazko i deska, przestrzeń dzienna, dostęp do club lounge

Akcesoria na życzenie :
2 Gości
Apartament Grand Suite (Dostęp do Club Lounge)
71 m2
Do 3 Osób
Stałe wyposażenie pokoju :

sejf, dźwiękoszczelność, żelazko i deska, przestrzeń dzienna, dostęp do club lounge

Akcesoria na życzenie :

Restauracje i bary

W Renaissance Warsaw Airport Hotel czeka Cię niezwykła uczta kulinarna. W restauracji „Challenge ’32” spróbujesz zaskakujących dań kuchni polskiej w nowoczesnym wydaniu, z kolei w „nGin Bar” skosztujesz doskonałych drinków przygotowanych przez doświadczonych barmanów.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej
Challenge '32 Restaurant
międzynarodowa
Pn-Nd
5:00 - 11:00
Pn-Nd
12:00 - 23:00
W Restauracji Challenge '32 odkryjesz nowoczesne dania, których inspiracją były staropolskie receptury. To jednak nie wszystko, "Challenge '32" to również doskonała kuchnia międzynarodowa. Karta menu zmienia się sezonowo, dzięki czemu każda Twoja wizyta jest okazją do kolejnych kulinarnych odkryć.

W Restauracji Challenge ’32 odkryjesz nowoczesne dania, których inspiracją były staropolskie receptury. To jednak nie wszystko, „Challenge ’32” to również doskonała kuchnia międzynarodowa. Karta menu zmienia się sezonowo, dzięki czemu każda Twoja wizyta jest okazją do kolejnych kulinarnych odkryć.

 

 

 

 

 

nGin Bar
międzynarodowa
Pn-Nd
11:00 - 01:00
nGin Bar to niezwykłe miejsce, które tętni życiem już od wczesnych godzin porannych. Smak doskonałej kawy, świetny lunch, receptury autorskich koktajli pełne lokalnych akcentów, a wieczorem pokazy Bar Ritual, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają Cię w barze nGin. Bar mieści się w lobby naszego hotelu.

nGin Bar to niezwykłe miejsce, które tętni życiem już od wczesnych godzin porannych. Smak doskonałej kawy, świetny lunch, receptury autorskich koktajli pełne lokalnych akcentów, a wieczorem pokazy Bar Ritual, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają Cię w barze nGin. Bar mieści się w lobby naszego hotelu.

Club Lounge
międzynarodowa
Pn-Nd
06:00 - 00:00
Jeśli potrzebujesz nieco bardziej kameralnej atmosfery, nasz Club Lounge będzie doskonałym wyborem. Do Twojej dyspozycji oddajemy nowoczesną przestrzeń z zapleczem biznesowym, w której przez cały dzień serwowane są napoje i przekąski, a z okien roztacza się przepiękny widok na pas startowy Lotniska Chopina. Dostęp do Club Lounge w pokojach wyższego standardu wliczony jest w cenę, w pokoju STANDARD możesz go wykupić korzystając m.in. z punktów Marriott Bonvoy.

Jeśli potrzebujesz nieco bardziej kameralnej atmosfery, nasz Club Lounge będzie doskonałym wyborem. Do Twojej dyspozycji oddajemy nowoczesną przestrzeń z zapleczem biznesowym, w której przez cały dzień serwowane są napoje i przekąski, a z okien roztacza się przepiękny widok na pas startowy Lotniska Chopina. Dostęp do Club Lounge w pokojach wyższego standardu wliczony jest w cenę, w pokoju STANDARD możesz go wykupić korzystając m.in. z punktów Marriott Bonvoy.

 

 

 

 

Relaks

Renaissance Warsaw Airport Hotel jako jedyny hotel w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina w Warszawie dysponuje strefa wellness & SPA z basenem, saunami oraz gabinetem SPA. Zrelaksuj się po długim locie lub po dniu wypełnionym spotkaniami.

 

 

 

 

Zobacz więcej
Basen

W Renaissance Warsaw Airport Hotel masz okazję popływać i jednocześnie podziwiać odlatujące samoloty. Jako jedyni w bezpośredniej bliskości lotniska dysponujemy basenem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPA For You
masaże, zabiegi na ciało

Spa For You to wyjątkowy salon SPA, w którym pełen pasji personel wprowadzi Cię w stan relaksu. Do dyspozycji gości są dwa przytulne gabinety oraz zróżnicowany pakiet usług.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sauny
Sauna fińska i sauna parowa

Sauna to doskonały sposób na relaks i zachowanie doskonałego zdrowia. Do Twojej dyspozycji jest sauna fińska i parowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sala fitness 24H

W Renaissance Warsaw Airport Hotel nie musisz rezygnować z dbania o formę. Do Twojej dyspozycji jest przestronna sala fitness, wyposażona w nowoczesny sprzęt treningowy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sale konferencyjne

Przestrzeń konferencyjna w naszym hotelu została zaprojektowana tak, by sprostać organizacji nawet najbardziej złożonych eventów. Organizatorzy mają do dyspozycji 844 m2 w tym m.in. przestronną salę balową, 9 sal konferencyjnych, salkę vip oraz business center. Przestrzeń została wyposażona w najnowocześniejszy system audio-wizualny i bezprzewodowy internet. Oferujemy bogatą ofertę cateringową, która będzie stanowiła doskonałą oprawę dla każdego spotkania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz więcej
Sala balowa
Do 340 Osób
400 m2

Elegancka 400 metrowa sala balowa to doskonałe miejsce na przygotowanie ważnego wydarzenia. 5,25 m wysokości nadaje sali przestronny charakter, a możliwość przesuwania ścian wewnętrznych pozwala na zaadaptowanie wybranej powierzchni do dowolnego eventu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienia stołów
Teatralne
340
Podkowa
150
Klasowe
210
Bankietowe
240
Sala konferencyjna 1
Do 45 Osób
77 m2

Przestronna sala konferencyjna, idealna do organizacji szkoleń lub warsztatów. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audio-wideo oraz szybkie łącze internetowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienia stołów
Teatralne
45
Podkowa
20
Klasowe
24
Bankietowe
30
Sala konferencyjna 2
Do 40 Osób
61 m2

Przestronna sala konferencyjna, idealna do organizacji szkoleń lub warsztatów. Dzięki systemu modułowemu można ją połączyć z sąsiednimi salami, by uzyskać większą przestrzeń. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audio-wideo oraz szybkie łącze internetowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienia stołów
Teatralne
40
Podkowa
18
Klasowe
20
Bankietowe
30
Sala konferencyjna 3
Do 40 Osób
62 m2

Przestronna sala konferencyjna, idealna do organizacji szkoleń lub warsztatów. Dzięki systemu modułowemu można ją połączyć z sąsiednimi salami, by uzyskać większą przestrzeń. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audio-wideo oraz szybkie łącze internetowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienia stołów
Teatralne
40
Podkowa
18
Klasowe
20
Bankietowe
30
Sala konferencyjna 4
Do 40 Osób
62 m2

Przestronna sala konferencyjna, idealna do organizacji szkoleń lub warsztatów. Dzięki systemu modułowemu można ją połączyć z sąsiednimi salami, by uzyskać większą przestrzeń. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audio-wideo oraz szybkie łącze internetowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienia stołów
Teatralne
40
Podkowa
18
Klasowe
20
Bankietowe
30
Sala konferencyjna 5
Do 40 Osób
62 m2

Przestronna sala konferencyjna, idealna do organizacji szkoleń lub warsztatów. Dzięki systemu modułowemu można ją połączyć z sąsiednimi salami, by uzyskać większą przestrzeń. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audio-wideo oraz szybkie łącze internetowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienia stołów
Teatralne
40
Podkowa
18
Klasowe
20
Bankietowe
30
Sala konferencyjna 6
Do 40 Osób
57 m2

Przestronna sala konferencyjna, idealna do organizacji szkoleń lub warsztatów. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audio-wideo oraz szybkie łącze internetowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienia stołów
Teatralne
40
Podkowa
18
Klasowe
20
Bankietowe
30
Sala konferencyjna 7
Do 35 Osób
50 m2

Przestronna sala konferencyjna, idealna do organizacji szkoleń lub warsztatów. Wyposażona w nowoczesny sprzęt audio-wideo oraz szybkie łącze internetowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienia stołów
Teatralne
35
Podkowa
18
Klasowe
20
Bankietowe
30
Sala konferencyjna 8
Do 6 Osób
20 m2

Kameralna sala konferencyjna, doskonała na niewielkie spotkania lub warsztaty. Wyposażona w szybkie łącze internetowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienia stołów
Boardroom
6
Sala konferencyjna 9
Do 8 Osób
20 m2

Kameralna sala konferencyjna, doskonała na niewielkie spotkania lub warsztaty. Wyposażona w szybkie łącze internetowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ustawienia stołów
Boardroom
8

Dojazd i kontakt

Tutaj sprawdzisz najważniejsze informacje dotyczące lokalizacji Renaissance Warsaw Airport Hotel oraz dane kontaktowe hotelu. Masz pytania? Skorzystaj z formularza kontaktowego i napisz do nas.

 

 

 

 

 

Zobacz więcej
Jak dojechać ?
Lotnisko: 50 m
Dworzec PKP: 350 m
Dworzec PKS: 350 m
Dane kontaktowe
Renaissance Warsaw Airport Hotel
ul. Żwirki i Wigury 1H
00-906 Warszawa
mazowieckie
Ważne informacje
doba hotelowa
15:00-12:00
właściciel obiektu
POLSKI HOLDING HOTELOWY SP. Z O.O.
Skontaktuj się
{{ showError(errors.items, 'hotel_name', '') }}
{{ showError(errors.items, 'advertisement', '') }}
{{ showError(errors.items, 'newsletter', '') }}
{{ showError(errors.items, 'sms', '') }}
Zarezerwuj swój pobyt
w Renaissance Warsaw Hotel
Data przyjazdu
Data wyjazdu
Pokoje
Liczba osób
Liczba dzieci
Kod promocyjny